این خوراکی ها را برای کاهش درد قاعدگی بخورید، قاعدگی، پریود، عادت ماهانه، دوران قاعدگی، درد قاعدگی - کاهش درد پریود

این خوراکی ها را برای کاهش درد قاعدگی بخورید

 برگزیده ها : خوراکی های بسیاری برای امراض و دردهای مختلف توسط پزشکان و متخصصان پیشنهاد می شودند، خوارکی هایی که بعضا خاصیت درمان چند بیماری و درد را در خود جای داده اند و پژوهشگران هر روزه کشفیات بیشتری پیرامون این مواد به دست می آورند. در ادامه و در بخش سلامت برگزیده ها میخواهیم به شما خوراکی هایی معرفی کنیم که برای کاهش درد قاعدگی بسیار مفید هستند پس با ما همراه باشید.

پریود , کاهش درد پریود , درمان درد قاعدگی

پریود

تسکین درد قاعدگی

درد قاعدگی چیست؟ 
درد قاعدگی عبارت است از بروز درد شدیدی هنگام عادت ماهیانه که مانند دل پیچه است و اغلب در سطح زیر و وسط شکم ایجاد می شود .البته ناحیه شیوع درد در هر خانمی متفاوت است، گاهی این دردها تا زیر کمر وحتی کلیه ها ی فرد را فرامی گیرد و ممکن است از یک تا دو روز قبل از قاعدگی شروع شود وتا 4 روز طول بکشد. البته این دردها نظم خاصی ندارد و شدت و محل آن در هر فرد و در هر ماه متفاوت است. این دردها که از نوع کوفتگی هستند، گاهی اوقات آن قدر شدیدند که فرد مجبور می شود دست از تمام فعالیت هایش کشیده و دراز بکشد . دردهای قاعدگی همراه با علائم متفاوتی هستند مانند تهوع ، سردرد ، خستگی ، کسالت ، اسهال ، استفراع و ... در واقع با وجود این دردها قاعدگی برای برخی خانم ها تبدیل به یک فاجعه ماهانه می شود. 
طبق گفته دکتر مکبری نژاد، دردهای قاعدگی به دو نوع اولیه و ثانونه تقسیم می شوند. درد های اولیه دردهای معمول و رایج هستند که خیلی شدید نیست و قابل تحمل وکنترل است. اما دردهای ثانویه که بسیار شدید هستند ومعمولا با هیچ مسکنی تسکین پیدا نمی کنند، خطرناکند ونیاز به معاینه پزشک دارد. همچنین ممکن است علت دردهای قاعدگی ثانونه بیماری های زمینه ای مانند آندومتریوز باشد. 

 

پژوهش های تازه از تاثیر فوق العاده کلسیم و ویتامین D در پیشگیری از ابتلا به علا یمی که پیش از قاعدگی،زنان را گرفتار می کند و به آن<نشانگان پیش از قاعدگی> می گویند، خبر می دهند....

روزهای قاعدگی را با شیر، پنیر و کلم بروکلی بگذرانید

اخیرا پژوهشگران دانشگاه ماساچوست پس از مطالعه مفصلی بر روی ۳۰۰۰ زن اعلام کرده اند که رژیم غذایی سرشار از کلسیم و ویتامین D می تواند در کاهش بروز علایم این نشانگان موثر واقع شود.

 محققان اعتقاد دارند افرادی که در رژیم غذایی خود به مقدار کافی از غذاها ی حاوی ویتامین D و کلسیم مانند شیر و پنیر و سایر لبنیات و همچنین جوانه ها و کلم بروکلی استفاده می کنند، دچار کمترین میزان علایم این بیماری می شوند. از نظر این محققان، دلیل کاهش علایم نشانگان پیش از قاعدگی توسط مواد مزبور، افزایش سطح هورمون های زنانه مثل استروژن و در عین حال کاهش پروژسترون است.

دکتر الیزابت جانسون، مدیر این تیم تحقیقاتی، درباره نتایجی که از این پژوهش به دست آمده، می گوید: <در این تحقیق، مشخص شد کسانی که دریافت روزانه کلسیم و ویتامین D آنها در حد ایده آل و یا بالاتر از حد طبیعی است، کمتر از سایرین دچار علایم پیش از قاعدگی می شوند.

درد قاعدگی , درد پریود , برای کم شدن خونریزی قاعدگی چه بخوریم

کاهش درد پریود

کاهش درد قاعدگی

>لابد می دانید که نشانگان پیش از قاعدگی یا پی.ام.اس یکی ازشایع ترین بیماری های زنانه دنیاست. در ایران البته آمار دقیقی از این بیماری در دست نیست اما آمارهای امریکا حاکی از آن است که ۴۰ تا ۶۰ درصد زنان این کشور (و طبیعتا چیزی نزدیک به همین درصد از خانم های سایر کشورهای دنیا) بین سنین ۱۲ تا ۵۰ سالگی از این بیماری رنج می برند.

