مصاحبه با افشین حیدری - رتبه ۹۲۹ - رشته پزشکی

افشین حیدری / گروه تجربی

سؤالات آزمونهای گزینه دو به سؤلات کنکور شباهت بسیاری داشت. افشین حیدری / رتبه‌ی: 929 / دانشجوی پزشکی دانشگاه یزد    انگیزهی اصلی شما در دوران کنکور چه چیزی بود؟ چگونه میتوان در خود هدف و انگیزه ایجاد کرد؟
رقابت با دوستان و همکلاسیها. اطمینان از درستی راهی که انتخاب کردم. منطقی فکر کردن در مورد تواناییهای خودم و خواستههایی که دارم. نوشتن هدفها و مرور مدام آنها. قرار گرفتن در جوّ درس خواندن (رفتن به کتاب خانه، دوستی با افراد درس خوان تر و...)    دورهی مطالعاتی نوروز چه اهمیتی دارد؟ و این دوران در موفقیت شما چه سهمی داشت؟ 
در ایام نوروز، خیلی از داوطلبان درس خواندن را (حداقل برای چند روز) رها میکنند و همین یعنی خالی کردن صحنه رقابت برای بقیهی رقبا. در چنین زمانی با برنامهریزی درست میتوان عقب ماندگیها را جبران کرد. فکر میکنم تمام داوطلبان کنکور حتماً قبل از عید کمی از برنامهی ایده آل خود عقب افتادگی دارند که ایام تعطیلات نوروز میتواند به آن ها بسیار کمک کند.    بهترین روش را برای مرور و خواندن درسها در دوران عید را چه روشی میدانید؟ 
مرور و تحیل آزمونهای قبلی، مرور تستهای مارکدار، خواندن نکاتی که در حاشیهی کتابها و یا در برگههای خلاصهنویسی نوشتهاند، و در آخر خواندن قسمتهایی از پیش 1 و پایه که داوطلبان هیچ موقع، وقت نکردهاند آنها را بخوانند.    به نظر شما در فرصت باقیمانده،کمیت مطالعه مهم است یا کیفیت آن؟ چرا؟ 
مسلماً هر دو، و حتی به نظر من نمیتوان گفت کدام مهمتر است. چون کمیت و کیفیت در کنار یک دیگر معنا پیدا میکنند.کمیت مهم است چون داوطلب در این تقریباً 3 ماه باقی مانده هم باید درسهای پیش 2 و پایه ی دیگرش را بخواند، هم وقت کند تمام مطالب را چندین بار مرور کند. تمام کردن درسها در این مدت باقیمانده را خیلیها به مسابقهی دو تشبیه میکنند. ولی هیچ کس به این تفاوت بزرگ اشاره نمیکند که در مسابقهی دو، فقط به این که دونده "کی" به خط پایان میرسد اهمیت میدهند، ولی به نظر من در مسابقهی تمام کردن درسها، تقریباً همیشه "کیفیّت" تمام کردن و تلاشی که در طول مسابقه انجام میشود اهمیت بیشتری نسبت به زمان تمام کردن آن دارد. اگر کسی کمیت خوب و کیفیت قابل قبول داشته باشد، از هر نظر در این رقابت برنده خواهد بود.    برای دوران عید چه برنامهریزیی را پیشنهاد میکنید؟ به نظر شما چه دروسی در اولویت قرار دارند؟ 
مرور کردن درسهای پیش 1 و دروس سال سوم و تمام کردن تمامی درسهای عربی و زبان.    آیا شما در دروس خود خلاصه نویسی میکردید؟ در فرصت باقیمانده، چه دروسی برای خلاصه نویسی در اولویت قرار دارند؟ 
بله. این که کدام "درس" را خلاصه نویسی کنیم نگرش اشتباهی است، باید جزییتر نگاه کنیم. مثلاً در درس شیمی فصلهایی هستند که بسیار حفظی هستند و شاید خلاصهنویسی کمک زیادی به آن نمیکند، و همین که نکات مهم را در کتاب برجسته کنند کافی باشد؛ اما خلاصهنویسی در مباحث تحلیلی درسی مثل شیمی کمک زیادی میکند. در واقع باید با توجه به مباحث دروس که تمرینی یا خواندنی هستند، آنها را خلاصهنویسی کرد.    کیفیت سؤالات آزمونهای آزمایشی گزینه دو را چهطور میدانید؟ آیا سؤالات این آزمونها سخت است؟
سؤالهای آزمونهای گزینه دو و به خصوص سؤالات طرح مرور آخر، به سؤالات کنکور شباهت بسیاری داشت، ولی در کل بعضی درسها سختتر از کنکور بودند، به خصوص درس فیزیک!    اگر دوباره کنکور بدهید، چه اشتباهی را تکرار نمیکنید؟
بحث با مراقب که بیشتر از 10 دقیقه از وقت کنکور مرا تلف کرد و میتوانست نتیجهی کنکور من را تغییر دهد. تأثیر گرفتن از دوستانم در مورد انتخاب کلاسها، و مشورت با آنها در مورد برنامهی درسیم. و این که در زمان نزدیک کنکور، برنامهام بیشتر احساسی بود تا منطقی!    مهمترین عامل موفقیت شما در کنکور چه چیزی بود؟
مشاور خیلی خوب، و هم چنین پدر و مادر و دوستانم که به من امید میدادند.    آیا به نظر شما داوطلبانی که کمتر کنکور را جدی گرفتهاند، میتوانند در فرصت عید، عقبماندگیشان را جبران کنند؟ چگونه؟
به مقدار عقب افتادگیشان بستگی دارد. در کنکور حتی رتبه های خیلی خوب سه رقمی و دو رقمی تمام درسهایشان را شاید تمام نمیکنند، اما کیفیت قسمتهایی که خواندهاند خوب بوده. اگر عقبافتادگی یک داوطلب کم باشد، به نظر من اول تسلط خود را بر مطالبی که خوانده بیشتر کند و بعد به جبران عقبماندگیها مشغول شود، با این روش هم تسلط زیادی بر مطالب خوانده شده دارد و هم مطلب نخواندهای ندارد. اما اگر یک داوطلب خیلی درس عقب افتاده داشته باشد، بعد از حذف مباحثی که میداند در این فرصت کم باقی مانده برایشان وقت ندارد، مطالب عقب افتادهی دیگرش را بخواند و بعد اگر وقت کرد دوباره مرور کند، چون حداقل یک دور بیشتر درسها را خوانده و میتواند به سؤالهای سادهای که از آن قسمتها مطرح میشود پاسخ بدهد.


