«چادر مانتو» در نمایشگاه قرآن رونمایی شد

لاله افتخاری رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از نخستین «چادر مانتو» که در غرفه عفاف و حجاب بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد، گفت: امروز ما برای امر مهمی همانند طراحی چادر و تشویق افرادی که این پوشش را برگزیده‌اند که حجاب و عفت ما را تضمین می‌کند دور هم جمع شده‌ایم.

وی با تأکید بر نقش مؤثر چادر ایرانی در عرصه بین‌الملل تصریح کرد: در ملاقات با بانوان خارجی به ویژه بانوان شرکت کننده در همایش بزرگ زن و بیداری اسلامی، از ما درخواست چادر می‌کردند چرا که چادر زن مسلمان ایرانی را نماد استقلال، مقاومت، پایداری، عفاف و حجاب می‌دانند.

46648_757.jpg
افتخاری اظهار داشت: تفکر اسلامی نهفته در چادر زن مسلمان زن ایرانی برای زنان کشورهای اسلامی و غیر اسلامی ثابت شده است و این مسئله در دیدار ۲ سال قبل بنده در شهر بمبئی هند حاصل شد.

وی گفت: ۲ سال قبل که در همایشی در شهر بمبئی شرکت کرده بودم از یکی از زنان زرتشتی فرهیخته و رئیس دانشگاه آنجا شنیدم که از ۲ سفری که به ایران داشته است به این نتیجه رسیده است که برخلاف آنچه که دشمنان می‌گویند چادر زن ایرانی نشان‌دهنده فرهیختگی، استقلال و تفکر والای آنهاست.

این نماینده مجلس با اشاره به تنوع مدل چادرهای امروزی خاطرنشان کرد: هر چیزی که امروز به صورت چادر مطرح می‌شود ماهیت چادر را دارد و جهانیان آن را می‌شناسد لذا باید فرهنگ استفاده از چادر گسترش یافته، حرمت آن حفظ و هویت خاصی برای آن قائل باشیم.

وی افزود: باید بدانیم افرادی که ده‌ها سال قبل به چادر حمله کرده و یا کسانی که امروزه خیال حمله به چادر را دارند در حقیقت، آن‌ها به تفکری که پشت چادر نهفته است هجوم می‌آورند و ما این تفکر و این چادر را با چیزی عوض نمی‌کنیم.

افتخاری در پایان عنوان کرد: باید بروشورهایی تهیه شود که ارزش چادر، برای همگان به تصویر کشیده شده و از طرف دیگر نیز چهره افرادی را که در گذشته و حال، علیه چادر فعالیت می‌کنند شناخته شود.

منبع: فارس


مطالب مشابه :


مدل مانتو زنانه سال 1390

وبلاگ بچه های شرق اصفهان - مدل مانتو زنانه سال 1390 - بچه های شهرهای هرند - کوهپایه - سجزی - ورزنه
مدل های متنوع مانتو و روسری برای خانم ها و دختر خانم ها

بچه های م.شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان - مدل های متنوع مانتو و روسری برای خانم ها و دختر خانم ها
پوشاک لباس در تبریز

به فروش عمده مانتو. ^^ فروشگاه QUEEN ^^ فروش آدرس بازار عمده فروش پوشاک در اصفهان,Eforosh
مراکز عرضه کننده پوشاک عفاف و حجاب

مطهره هستم و به همراه خواهرم طهورا سعی داریم در این وبلاگ اصفهان ، خیابان مانتو. حجاب
«چادر مانتو» در نمایشگاه قرآن رونمایی شد

در اصفهان مطرح کرد؛ روایت "الهام چرخنده" از دلایل بازگشت «چادر مانتو» در نمایشگاه قرآن
مدل مانتو بدون الگو

مانتو قیطان دوزی در جلو و در آدرس :اصفهان -گز برخوار-استقلال-
لباس مناسب جامعه پسند!

پاتوق دانشجویان علوم تغذیۀ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان. همینکه مانتو رو پوشیدم فوری در آوردم.
برچسب :