بازدید خبرنگاران از پروژه های عمرانی شهرداری منطقه چهار تبریز

عضو شورای اسلامی شهر تبریز؛ امسال بهترین سال فعالیت های عمرانی شهرداری تبریز بوده است     شهریارنیوز: رئیس کمیسیون پیگیری مصوبات،تحقیق ،نظارت و بازرسی شورای اسلامی تبریز گفت: سال جاری گل سرسبد سالها فعالیت عمرانی شهرداری در تبریز بوده است.
به گزارش شهریار، دکتر فریدون بابایی اقدم با حضور در جمع خبرنگاران در بازدید از پروژه های عمرانی شهرداری منطقه چهار تبریز اظهار کرد: از طرف مردم تبریز از تمامی کارکنان، کارگران، مدیران و مهندسانی که در آبادانی و عمران کلانشهر تبریز شبانه روز تلاش می کنند تشکر می کنم.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به طرح تعریض مسیر رفت و برگشت از پل سرداران فاتح به میدان آذربایجان که باعث کاهش ترافیک در منطقه خواهد شد افزود: اقداماتی که شهرداری تبریز در مناطق محروم انجام داده است بی سابقه و کم سابقه بوده است.
وی با اشاره به ارتباط تنگاتنگی که بین دانشگاه و شهرداری تبریز در طول یک سال گذشته بوجود آمده است گفت: دکتر نجفی با عقد قرارداد و تفاهم نامه با دانشگاه تبریز نشان داد که به مدیریت علمی در شهرداری اهمیت می دهد زیرا مدیریت کلانشهری مانند تبریز قطعا هم باید علمی باشد.
این استاد دانشگاه با اشاره به حضور دانشجویان رشته مدیریت و برنامه ریزی شهری و بازدید آنها از برخی پروژه های شهرداری تبریز گفت: بازدیدهای علمی و تخصصی دانشجویان مرتبط با امور شهری در راستای همین تفاهم نامه شهرداری و دانشگاه اتفاق می افتد و قطعا این تفاهم نامه ثمرات خود را در سالیان آینده نشان خواهد داد.


عاون فنی و عمرانی شهردار تبریز؛ میدان آذربایجان مکان رشادت و پایمردی تبریزیها بوده است/ از مردم عذرخواهی می کنیم   شهریارنیوز: معاون فنی و عمرانی شهردار کلانشهر تبریز گفت: میدان بزرگ آذربایجان در قرن گذشته شاهد دو جنگ بزرگ تبریزی ها در دفاع از تبریز بوده است که این موضوع در اجرای طرح بزرگ میدان آذربایجان مورد لحاظ قرار می گیرد.
به گزارش شهریار، محبوب عبداله پور در جریان بازدید خبرنگاران از پروژه های شهرداری منطقه 4 تبریز اظهار داشت: مردم تبریز در طول تاریخ دو بار در میدان آذربایجان در راه دفاع از شهر به جنگ پرداخته اند که این موضوع در احداث پروژه عظیم میدان آذربایجان لحاظ خواهد شد.
عبداله پور افزود: مردم تبریز یک قرن پیش در زمان لشگرکشی روسیه به تبریز و بعد از گذشتن لشگر روس از پل" آجی چای" در این مکان رودروی آنان ایستادند و از شهرشان دفاع کردند و یک بار نیز در زمان مشروطه این مکان میدان نبرد مشروطه خواهان و قوای دولتی و ضد مشروطه بود.
معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با اشاره به اینکه در گذشته در خصوص اتمام و توسعه رینک دوم تبریز کار بخصوصی انجام نگرفته است گفت: باتمام رینک دوم کمربندی میانی تبریز و اتصال قطعات باقی مانده این رینک به میدان آذربایجان و اتوبان پاسداران تاثیر فرامنطقه ای در ترافیک تبریز بوجود خواهد آمد.
وی با اعلام اینکه 7 تقاطع غیر همسطح از رینک دوم تبریز باقی مانده است و با تکمیل این تقاطع ها رینک دوم ترافیکی تبریز نیز تکمیل می شود گفت: تکمیل رینک دوم ترافیکی تبریز امری ضروری است که با تکمیل قطعات باقی مانده آن تغییر محسوسی در ترافیک تبریز بوقوع خواهد پیوست.
معاون شهردار تبریز در پایان گفت: اجرای پروژه های عمرانی قطعا باعث زحمت و اذیت مردم می شود اما باید مردم آستانه تحمل خود را بالا ببرند چون اجرای یک پروژه به صورت اصولی زمانبر می باشد با اینحال از شهروندانی که در طول مدت اجرای پروژه های عمرانی دچار زحمت و اذیت می شوند عذرخواهی می کنیم.
گزارش  از بازدید پروژه های عمرانی شهرداری منطقه ی چهار تبریز/

