آب کردن شکم با نسخه جدید «دکتر اوز» - دکتر اوز وکوچک کردن بینى

مجله سیب سبز: همه ما می دانیم که ورزش کردن باعث شکل گرفتن و سفت شدن عضلات بدن می شود اما بعد از کرانچ های بی شمار و دراز و نشست های نفسگیر، بعضی وقت ها می بینید شکم تان آنطور که باید سفت نشده و حسابی لج تان می گیرد!

شاید مشکل رژیم غذایی تان است که تمام زحمات ورزشی تان را به باد می دهد؟! غذاهایی که می خوریم، تاثیر بسیار پررنگی بر ظاهر ما می گذارند؛ رژیم گرفتن بدون اطلاع از کالری ، سدیم و چربی پنهانی که در هر کدام از آنها ممکن است وجود داشته باشد، مثل پرتاب کردن تیر در تاریکی است اما در ادامه خبرهای خوبی برای تان داریم؛ خوردن بعضی غذاهای خاص می تواند به صاف شدن شکم شما کمک کند اما آیا شما می دانید کدام غذاها شکم تان را صاف می کنند و یدام ها شکم تان را برجسته تر می کند؟ در این خودآزمون با هر 2 نوع این غذاها آشنا خواهید شد.

دکتر اوز وکوچک کردن بینى

دکتر اوز وکوچک کردن بینىاین صبحانه حاوی «باکتری های خوب» است که به پیشگیری از نفخ شکم کمک می کند:

الف. جوی دوسر
ب. ماست پروبیوتیک    
پ. غلات
ت. تخم مرغ

پاسخ: ماست پروبیوتیک حاوی باکتری هایی است که به کنترل باکتری های داخل شکم کمک می کند، سیستم گوارش تان را منظم نگه داشته و مانع از چاقی شکم می شود. پس گزینه ب صحیح است.

این خوراکی حاوی چربی غیر اشباع تک زنجیره ای است که به کاهش کلسترول کمک می کند:

الف. زیتون
ب. ذرت     
پ. لوبیا
ت. تن ماهی

پاسخ: یکی از اساسی ترین جزئیات رژیم مدیترانه ای، زیتون است که به کنترل انسولین و قند خون کمک می کند و هر دوی این عوامل در صاف شدن شکم نقش اساسی دارند. بنابراین اگر گزینه الف را انتخاب کرده اید، درست حدس زده اید.

کدام میوه سرشار از آنتوسیانین است که به کاهش چربی دور شکم کمک می کند؟

الف. انگور
ب. گلابی
پ. کیوی
ت. توت فرنگی

پاسخ: خوردن توت فرنگی می تواند به کاهش چربی شکمی کمک کند. همچنین جهش های انسولین را که ممکن است باعث بالا رفتن وزن شود، کاهش می دهد. پس گزینه ت صحیح است.

تحقیقات نشان داده این خوراکی خوشمزه سرشار از فلاونوئیدهای شکم صاف کن است:

الف. شیرکاکائو
ب. شکلات تلخ
پ. سرشیر
ت. همه موارد

پاسخ: شکلات تلخی که حاوی07درصد کاکائو یا بیشتر باشد، سرشار از فلاونوئیدها و چربی های غیر اشباع است که چربی سوزی را افزایش داده و شکم را صاف می کند، بنابراین گزینه ب صحیح است.

مارگارین حاوی چه نوع چربی است؟

الف. چربی ترانس
ب. چربی غیر اشباع تک زنجیره ای
پ. چربی اشباع
ت. چربی غیر اشباع چند زنجیره ای

پاسخ: چربی های ترانس معمولا ماندگاری زیادی در دمای معمولی اتاق دارند و برای تولیدکنندگان صنایع غذایی جذاب هستند چراکه ماندگاری شان در قفسه فروشگاه طولانی خواهد بود. این محصولات پیامدهای منفی زیادی برای بدن دارند؛ از افزایش التهاب گرفته تا افزایش کلسترول بد! جواب درست، گزینه الف است.

درست یا غلط: کره بادام زمینی فرآوری نشده، یک خوراکی شکم صاف کن است.

الف. درست
ب. غلط

پاسخ: بادام زمینی فرآوری شده چربی غیر اشباع تک زنجیره ای نیست؛ اما این نوع چربی در محصول فرآوری نشده اش وجود دارد که باعث لاغر شدن شکم می شود. پس جواب  الف درست است.

این سس حاوی چربی های غیر اشباع تک زنجیره ای است:

الف. سالسا
ب. گواکومولی (مخلوط آووکادو ، گوجه فرنگی ، فلفل قرمز و ادویه های دیگر)    
پ. پنیر
ت. کنگر فرنگی

پاسخ: آووکادو ی موجود در سس دیپ گواکومولی سرشار از چربی های خوب است. پس گزینه ب را انتخاب کنید.

