اشتغال‌زایی دوره‌های مهارتی فرهنگسرای سلامت برای شهروندان

فرهنگسرای سلامت دوره‌های مهارتی قالی‌بافی و قلم‌زنی روی سنگ را با محوریت اشتغال‌زایی برای مخاطبین برگزار می‌کند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گفت: کمیته امداد آمادگی دارد حتی تا سقف یک میلیون تومان برای آموزش هر فرد هزینه کند

 

فرهنگسرای سلامت با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان فنی حرفه‌ای و اتحادیه صنایع دستی، دوره‌های مهارتی قالی‌بافی و قلم‌زنی روی سنگ را با هدف اشتغال‌زایی برای افراد تحت پوشش و سرپرست خانوار برگزار می‌کند.

سیدمحمدحسین مقدم‌زاده، مدیر فرهنگسرای سلامت گفت: برای تشکیل این دوره‌های آموزشی جلسه هماهنگی در مکان مدیریت ساماندهی بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی شهرداری مشهد برگزار شد. در این جلسه، مهندس مسعودرضا مشرقی، مدیر ساماندهی بافت‌های فرسوده؛ بهرام‌پور معاون مدیرکل کار،رفاه و امور اجتماعی؛ بینش، مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 2؛ محسنی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان؛ کاظمی رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت؛ سلطانی مدیرعامل اتحادیه صنایع دستی استان؛ خوشبو رئیس انجمن کفش مشهد؛ اشرفی معاون مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای مرکز شماره 2؛ مرتضوی کارشناس مدیریت ساماندهی بافت‌های فرسوده؛ شیخی، مدیر اجرایی خوشه فرش؛ بهروز خطیبی رئیس خوشه کفش مشهد، از اتحادیه صنف کفاشان مشهد و و سلیمی کارشناس اداری فرهنگسرای سلامت حضور داشتند.

مقدم‌زاده افزود: تأکید حاضران در جلسه بر این بود که به دنبال حرفه‌هایی باشیم که پایدار باشند و بازار فروش محصولات آن‌ها نیز تأمین شده باشد لذا تصمیم گرفته شد آموزش‌ها برپایه کسب مهارت‌های عملی برنامه‌ریزی گردد و دستگاه‌های حاضر در جلسه هم قول کمک‌هایی را در خصوص کسب مجوزها و ارائه تسهیلات به داوطلبان دادند.

مدیر فرهنگسرای سلامت گفت: در این جلسه تمامی شرکت‌کنندگان بر حمایت خود از طرح‌های اشتغال‌زا برای مردم حاشیه شهر تأکید کردند. بهرام‌پور معاون مدیرکل کار، رفاه و امور اجتماعی با ذکر دونکته که ابتدا تأمین هزینه‌ دوره‌های آموزشی و سپس تأمین تسهیلاتی برای اشتغال مهم‌ترین دغدغه‌های کارگروه اقتصادی ستاد استانی می‌باشد گفت: امید است در سال 94 از طریق فرمانداری و استانداری حمایت‌هایی در جهت تأمین بخشی از بودجه‌های آموزشی انجام شود. غلام‌رضا محسنی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان نیز گفت: کمیته امداد آمادگی دارد حتی تا سقف یک میلیون تومان برای آموزش هر فرد هزینه کند ولی بحث اصلی امکان اشتغال پایدار بعد از آن است. خطیبی نماینده اتحادیه صنف کفاشان مشهد هم با اشاره به ارتقاء رتبه مشهد در تولید کفش از رتبه چهارم به رتبه دوم در سطح کشور گفت: ما برای جذب نیروهای آموزش‌دیده در زمینه تولید کفش آمادگی داریم. شیخی مدیراجرایی خوشه فرش نیز با ذکر اهمیت آموزش کاربردی اظهار داشت: خوشه فرش هزینه‌های حق‌التدریس مربی آموزش قالی‌بافی را تقبل می‌کند.

مقدم‌زاده در ادامه گفت: پس از این جلسه، فرهنگسرا اقدام به اطلاع‌رسانی و ثبت‌نام از علاقه‌مندان کرد. استقبال شهروندان منطقه 6 بسیار بالا و چندبرابر ظرفیت اصلی بود. لذا در جلسه توجیهی که با حضور نمایندگان طرف مشارکت با فرهنگسرا و تمام ثبت‌نام کنندگان برگزار شد تعداد معینی برای شرکت در دوره‌ها گزینش شدند که اولین جلسه آموزشی آن‌ها در هفته پایانی اسفندماه در فرهنگسرای سلامت برگزار می‌شود.

 


مطالب مشابه :


آموزش درست کردن این سرویس نگین تاج عروسی

آموزش درست کردن این این از نگین های ریزی که خریدم و خیلی هم بدلیجات نگینی, تاج
اموزش تاج

اموزش تاج - کریستال ، شکوفه های آماده در رنگ گلهای نگینی کوچک انجام می دیم با
بازدید شهردار منطقه 6 از فرهنگسرای سلامت

گسترش کلاس‌های آموزشی و جذب مخاطبین در بخش آموزش، ضمن ارائه گزارش از کلاس‌های
اشتغال‌زایی دوره‌های مهارتی فرهنگسرای سلامت برای شهروندان

اخبار و فعالیت‌های بینش، مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 2؛ محسنی
نگاهی به طرح "غدیرپژوهی" در فرهنگسراهای مشهد

سهم آموزشهای مذهبی در بودجه‌ سازمان‌های دولتی چقدر
فرهنگسرای سلامت دوره کمک‌های اولیه را برای شهروندان منطقه 6 برگزار کرد

فرهنگسرای سلامت دوره کمک‌های اولیه را برای شهروندان منطقه 6 به علاقه‌مندان آموزش داد.
برچسب :