مطالب مشابه :


مشاهده کارنامه

گزینه دو نمایندگی خواف - مشاهده کارنامه - برنده می گوید مشکل است ، اما ممکن و بازنده می گوید ممکن است ، اما مشکل . . .
مشاهده کارنامه های کنکور سراسری 92

مشاهده کارنامه های کنکور سراسری 92. چهارشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۲ 17:0 ابوالفضل قاسمی. سایت گزینه دو یه قسمت خیلی خوب و به درد بخوری هر سال میذاره به نام :.
کارنامه پذیرفته شدگان در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

آموزشگاه پسرانه بهدادفر و دخترانه ارسطو - کارنامه پذیرفته شدگان در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه - گروه آموزشی مهندس ... خدمات سایت موسسه فرهنگی آموزشی گزینه دو.
مشاهده کارنامه آزمون های گزینه 2

برای مشاهده کارنامه آزمون های گزینه 2 بر لینک زیر کلیک نمایید. http://gozine2.ir/ Messages.aspx?Message=9&ReturnUrl=~/Reports/ViewKarnameh.aspx.
کارنامه آزمون اول

نمایندگی آزمون های گزینه دو شهر خوی - کارنامه آزمون اول - قابل توجه دانش آموزان و داوطلبان کنکور در شهرستان خوي.
کارنامه قبول شدگان کنکور سراسری 93 در دانشگاه رازی در رشته های مختلف

خدمات سایت موسسه فرهنگی آموزشی گزینه دو · کارنامه کنکور93 ... رتبه در منطقه دو 8090, منطقه 2, 93, پسر, كرمانشاه, کرمانشاه, مهندسي برق -دانشگاه رازي -كرمانشاه- روزانه
صرفا جهت اطلاع (نه تبلیغ)-خدمات جانبي آزمونهای آزمايشی گزينه دو

كساني كه در آزمون هاي آزمايشي گزينه دو ثبت نام و شركت مي كنند علاوه بر آزمون، يك بسته كامل آموزشي- مشاوره اي دريافت ... گزينه دو يك كارنامه به شركت كنندگان نمي دهد!
تجربیات من در گزینه دو

من سال های 91 و 92 رو با گزینه دو گذروندم و موفقیتی به دست نیاوردم. دلم میخواد تجربیات خودم از این ... کارنامه های قلمچی خودم رو هم بعداز هر آزمون قرار میدم. موفق باشید.
مصاحبه با افشین حیدری - رتبه ۹۲۹ - رشته پزشکی

14 نوامبر 2012 ... سؤالات آزمون‌های گزینه دو به سؤلات کنکور شباهت بسیاری داشت. افشین حیدری / رتبه‌ی: .... کارنامه پذیرفته شدگان کنکور · دانلود سوالات کنکور
کارنامه و نمره تراز چیست؟

1- درصد یا نمره ی خام : این نمره بسته به سطح دشواری سوال متغیر است. به عنوان مثال یک کلاس را در نظر بگیرید. از دانش آموزان یک کلاس 2 بار از یک مبحث یکسان
برچسب :