,آب کردن شکم با نسخه جدید «دکتر اوز» دکتر اوز,لاغری شکم,رژیم غذایی,بدنسازی بانوانچربی های اشباع موجود در این محصول لبنی باعث چاق شدن شکم می شود:

الف. شیر کم چرب
ب. شیر بدون چربی
پ. پنیر
ت. همه موارد

پاسخ: در کل، چربی های اشباع، مثل چربی موجود در پنیر، از سلامت کمتری برخوردار است و می تواند باعث افزایش کلسترول و ریسک بیماری قلبی شود. گزینه پ انتخاب درست است.

کدام جزء سس سالسا آن را به یک شکم چاق کن تبدیل می کند؟

الف. نمک
ب. گوجه فرنگی
پ. پیاز
ت. فلفل

پاسخ: سدیم موجود در نمک باعث نفخ و ورم می شود. به جای نمک بهتر است از جایگزین های دیگری برای طعم دهندگی به سس سالسای خود استفاده کنید.

بستنی ها چه تاثیری بر شکم ما دارند؟

الف. چاق کننده
ب. صاف کننده

پاسخ: با اینکه بافت خنک بستنی سبک به نظر می رسد، بسیاری از بستنی ها با شربت ذرت پر از فروکتوز، شکر و رنگ های مصنوعی خوراکی تهیه می شوند؛ گزینه الف صحیح است. می توانید جای بستنی از انگور یا آلبالوی یخ زده لذت ببرید؛ این خوراکی ها به اندازه بستنی حس تازگی به شما خواهند داد و قند خون تان را هم بالا نمی برند!

درست یا غلط: آب انگور یک خوراکی شکم صاف کن است.

الف. درست
ب. غلط

پاسخ: درست است که آب انگور دارای فواید ضد پیری است، اما متاسفانه تاثیری بر لاغری شکم ندارد. آب انگور حاوی فروکتوز زیادی است که توانایی کالری سوزی بدن را کاهش می دهد؛ پس تصور لاغر شدن با نوشیدن آب انگور کاملا اشتباه است!

,آب کردن شکم با نسخه جدید «دکتر اوز» دکتر اوز,لاغری شکم,رژیم غذایی,بدنسازی بانواناین سس برای صاف کردن شکم به کار می رود:

الف. مارینارا
ب. چیلی
پ. پستو
ت. همه موارد

پاسخ: دانه های درخت کاج و روغن زیتون هر دو سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع تک زنجیره ای است که التهاب بدن را کاهش داده و با چربی شکم مبارزه می کند. هر دوی این مواد در سس پستو وجود دارد؛ گزینه پ صحیح است.

زیتون حاوی این نوع چربی است:

الف. چربی ترانس
ب. چربی غیر اشباع تک زنجیره ای
پ. چربی اشباع شده
ت. چربی غیر اشباع چند زنجیره ای

پاسخ: چربی های غیر اشباع تک زنجیره ای موجود در زیتون شکم را صاف می کنند؛ این چربی ها کلسترول را کاهش داده و احتمال بروز حمله های قلبی را کاهش می دهند.

درست یا غلط: با اینکه گردو حاوی چربی غیر اشباع تک زنجیره ای است، اما تاثیر بسیار کمی بر صاف شدن شکم دارد چون کالری بسیار زیادی دارد.

الف. درست
ب. غلط

پاسخ: گردو و در کل تمام مغزها، بهترین منابع چربی های سالم هستند. اگر در اندازه های معقول مصرف شوند، خواص بیشماری دارند. پس این ادعا اشتباه است. گزینه ب جواب صحیح است.

این ویتامین به فرایند تولید سریع تر چربی در بدن کمک می کند همچنین تولید اسیدآمینه هایی که مسئول سرعت بخشیدن به چربی سوزی در بدن هستند، تحریک می کند.

الف. ویتامین A
ب. ویتامین B
 پ. ویتامین C
ت. ویتامین D
پاسخ: ویتامین C، به خصوص اگر حین ورزش استفاده شود به کاهش چربی شکمی کمک می کند.

کدام یک از خوراکی های زیر حاوی ویتامین C چربی سوز است؟

الف. آب پرتقال
ب. بروکلی
پ. سیب زمینی شیرین
ت. همه موارد

پاسخ: گزینه آخر صحیح است؛ سه چهارم لیوان آب پرتقال تمام ویتامین C مورد نیاز روزانه بدن را تامین می کند و بروکلی و سیب زمینی شیرین هم حاوی مواد ضد چربی بسیار زیادی هستند.

,آب کردن شکم با نسخه جدید «دکتر اوز» دکتر اوز,لاغری شکم,رژیم غذایی,بدنسازی بانواننصف فنجان این سیفی، تمام ویتامین C مورد نیاز بدن شما را در روز تامین می کند:

الف. فلفل قرمز
ب. کدو سبز
پ. کلم پیچ
ت. سیب زمینی هندی

پاسخ: فلفل قرمز مقدار بسیار زیادی ویتامین C دارد و ظرفیت چربی سوزی بدن را بالا می برد. الف گزینه صحیح است.

,