داروی ضد سرطان موی سفید را سیاه کرد! +تصاویر

داروی جدید سرطان موهای سفید را تیره می کند!

تغییر رنگ غیرمنتظره بیمارانی که نوعی داروی ضد سرطان را دریافت کرده بودند بخش جدیدی از تحقیقات را پیش روی محققان قرار داد. تعدادی از بیماران که طی یک بررسی دریافت کننده نوعی داروی جدید ضد سرطان بودند رنگ موهایشان تیره شد. 

New cancer drugs turn patients' gray hair BROWN in bizarre side effect that has left scientists baffled

داروی ضد سرطان

عکس تغییر رنگ موهای سفید بیمار بعد از استفاده از داروی ضد سرطان 

تاثیرعجیب داروی ضد سرطان روی رنگ موهای بیماران!

گروه تحقیقاتی در اسپانیا نوعی داروی جدید ضد سرطان را روی 52 بیمار امتحان کردند ، نتیجه تحقیقات باورکردنی نبود 14 نفر از بیماران دچار تغییر رنگ مو شدند وموهای سفید و خاکستری انها به رنگ قهوه ای تیره تغییر رنگ داد.

در حالیکه شیمی درمانی منجر به ریزش مو در بیماران می شود، 14 بیماری که در این تحقیق مورد بررسی بوده اند و عده ای از آنها در سنین 70 سالگی خود هستند، با استفاده از داروی جدیدی تحت درمان بودند که عوارض جانبی کاملا متفاوتی را به همراه داشته است.

داروی ضد سرطان

سیاه شدن موهای سفید با داروی ضد سرطان!

 

این داروها در بیماران دچار ملانوم ریزش مو را به همراه داشته است. اما به گزارش تیم تحقیقاتی این تاثیر در بیماران مبتلا به سرطان ریه نشاندهنده عملکرد مثبت داروها بوده است. در حالیکه این تغییر رنگ مو در اکثر بیماران دیده نشده، 14 مورد مذکور نشان می دهد که این تغییر خاص و منحصر به یک نفر نبوده است. در 13 بیمار، رنگ موها به قهوه ای تیره یا مشکی تغییر کرد و در یک بیمار قسمت هایی از مو تیره شد. 

داروی ضد سرطان موی سفید را سیاه کرد! +تصاویر