امکانات جدید بلاگفا

بالاخره این سیستم مدیریت وبلاگی ما هم بعد بیش از هفت ماه دست به کار شده و تا به امروز دو امکان واقعا ضروری رو اضافه کرد. اگه شما به تمامی سرویس های ارائه وبلاگ فارسی سر بزنید متوجه می شید که بلاگفا ساده ترین امکانات رو داره. خوب این بر می گرده به دلایل مختلف که مهمترینش می تونه جدید الساخت بودن اکثر سرویس های ایرانی و یا در حال ارائه نسخه جدید از خود بودن می باشد. زیرا در ابتدای تاسیس هر سیستمی امکانات به مرور زمان به آن اضافه می شه و باید هم امکانات متعارف و ضروری در زمان خودش را داشته باشد. پس بلاگفا در کنار پرشین بلاگ، بلاگ اسکای و میهن بلاگ قرار خواهد گرفت از لحاظ زمانی و باید با پیشرفت و توسعه این سرویس ها مقایسه شود. میهن بلاگ به تازگی با ارائه جدیدترین ورژن خود از لحاظ امکانات از بقیه جلو زده است اما دیگر مثل سابق هواخواه آن چنانی ندارد که دلیلش هم تعدد سرویس های فارسی و انگلیسی است.

پرشین بلاگ و بلاگ اسکای هم از لحاظ نرم افزاری تشابه زیادی به بلاگفا دارند اما بلاگفا به علت داشتن سیستمی مطمئن در طی سه سال متمادی و سادگی و سرعت بالا بیشترین تعداد وبلاگ های فارسی رو در خودش قرار داده که تعداد بلاگ های فعال آن بیش از یک میلیون است.

حالا که تنها سه ماه تا سالگرد تاسیس بلاگفا زمان داریم شایعه هایی مبنی بر ارائه نسخه ای تازه از بلاگفا به گوش می رسد که علاوه بر در بر گرفتن امکانات ضروری حال حاضر، نو آوری هایی هم خواهد داشت. چه بسا حتی امکان مدیریت محتوایی بر روی هاست شخصی هم ارائه شود.

پس به این ترتیب با نرم افزار ها و امکانات جدید تری که برای بلاگفا ارائه خواهد شد پیشرفت بزرگی را در سیستم های ایرانی شاهد خواهیم بود.

ذکر این نکته قبل از معرفی دو امکان جدید بلاگفا خالی از لطف نیست که، نباید سیستم بلاگفا رو با دیگر سرویس های خارجی مقایسه کرد زیرا علاوه بر امکانات مالی، آن ها با امکانات سخت افزاری بسیاری هم برخوردارند و قابل مقایسه با این چنین امکاناتی در داخل نیستند.

صفحه بندی بخش های آرشیو

بخش های آرشیو ماهیانه، هفتگی و یا موضوعی در بلاگفا به تازگی دارای امکان صفحه بندی شده اند یعنی با تعدد پست های مربوط به آن موضوع یا آرشیو در انتهای مطالب شما می توانید با مطالب قدیمی تر در صفحه های دیگری روبرو شوید. و با رفتن به صفحه هات قدیمی تر لینک رجوع به مطالب جدید تر هم قابل رویت خواهد بود. این امکان برای قالب های پیش فرض فراهم شده و اگر شما قالب دلخواهی را فعال کرده اید با مراجعه به بخش ویرایش قالب و بخش معرفی تگ های بلاگفا می توانید کد های مد نظر این امکان را در بلاگ خود فعال کنید.

ضرورت این امکان در حین داشتن مطالب متعدد قابل درک است و با فعال کردن آن و بررسی تنظیمات وبلاگ در بخش مدیریت شما می توانید از حجم صفحات آرشیو و دسته بندی ها بکاهید.

تنها موردی که می توانست به کیفیت این امکان بیافزاید امکان شماره بندی صفحات مرتبط می باشد که به صورت پیش فرض امکان پذیر نیست. اما شاید بتوان به طریقی صفحه هات آرشیو را در همین بخش کوچک صفحه بندی کرد. برای آشنایی بیشتر بهتر است به بخش های آرشیو ماهیانه یا دسته بندی موضوعی همین وبلاگ بروید و در انتهای بخش مطالب با این امکان آشنا بشید و یا اینکه با وارد شدن به لینک بخش "فناوری اطلاعات و اخبار" این وبلاگ به صورت مستقیم با تعدادی از پست های جدید در صفحه اصلی و پست های قدیمی تر مطابق با تنظیمات این وبلاگ در بخش صفحه بندی شده دیگر مواجه شوید. (در لینک مطالب قدیمی تر!)

صفحه عناوین کل مطالب وبلاگ

اگر شما واقعا یک بلاگر حرفه ای باشید حتما می دانید که معرفی کلیه مطالب وبلاگتان در یک صفحه مجزا چه قدر مهم و حیاتی است. بر همین اساس من از مدت ها پیش قصد داشتم در صفحات جداگانه و یا حتی از طریق سیستم های مدیریت لینک تمامی پست های وبلاگ رو معرفی کنم. و وقتی فهمیدم این امکان به صورتی زیبا از دو روز پیش به بلاگفا اضافه شده خیلی خوشحال شدم.

در صفحه عناوین مطالب بازدید کننده با تمامی مطالبی که شما در بلاگتان نوشته اید آشنا می شود.

2rf524n.jpg

از مشخصه هایی که این صفحه برای همه وبلاگ های بلاگفا دارد قالب ساده و مشخص بودن زمان پست ها ست. واقعا دست طراحان بلاگفا درد نکنه بابت امکان به این کاربردی.

ولی اگر این صفحه قابلیت برنامه نویسی xml رو داشت عالی تر می شد. و از RSS آن چه کار هایی که نمی شد کرد.

حالا برای مشاهده این صفحه کافیه عبارت posts را به آدرس اصلی بلاگتان اضافه کنید مثل itv.blogfa.com/posts و لینک صفحه عناوین مطالب به صورت پیش فرض در navigation قالب های بلاگفا در کنار صفحه اصلی، ایمیل و آرشیو قرار گرفته است.

مرتبط:

بلاگفا در خواب بزرگ

سرویس وبلاگ نویسی فارسی و انگلیسی (ایرانی) Bloghaa


مطالب مشابه :


آموزش کار با تنظیمات و دیگر امکانات بلاگفا

دیگر امکانات بلاگفا, که بلاگفا درج هرگونه کد و بلاگفا راهنمایی برای
برچسب به امکانات بلاگفا اضافه شد

برچسب به امکانات بلاگفا برای ارتقا مطالب خود در گوگل می توانید کد صفحه بندی بلاگفا.
امکانات جدید بلاگفا

امکانات جدید بلاگفا. تری که برای بلاگفا ارائه تگ های بلاگفا می توانید کد های مد
کد های بلاگفا

سه قالب بسیار جدید قالب با امکانات خوب و مناسب برای بلاگفا آماده شد که دوستان عزیز می تونن
قالب بلاگفا

قالب بلاگفا برای اینکه قالب از فرم خود خارج نشود مشاهده قالب و دریافت کد. امکانات
کد قالب برای بلاگفا و میهن بلاگ و پرشین بلاگ

دیگر امکانات. کد قالب برای بلاگفا و میهن بلاگ و پرشین
دریافت کد قالب کتاب برای بلاگفا

دریافت کد قالب کتاب برای بلاگفا دیگر امکانات. آمارگیر حرفه ای
برچسب :