این گیاه، سردردهای میگرنی را تسکین می دهد - درمان گیاهی میگرن

 برگزیده ها : سردرد امروزه یکی از مشکلات جامعه شده است و سیر کثیری از افراد در سراسر جهان به این بیماری دچار هستند ، مخصوصا بیماری سردرد میگرنی که بسیار حادتر و سنگین تر نسبت به سردرد معمولی می باشد . خوشخبتانه طی مطالعاتی که محققان برای درمان میگرن و سردرد انجام داده اند به این موضوع پی برده اند که زنجبیل خاصیت درمانی برای سردرد و میگرن دارد و درد آن را تا حدود زیادی تسکین می دهد . در ادامه و در بخش سلامت برگزیده ها به صورت مفصل تر به زنجبیل گیاهی که سردرد های میگرنی را تسکین می دهد می پردازیم با ما همراه باشید.     درمان گیاهی میگرن , درمان خانگی میگرن , موثرترین گیاه برای درمان میگرن

درمان گیاهی میگرن

سردرد های میگرنی

این گیاه به کنترل واکنش های التهابی و درد کمک کرده و سردرد های میگرنی را بهبود می بخشد.   مطالعات انجام شده توسط محققان دانمارکی نشان داد که گیاه زنجبیل در کنترل و بهبود سردرد های میگرنی نقش بسزایی ایفا می کند. این محققان پی بردند که اثر زنجبیل در پیشگیری و کنترل میگرن معادل داروها ی مسکن شیمیایی می باشد.   زنجبیل

زنجبیل از گیاه زرد رنگ دارای رگه های بنفش با نام علمی Zingiber officinale بدست می آید. اگرچه معمولاً از زنجبیل به عنوان ریشه آن گیاه نام برده می شود ولی در اصل قسمت مورد استفاده گیاه ساقه متورم شده زیرزمینی آن است که «ریزوم» نام دارد.

جنس زنجبیل سرده ای از تیره زنجبیل یان علفی ایستاده چندساله با حدود ۷۰ گونه بومی آسیای جنوب شرقی است با ساقه باریک و نی مانند و برگ های سرنیزه ای سـبز براق که از زمین ساقه ای غده ای می رویند؛ گل های آنها سبز مایل به زرد با لبه ای ارغوانی و لکه های کرم رنـگ و گل آذین مخروطی و کوچک و سنبله ای متراکم است که در تابستان از زمین ساقه بیرون می زند.

گیاه زنجبیل از سال ها قبل و در طب سنتی دارای کاربردهای درمانی متعدد از جمله رفع تهوع بوده است.
به نقل از برگزیده ها : مطالعه اخیر نشان داد که زنجبیل به کنترل واکنش های التهابی و درد کمک کرده و سردرد های میگرنی را بهبود می بخشد.
متخصصان توصیه می کنند با شروع علایم میگرن، در حدود یک سوم قاشق مرباخوری پودر زنجبیل (معادل 500 تا 600 میلی گرم) را در آب گرم ریخته و بنوشید. همچنین می توان از زنجبیل تازه در رژیم غذایی روزانه استفاده نمود.
 مصرف این گیاه تعداد دفعات و شدت حملات میگرن را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.
  مصرف ریشه زنجبیل

اگر بیماران مبتلا به میگرن، مصرف ریشه زنجبیل تازه را در برنامه رژیم غذایی خود قرار دهند، مشاهده خواهند کرد که تکرار و شدت هر حمله به میزان قابل ملاحظه ای کم می شود.

سر دردهای میگرنی که 10 درصد جمعیت را تشکیل می دهد، در زن ها شایع تر است و بهتر است افراد مستعد، از خوردن شکلات و پنیر کهنه که باعث شروع سردرد های میگرنی می شود و همچنین مصرف الکل، کنسروها و ادویه مخصوص غذای چینی (مونو سدیم گلوتامات که طعمی شبیه گوشت ایجاد می کند، پرهیز کنند).

درمان گیاهی میگرن قاعدگی , درمان گیاهی میگرن چیست , داروهای گیاهی برای میگرن

درمان خانگی میگرن

سردرد های میگرنی

مهم ترین ترکیبات شیمیایی

مهم ترین ترکیبات زنجبیل شامل مواد بودار سوزاننده ای است که بیشتر اثرات اصلی آن مربوط به همین مواد است.

ترکیبات اصلی آن شامل: انواع قندها (50 تا 70 درصد)، چربی ها ( 3 تا 18 درصد)اولئورزین(4 تا 5/7درصد) و ترکیبات سوزاننده (1 تا 3 درصد) است.

یک قاشق غذاخوری زنجبیل تازه(6 گرم) حاوی 5 کالری ، یک گرم کربوهیدرات و مقدار بسیار جزئی چربی، پروتئین و فیبر می باشد.

فرآورده های مختلفی از زنجبیل در سراسر جهان موجود است که شامل پودر، محلول الکلی، اسانس و عصاره ی تازه ی زنجبیل است.

 میزان مصرف آن تا سه گرم در روز بلامانع است. البته این میزان ممکن است به صورت 2 تا 3 نوبت مصرف شود(مثلاً سه نوبت یک گرمی)

و یا به عنوان ضد تهوع می توان یک جا از 2 گرم آن استفاده کرد.

طرز تهیه دم نوش زنجبیل برای رفع سردرد :

یک قاشق چای خوری پودر زنجبیل را در یک فنجان آب جوش بریزید، در آن را ببندید تا دم بکشد و پس از 5 دقیقه میل کنید؛ زنجبیل را می توانید حتی در قوری چای همراه با چای دم کنید. زنجبیل هر چه تازه تر باشد بهتر است.

همچنین می توانید زنجبیل خورد شده را روی پیشانی بمالید تا سردرد تان برطرف شود.

 

گردآوری بخش سلامت برگزیده ها

 


موثرترین گیاه برای درمان میگرن , درمان گیاهی میگرن قاعدگی