تلويزيون OLED بزرگ سوني تا پايان سال به بازار مي آيد

بازار ديجيتال- شركت سوني كه يكي از بزرگ ترين توليدكنندگان تلويزيون در بازار جهان است، به تازگي اعلام كرده كه تصميم دارد تلويزيون OLED بزرگش را تا پايان سال 2009 به بازار عرضه كرده و به فروش عمومي برساند.
    به اين ترتيب تلويزيون OLED با اندازه 21 اينچ اين شركت كه اولين بار در نمايشگاه نمايشگرهاي تخت در ژاپن رونمايي شده بود، تا پايان سال ميلادي جاري، ابتدا در بازار ژاپن و سپس در بازار جهاني به بازار عرضه خواهد شد. تكنولوژي OLED در واقع بر اساس مواد ارگانيك عمل مي كند كه مي توانند نور را به طور طبيعي حذف كرده و بعد از شارژ الكترونيكي در سلول هاي نوري منتشر كند. پيكسل هاي OLED در حقيقت نور را خودشان توليد كرده و به اين ترتيب از انرژي برق براي توليد نور استفاده نمي كنند تا از اين طريق به مصرف بهينه انرژي كمك كنند.
    تلويزيون OLED با اندازه 21 اينچ سوني با تكنولوژي HD سازگار بوده و تصاوير را با وضوح 768×1366 پيكسل براي كاربرانشان به نمايش مي گذارند. اين در حالي است كه تلويزيون 11 اينچ OLED اين شركت كه با نام XEL-1 به بازار عرضه شده، وضوح تصويري برابر 540×960 پيكسل دارد. كنتراست هر دو اين تلويزيون ها برابر 1 به 1000000 بوده و مدل 21 اينچ آن مجهز به تيونر ديجيتالي هم هست.
    در مقابل اما، شركت رقيب كره اي يعني سامسونگ اعلام كرده است كه تصميم دارد تلويزيون هاي OLED بزرگش را تا سال 2010 به بازار عرضه كند. تلويزيون هاي OLED اين شركت هم در ابعاد 1/14، 31 و 40 اينچ به بازار عرضه خواهند شد.
    طبق اعلام سوني تلويزيون OLED اين شركت با اندازه 11 اينچ در حال حاضر با قيمت 3489 پوند به بازار عرضه مي شود و مدل 21 اينچ آن با قيمت 5000 پوند به بازار خواهد آمد.


مطالب مشابه :


تلويزيون OLED بزرگ سوني تا پايان سال به بازار مي آيد

از هر کجا سخنی - تلويزيون oled بزرگ سوني تا پايان سال به بازار مي آيد - اجتمایی - فرهنگی
بررسی سوني اريكسون ايكس پريا ايكس 2

بررسی سوني اريكسون ايكس قيمت - اين مدل است - داراي ((SMS (Threaded View و Push Email) - خروجي تلويزيون
تلويزيون LED بخریم یا LCD؟

مطالب مفید و کاربردی - تلويزيون led بخریم یا lcd؟ - به وبلاگ مطالب مفید خوش امدید
مديريت استراتژيك در شركت سوني

حمل ونقل و بازرگانی دریایی - مديريت استراتژيك در شركت سوني - گمرک-بنادر و کشتیرانی-مدیریت
تلويزيون‌ها قهرمانان‌ لاس وگاس 2011

اميررضا صفري ۩۞۩** amirreza safari - تلويزيون‌ها قهرمانان‌ لاس وگاس 2011 - معرفي انواع فيلم ها و
برچسب :