تشخیص فرارسیدن زمان زایمان - زمان زایمان طبیعی

تشخیص فرارسیدن زمان زایمان

برگزیده ها : یکی از موضوعات مهم در بارداری فرا رسیدن زمان زایمان است و یا تشخیص فرارسیدن زمان زایمان ، این موضوع یک فرایند کلی در بدن محسوب می شود که سیستم بدن را مجاب به بدنیا آوردن بچه از رحم می کند ، این موضوع برای اکثر خانمها به عنوان یک سوال مبهم است و علم پزشکی هنوز به صورت دقیق نتوانسته است زمان به خصوصی را برای زایمان اعلام کند به همین جهت در این مقاله به نکاتی درباره تشخیص این زمان می پردازیم پس با ما در این مقاله از بخش کودک آکا ایران همراه باشید.

زمان زایمان طبیعی , علایم زایمان , بهترین زمان برای زایمان طبیعی

زمان زایمان طبیعی

علایم درد زایمان طبیعی

 


زایمان در زنان مختلف متفاوت است و تعیین زمان دقیق آن واقعا ممکن نیست. زایمان را بیشتر باید یک فرآیند دانست نه یک اتفاق سریع؛ فرآیندی که در آن تغییرات متعدد فیزیولوژیکی در بدن شما دست به دست هم می دهند تا کودک را به دنیا بیاورند. اگر واقعا زمان زایمان شما فرارسیده باشد یک یا چند مورد از پنج مورد زیر اتفاق خواهد افتاد

دهانه رحم شما هرچه بیشتر نازک و نرم می شود (که به آن افاسمان یا Effacement می گویند) همچنین تا ده سانتی متر بزرگ و متسع می شود (که به آن دیلاتاسیون یا Dilatation می گویند).
انقباضاتی به صورت منظم رُخ می دهند که فاصل? زمانی بین آنها به تدریج کمتر می شود، مدت زمان هر کدام افزایش پیدا می کند و شدت آنها نیز به تدریج زیادتر می شود.
شما ممکن است کمردرد مداوم داشته باشد که غالبا همراه با احساس گرفتگی عضلانی است؛ مشابه آنچه قبل از قاعدگی احساس می شود.
ممکن است "نمایش خون ی" یا Bloody Show داشته باشید: یک ماد? موکوسی یا لزج مایل به قهوه ای یا خون ابه ای از شما خارج می شود. اگر این پلاگ موکوسی یا مخاطی که دهان? رحم را می بندد از رحم شما خارج شود زایمان ممکن است بسیار نزدیک باشد، یا ممکن است هنوز چند روز با زایمان فاصله داشته باشید. به هر حال این اتفاق می تواند نشانه ای بر این مطلب باشد که بدن شما در حال طی کردن روند طبیعی خود برای زایمان است.
کیسه آب شما پاره می شود؛ البته این اتفاق در صورتی نشاندهنده نزدیک بودن زایمان است که همراه با بروز انقباضات باشد.
چه زمانی باید با دکتر یا مامای خود تماس بگیرم؟
احتمالا شما و ماما یا پزشکتان دربار? اینکه وقتی زمان زایمان فرا می رسد، چه باید بکنید، صحبت کرده اید. اما اگر فکر می کنید زمان آن فرا رسیده است خجالت نکشید و زنگ بزنید. پزشکها و ماماها به این قضیه عادت دارند! خانمهایی که شک دارند زمان زایمان شان فرارسیده است یا کسانی که به راهنمایی شان نیاز دارند دائماً به آنها زنگ می زنند؛ در واقع این قضیه بخشی از شغل آنهاست. واقعیت این است که پزشک یا ماما می تواند از روی لحن صدای شما و حرفهایی که می زنید چیزهای زیادی را بفهمد و به شما بگوید چه باید بکنید؛ پس مکالم? تلفنی واقعا می تواند به شما کمک کند. پزشک شما می خواهد بداند که انقباضات با چه فاصل? زمانی از هم رُخ می دهند، آیا می توانید در زمانی که یکی از این انقباضات را تحمل می کنید حرف بزنید یا نه و یا دیگر نشانه های احتمالی را نیز بفهمد.

اگر کیسه آب شما پاره شد یا اگر شک دارید که مایع آمنیوتیک از شما خارج می شود با پزشک یا مامای خود صحبت کنید. او همچنین از شما خواهد پرسید که این اتفاق چه زمانی افتاده است و مایع یا ترشحاتی که دیده اید چه رنگی بوده است.

همچنین اگر یکی از موارد زیر اتفاق افتاده است حتما به او بگویید:

اگر تحرک کودک کمتر شده است؛

اگر خون ریزی واژن دارید (مگر اینکه صرفاً کمی مخاط خون ی دیده باشید)؛

و اگر تب، سردرد های شدید، تغییر بینایی یا درد شکمی دارید.

اگر مورد دیگری هم هست که شما را نگران می کند می توانید با ماما یا پزشک خود در میان بگذارید.

علایم زایمان طبیعی , وقت زایمان طبیعی , نشانه های زایمان

علایم زایمان

تشخیص فرارسیدن زمان زایمان

 


در ابتدای شروع درد زایمان چه کار باید بکنم؟
به نقل از برگزیده ها : در این زمان نوشیدن مقادیر زیادی از مایعات حائز اهمیت است. به صورت متناوب بنشینید و راه بروید یا یک دوش گرم بگیرید تا دردهای شما را آرام کند و اگر می توانید کمی استراحت کنید تا برای زایمان آماده شوید.

آیا ممکن است انقباضاتی رُخ بدهند اما در واقع هنوز زمان زایمان فرا نرسیده باشد؟
بله. در مواردی ممکن است درد زایمان به صورت کاذب رُخ دهد. در این مواقع دهان? رحم شما بزرگ و متسع نمی شود (پزشک یا ماما می تواند با معاینه این مطلب را تشخیص دهد)، انقباضها نامنظم بوده و شدت آنها زیاد نمی شود و دردهایی که در شکم یا پشت خود احساس می کنید با یک دوش گرم یا ماساژ به سادگی برطرف شوند.

آیا می توانم تشخیص دهم که زایمان به زودی رُخ خواهد داد؟
ممکن است. هرچند شاید شما از جمله زنان خوشبختی باشید که هیچ کدام از اتفاقات مهمی را که در درون بدنتان رُخ می دهد متوجه نشوید اما بدن شما از یک ماه پیش از زایمان برای این فرآیند آماده می شود. در برخی از خانمها هنگامی که زمان زایمان واقعی فرا می رسد دهان? رحم از قبل متسع و نازک شده است.

دیگر نشانه های زایمان شامل موارد زیر می شوند:

کاهش درد (هنگامی که سر کودک به طرف جایی در لگن که برای زایمان مناسب است حرکت می کند)
افزایش ترشحات واژن
بروز نمایش خون یBloody Show)): ترشحات مایل به قهوه ای یا خون ابه ای
انقباضهای برکستون هیکس( Braxton Hicks ):که با فاصل? زمانی کمتر و با شدت بیشتر رُخ می دهند.

منبع:ninisite.com
ویرایش و تلخیص:برگزیده ها

 

 


بهترین زمان برای زایمان طبیعی , علایم زایمان طبیعی