چگونه مطمئن شویم کاهش وزن ما از چربی هاست - چجوری بفهمیم چربی بدن کم شده یا عضله

چگونه مطمئن باشم که این وزنی که من از رژیم از دست می دهم چربی است؟ 
 سوال:
چگونه باید بفهمیم وزنی را که از دست می دهیم  واقعا چربی است نه آب، آیا بعد از رژیم من دوباره به وزن اول خود برمی گردم؟ 

چجوری بفهمیم چربی بدن کم شده یا عضله

چجوری بفهمیم چربی بدن کم شده یا عضله

پاسخ:
وزن کم کردن میزانی است که همیشه چیزی را که می بینی د به نظر نمی رسد. اولین وزنی را که شما از دست می دهید معمولا به خوبی پایین می آید، چون آن چیزی که کم می کنید واقعی نیست. آن بیشتر شبیه از دست دادن آب است تا از دست دادن چربی و معولا دائمی نخواهد بود.اگر بدنتان از کالری های موثر بی بهره بماند آن باید به موجودی بدنتان برای به دست آوردن انرژی استناد کند. یک راه آن این است که از هیدروکربن ها و گلیکوژن ها مصرف کنید. زمانی که از گلیکوژن استفاده می کنید آب قست های شیمیایی خود را از دست می دهد و باعث از کارافتادگی آن می شود. درنتیجه استفاده از هیدروکربن ها در رژیم باعث می شود تا درصد زیادی از آب های بدن که در ابتدا رژیم از بدن خارج می شود کاهش یابد.
با مصرف گلیکوژن انرزی در بدن ذخیره می شود و توانایی بازگرداندن انرژی را در زمانی که به آن نیاز دارید به بدنتان می دهد. بنابراین هر رژیم که در آن در مدت یک هفته 10 پوند(هر پوند حدود نیم کیلوگرم است) یا در 3 هفته 20 پوند کم می کنید این هشدار را می دهد که دوباره به هفته ی اول برگردید.
بنابراین اگر شما تلاش می کنید تا با کم خوری  وزن کم کنید، چگونه می توانید بگویید که با کم کردن چربی های ذخیره شده در راه سلامت ی قرار دهید؟

اولین راهنمایی شما این است که تغییر چه مقیاس هایی باعث کاهش وزن شما می شود. اگر شما بیشتر از 2 پوند در یک هفته از دست دهید، این احتمال وجود دارد که بیش از 60 درصد آن چیزی که کم کردید آب است و بیشتر به بافت های ماهیچه ای مربوط می شود. شما باید آب میوه مصرف کنید تا برخی از مواد آبگونه ای که بدن نیاز دارد به حالت طبیعی بر گردد. اگر آب ماهیچه ها در اثر وزن کم کردن کاهش یابد باعث می شود که ماهیچه ها شل شود و اگر ماهیچه ها بیش از آب خود را از دست دهند به تدریج بدن هیچ وزنی را کم نمی کند و ممکن است باعث افزایش وزن حتی بیشتر از ابتدای کار می شود.

اگر شما 3500 کالری در یک دوره یک هفته ای از رژیم غذایی خود کم کنید یا اگر به طور کلی در 8 یا 9 دوره ی شما 3500 کالری اضافه تر بسوزانید، در تئوری ، شما 1 پوند از چربی ها خود را می سوزانید و در واقع برای سوزاندن یک پوند چربی مصرف کردن 3500 کالری انرژی لازم است اما چربی با یک سرعت خاص سوزانده می شود. شما می توانید با ورزش کردن به این عمل سرعت ببخشید و زمان کوتاه تری را برای آن صرف کنید. بنابراین اگر شما تلاش کنید تا 1500 یا 2000 کالری در یک روز را از بین ببرید، بدنتان تلاش بیشتری برای دستیابی به منبع انرژی می کند.
وسوسه نتیجه ای به جز شکست در رژیم ندارد و باعث تغییر در سبک زندگی می شود و وزن کم کردن را کند تر  کند. برای گرفتن نتیجه ی بهتر باید ورزش را با رژیم خود ترکیب کنید.
بلند کردن وزنه به بافت های ماهیچه ای کمک خواهد کرد تا در مدت رژیم تحلیل نرود. مطالعات نشان می دهد مفدار کالری که در 3 هفته از رژیم و برنامه ی ورزش کاهش پیدا می کند باعث کاهش 90% از چربی ها می شود، بنابراین شما لاغر خواهید شد و ماهیچه های محکم و استواری خواهید داشت.
همیشه ورزش را با رژیم خود همراه کنید.
منبع :
www.seemorgh.com


,