پارک بزرگ تبریز، نگین پروژه های منطقه چهار+تصاویر


 منطقه چهارشهرداری تبریز با وجود اینکه به دلیل قرار گرفتن در ورودی شهر و نزدیکی به فرودگاه بین المللی تبریز از مناطق مهم تبریزمحسوب می شود ولی در عین حال از مناطق کم برخوردار است.

     

به گزارش نصر نیوز، نزدیکی این منطقه به فرودگاه بین المللی تبریز اهمیت این منطقه را دو چندان می کند به همین دلیل شهرداری منطقه چهار و در راس آن شهردار تبریز سعی دارد با توجه ویژه به این منطقه عمرانی و آبادانی آن را سبب شود.

خبرنگاران امروز در تور خبری از پروژه های عمرانی شهرداری منطقه ی چهار بازدید کردند و در جریان فعالیت های آن ها قرار گرفتند.

 

پارک بزرگ تبریز

پارک بزرگ با مساحت 770 هکتار در غرب تبریز قرار گرفته و یکی از مهم ترین پتانسیل های افزایش سرانه ی فضای سبز تبریز محسوب می شود.

شهردار منطقه ی چهار تبریز در این باره گفت: ساماندهی مسیر مهرانه رود در قالب دو پروژه  در محدودهی پارک بزرگ ،  ساماندهی آجی چای در قالب سه پروژه ، احداث دریاچه مصنوعی  احداث پل ماشین رو و ایجاد سایر امکانات رفاهی مانند کافی شاپ ، زمین بازی و ... از جمله اقدامات انجام گرفته در این پارک است.

قادر امامی ادامه داد:  بنا بر پیگیری های مکرر شهردار تبریز منطقه ی چهار با تشکیل  کمیته و کارگروه های تخصصی سعی در اتمام هر چه سریعتر این پارک دارد.

 

مسیر گشایی

امامی مسیرگشایی را یکی از مهم ترین پروژه های عمرانی شهرداری دانسته و ادامه داد: شهرداری منطقه ی چهار نیز با هدف قرار دادن این اقدام چند مسیرگشایی در این منطقه انجام داده است.

وی یاد آور شد:  24 متری برق لامع ، 24 متری امتداد قطران  ( حجتی به چایکنار ) ، 24 متری فلسطین ، 18 متری شهید مرادی  از جمله مسیر گشایی های انجام شده در این منطقه است.

ورزشگاه 5 هزار نفری

قادر امامی از افتتاح وزرشگاه 5 هزار نفری الغدیر خبر داد و گفت :  این زمین چمن فوتبال در نزدیکی فرهنگسرای الغدیر و با هدف توسعه ی فضای ورزشی در شهر ساخته می شود.

وی ادامه داد: سعی خواهیم داشت این ورزشگاه با استاندارد های جهانی ساخته شود و در صورت همراهی شرایط جوی تا دهه ی فجر امسال افتتاح می شود.

وی یاد آور شد : این پروژه با بودجه ی 6 و نیم میلیارد تومان ساخته می شود و امید است که نیاز های جوانان منطقه را تامین کند.