 اگرچه علایم این بیماری با افزایش سن، شدیدتر می شود اما برای دختران جوان و نوجوان نیز، این عارضه می تواند کاملا آزاردهنده و دردسرساز باشد. این بیماری معمولا در حول و حوش روزهای قاعدگی اتفاق می افتد. علایمش کاملا متنوع و متغیر است اما برخی از شایع ترین علایم و نشانه هایش عبارتند از: دل درد، ناپایداری خلقی، تحریک پذیری، تنش عصبی، سردرد ، افزایش اشتها ، تپش قلب، ضعف، سرگیجه و غش، افزایش وزن ، ورم دست و پا، تورم و حساسیت پستان ها، میل شدید به شیرینی جات، احساس ورم و نفخ شکم ، افسردگی ، ضعف حافظ ه و بیخوابی.

دکتر الیزابت جانسون، مدیر تیم تحقیقاتی دانشگاه ماساچوست، خاطر نشان می کند که: <یافته های ما حاکی از آن است که برای کمک به افرادی که به شدت از سندرم پیش از قاعدگی رنج می برند، می توان از مکمل های دارویی این دو ماده ضروری ( یعنی کلسیم و ویتامین )D استفاده کرد و رژیم غذایی را در جهت تامین این منابع ضروری تغییر داد.

جالب است که با آغاز دوره این بیماری و ورم ناشی از آن، احساس چاقی به مبتلایان دست می د هد و به همین دلیل، به رژیم های موقت غذایی روی میآورند. اما با برطرف شدن این دوره، دوباره پرخوری شروع می شود و در عوض، برای کم کردن این اشتها ی کاذب، می روند سراغ داروها ی لاغری. این چرخه تغذیه ای را در اغلب مبتلایان نشانگان پیش از قاعدگی می شود سراغ گرفت.

درمان درد پریود , تسکین درد پریود , دردهای قاعدگی

درمان درد قاعدگی

کاهش درد قاعدگی

و جالب ترین نکته در خصوص نشانگان پیش از قاعدگی، این است که رژیم غذایی اغلب مبتلایان به این بیماری شبیه همدیگر است. اکثرشان غذاها ی آماده، غذاها ی چرب، محصولات لبنی و مواد کافئین دار را زیادتر مصرف می کنند و کمتر به سراغ غذاها ی طبیعی و سالم می روند؛ به همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده، چیپس، نوشابه های کولادار، انواع بیسکوییت و شیرینی جات و بخصوص شکلات، ماکارونی و برنج شدیدا علاقه مندند و از طرفی برای حفظ تناسب اندام شان هم گهگاه بعضی از وعده های غذایی شان را کاملا حذف می کنند و در عوض، هر از گاهی هم حسابی در خوردن زیاده روی می کنند.

خوراکی های ممنوع در دوره قاعدگی

به نقل از برگزیده ها : خانم ها در این دوران باید از یک برنامه غذایی متعادل و متناسب پیروی کنند و به همین دلیل مصرف بعضی مواد غذایی که جایگاهی در این برنامه ندارد، باید محدود یا به کلی کنار گذاشته شود.

دکتر رحم انی درباره این مواد غذایی توضیح می دهد: در دوران قاعدگی بهتر است مصرف مواد غذایی شیرین و قندها مانند شکلات، آب نبات و انواع شیرینی حذف شود.

همچنین وی توصیه می کند غذاها و نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه و نسکافه به دلیل این که محرک هستند، کنار گذاشته شوند.

مصرف خودسرانه مکمل ها ممنوع!

درست است که نیاز بدن به مصرف بعضی انواع مواد غذایی افزایش پیدا می کند و باید خوراکی هایی را بیشتر از قبل مصرف کنیم و بعضی ها را هم کلا کنار بگذاریم، اما اینها بهانه خوبی برای مصرف مکمل های غذایی نیست. دکتر رحم انی با تاکید بر این که مصرف خودسرانه مکمل ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود، خاطرنشان می کند: خانم ها به هیچ عنوان نباید در این مدت بدون نظر پزشک به مصرف مکمل ها روی بیاورند و در صورتی که می خواهند نسبت به این موضوع مطمئن شوند، ابتدا باید با متخصص تغذیه مشورت کنند تا اگر کمبودی وجود دارد، مکمل مورد نیاز برایشان تجویز و زیر نظر پزشک مصرف شود.

گردآوری بخش سلامت برگزیده ها


درد قاعدگی , درد پریود