حج عمره دانشجویی

29 آذرماه/ آغاز ثبت نام عمره دانشگاهیان
arrow-top.gif  رئیس ستاد عمره دانشگاهیان از آغاز ثبت نام عمره دانشگاهیان از 29 آذرماه تا هشتم دی ماه خبر داد.kb-300x198.jpg
arrow-top.gif   متن كامل خبر :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک،صبح امروز نشست خبری ثبت نام عمره دانشگاهیان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد رضا فقیهی رئیس ستاد،خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل ستاد عمره برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد رضا فقیهی گفت: امسال در اعزام دانشگاهیان و شروع عملیات عمره به تاخیر افتاد. در سال گذشته حدود 30 هزار نفر به عمره و بیش از 6 هزار نفر به عتبات اعزام شدند.اعزام دوره اول عتبات از شهریور تا پایان آبان ماه بود و مرحله دوم از ابتدای بهمن ماه آغاز خواهد شد.
وی تصریح کرد: ثبت نام عمره دانشگاهیان از چهارشنبه 29 آذر تا 8 دی ماه از طریق سایت لبیک به نشانی www.labbayk.com آغاز می شود  و مراسم قرعه کشی در 2 روز در سراسر کشور و زمان قرعه کشی 10 و 11 دی ماه و اعزام در فروردین ماه خواهد بود.
 حجت الاسلام والمسلمین فقیهی گفت: اعزام کل عمره به نصف کاهش پیدا کرده و بنابراین سهمیه عمره دانشگاهیان هم کاهش خواهد یافت.در این مرحله 15 هزار سهمیه به دانشگاهیان تعلق گرفته که نصف سال قبل  است. این سهمیه به پسران مجرد و متاهلین تعلق گرفته است .
وی با اشاره به اینکه تاکنون نتوانسته‌ایم سهمیه‌ای برای اساتید جذب کنیم، گفت: با شروع ثبت‌نام‌ها اساتید نیز می‌توانند ثبت‌نام کنند ؛ ما پیگیر سهمیه اساتید هستیم ولی قولی نمی دهیم.
همچنین در خصوص قیمت عمره گفت:با توجه به افزایش قیمت دلار قیمت ها افزایش خواهد داشت و هنوز قیمت نهایی اعلام نشده و منتظریم سازمان قیمت را اعلام و از طریق سایت اعلام رسمی خواهد شد. 

IMG_0510.JPG


 رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در خصوص برنامه های فرهنگی عمره گزاران دانشجو گفت: در سه مقطع قبل، حین و پس از سفر و با همکاری بعثه جلسات متنوعی را برای دانشگاهیان در مکه و مدینه طراحی کردیم. 7 مسابقه برای عمره گزاران سال جاری طراحی شده و امیدواریم دانشجویان از این مسابقات استقبال کنند.مسابقاتی از قبیل: سفرنامه نویسی، تلخیص کتاب، بهترین ایده فرهنگی برای اعزام، حفظ 50 آیه که در قالب جزوه ارائه شده و مسابقات مختلف که در سایت ویژه دانشگاهیان است.ستاد بعد از سفر 2 سال با دانشجویان در ارتباط است.
وی ادامه داد:دوره های زیارت ویژه در مکه و مدینه منوره و با همکاری بعثه برای دانشگاهیان برگزار می شود و تعداد کاروان های امسال حدود 140 کاروان خواهد بود.
فقیهی گفت: سال قبل آموزشی مجازی را شروع کردیم و امسال جدی تر آن را انجام می دهیم.دانشجویان هر هفته می توانند آن را دنبال کنند و در تلاشیم حداقل 900 نفر همزمان در کلاس های مجازی شرکت کنند..همچنین آموزش های حضوری برای زائرین در نظر گرفته شده و در نظر داریم حداقل بیش از 2 برابر سال  قبل باشد.
 وی ادامه داد:در زمینه تسهیلات وام عمره با بانک های مختلفی صحبت کردیم امیدواریم مقدار آن بیشتر از سالهای قبل باشد و همان طور که دانشجویان خارج از نوبت به عمره اعزام می شوند تسهیلات سفر هم به آسانی در اختیار آنها قرار بگیرد. سال گذشته 600 هزار تومان از طریق بانک ملت و 400 هزار تومان از طریق صندوق رفاه در اختیار زائرین دانشجو قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی در خصوص سهمیه های خاص گفت:سهمیه ای برای بنیاد نخبگان،برگزیدگان جشنواره ها،دانشجویان شاهد،اعضای فرهنگی،تشکل های سیاسی، هم اندیشی اساتید، ضیافت اندیشه دانشجویان بهزیستی و روسای دانشگاهها در نظر گرفته شده است.

وی در پایان گفت:اولین بسته فرهنگی قبل از سفر عمره گزاران بعد از قرعه کشی برای زائرین ارسال می شود.


مطالب مشابه :


اعلام نتایج ثبت نام حج عمره در بانک ملی و ملت

وی با اشاره به این نکته که پذیرفته شدگان در این قرعه کشی عمره نرم افزار ویژه قرعه
قرعه کشی

باید خودمو به محل قرعه کشی می در احوالات سفر عمره آیه های
سازمان حج و زیارت جزئیات قرعه کشی اعزام زائران عمره مفرده، چگونگی و زمان سفر را اعلام کرد.

سازمان حج و زیارت جزئیات قرعه کشی اعزام زائران عمره مفرده، چگونگی و زمان سفر را اعلام کرد
نتایج قرعه کشی سفر عمره مفرده اعلام شد

نتایج قرعه کشی سفر عمره مفرده اعلام برای دیدن نتایج قرعه کشی به نشانی اینترنتی زیر مراجعه
حج عمره دانشجویی

اولین بسته فرهنگی قبل از سفر عمره گزاران بعد از قرعه کشی برای زائرین ارسال می شود.
اعلام نتایج قرعه کشی عمره مفرده

اعلام نتایج قرعه کشی عمره هزينه سفر به عمره در قرعه کشی اخیر تعداد 6 میلیون و
به بهانه قرعه کشی جدید عمره دانشجویی 94

دل نوشته ها و خاطرات سفر عمره دانشجویی 93 به بهانه قرعه کشی جدید عمره دانشجویی 94.
اطلاعیه سازمان حج و زیارت درباره زمان قرعه کشی ثبت نامی های جدید عمره مفرده

اعلام نتایج قرعه کشی عمره هزينه سفر به عمره ای زمان قرعه کشی ثبت نامی های
اعلام نتايج قرعه كشي پيش ثبت نام عتبات عاليات

اعلام نتايج قرعه كشي سفر زيارتي عمره قرعه کشی ثبت نام های عمره
اعزام اولویت های 300تا600 عمره مفرده

مراسم قرعه کشی حدود 6 میلیون و 600 هزار نفر از متقاضیانی که در دور جدید سفر به عمره در بانک
برچسب :