وی همچنین از اختصاص 5 میلیارد تومان اعتبار برای خرید چمن مصنوعی زمین های خاکی حاشیه شهر خبر داد.

 

تعریض پل سرداران آذربایجان

شهرداری منطقه ی چهار از میدان آذرباجیان با عنوان ویترین غربی شهرداری تبریز یاد کرد و گفت : با وجود اهمیت این منطقه در ساعات پیک ترافیکی گلوگاه پل سرداران دارای ترافیک سنگینی بوده که شهرداری منطقهی چهار سعی در تعیرض این پل دارد.

قادر امامی ادامه داد: تا پایان آبان ماه سال جاری این پل به عرض 17 متر و به طول یک کیلومتر چهار بانده می شود و می تواند بار سنگین ترافیکی این منطقه را کاهش دهد.

وی این منطقه را به دلیل نزدیکی به فرودگاه تبریز مهم دانسته و ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نه چندان دور شاهد زیبایی و آبادانی منطقه آذربایجان باشیم.

 

ایجاد معابر برای دسترسی به زمین های کشاورزی

وجود زمین های کشاورزی و میوه و تره بار در میدان آذربایجان زیبایی های این محله را دو چندان کرده است و می تواند یکی از ظرفیت های مهم این منطقه برای تامین نیاز شهروندان باشد.

شهردار منطقه ی چهار در این باره گفت: شهرداری در حفظ و توسعه این مناطق اصرار دارد،  اما سعی می کند برای دسترسی شهروندان به این زمین برای تهیه میوه و سبزی تازه امکانات لازم را فراهم کند.

امامی ادامه داد: ضمن اینکه زمین های کشاورزی در اختیار کشاورزان خواهد بود  ، سعی می کنیم برای دسترسی شهروندان معابری ایجاد کنیم که علاوه بر سهولت دسترسی به زیبایی زمین های کشاورزی نیز کمک کند.

     


مطالب مشابه :


افتتاح شهرداری منطقه 10تبریز

تلاش برای افزایش مناطق شهرداری تبریزبه ۱۵ منطقه. با حضور شهردار تبریز و مدیران ارشد شهرداری
افزایش تعداد مناطق شهرداری تبریز به 10 منطقه

پایگاه خبری آذرنیوز - افزایش تعداد مناطق شهرداری تبریز به 10 منطقه - اخبار و مطالب متنوع و
مناطق تبریز

عروس تبریز - مناطق تبریز - همه چیز در مورد مراسم عروسی در نظر شهرداری منطقه دو تبریز می باشد.
بهترین و بدترین منطقه شهرداری تبریز کدام است ؟

تبریز شهر آرزوها به نظر شماموفقترین و ضعیفترین منطقه از بین مناطق ده گانه شهرداری تبریز
بازدید خبرنگاران از پروژه های عمرانی شهرداری منطقه چهار تبریز

تبریز شهر آرزوها - بازدید خبرنگاران از پروژه های عمرانی شهرداری منطقه چهار تبریز -
عملکرد قابل تقدیر سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز

تبریز شهر آرزوها - عملکرد قابل تقدیر سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز -
اندر احوالات امروز شورای شهر تبریز

وی با اشاره به وسعت و جمعیت بالای شهروندان در منطقه ۴ شهرداری تبریز مناطق شهرداری تبریز
آبنمای موزیکال میدان شهدا+نیمکتهای سنگی طرح پل قاری

شهرداری منطقه 8 تبریز که یکی از بهترین و کارآمد ترین مناطق شهرداری تبریز میباشد با مدیریت
شبهای نورانی و پر ستاره تبریز

به همت شهرداری تبریز شبهای تبریز نورانی و پرستاره می شود. شاه گلی--نمایی از مهرانه رود
شهردار تبریز خواستار شد: مناطق پرداخت حق و حقوق شهروندان را در اولویت قرار دهند

اهراب تبریز Ahrab tabriz - شهرسازی ، معماری ، علمی ، فرهنگی urban designe,architecture,culture,science
برچسب :