پای سیب، پای سیب کیکـی - طرز تهیه پای سیب

در این بخش از سایت برگزیده ها طرز تهیه پای سیب را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

پای سیب یکی ازدسرهای مورد علاقه بسیاری از افراد است. این دسر خوشمزه را میتوان با کمی حوصله تهیه کرد. در این مطلب برگزیده ها طرز تهیه پای سیب را آموزش داده است. با ما همراه شوید تا شیوه ی پخت آن را فراگیرید.

طرز تهیه پای سیب , پای سیب , کیک پای سیب

طرز تهیه پای سیب

 

تهیه پای سیب

مواد لازم:
  • کره: 200 گرم 
  • آرد: 350 گرم 
  • پودر شکر: 50 گرم 
  • پودر بادام : 50 گرم 
  • تخم مرغ: یک عدد 
  • وانیل یا دارچین: یک قاشق چای خوری 
 مواد لازم برای داخل پای  :
  • سیب زرد: 2 عدد درشت
  • دارچین: 2 قاشق چای خوری
  • شکر: 100 گرم
  • پودر بادام : 50 گرم

طرز تهیه:

برگزیده ها:1 - ابتدا کره را بیرون یخچال گذاشته تا به دمای محیط برسد. آرد، پودر شکر و پودر بادام را داخل کاسه ای گود می ریزیم . درصورتی که بخواهیم با همزن مواد را خمیر کنیم داخل کاسه همزن می ریزیم. برای این که خمیر را داخل همزن درست کنیم از پره بادبزنی همزن استفاده می کنیم، در غیراین صورت ،داخل کاسه ای ریخته و با نوک انگشتان مواد خمیر را به خورد یکدیگر می دهیم. کره را میان مواد خشک گذاشته و شروع به همزدن مواد می کنیم.

 2 - آنقدر مواد را هم می زنیم تا به شکل ماسه ای یا پودری (همانطور که در تصویر می بینید) درآید. اگر مواد خمیر شد حتما دمای کره زیاد بوده یا اینکه مقداری از کره ذوب شده است. برای این کار از کره خنک ولی کاملا نرم استفاده می کنیم. مایعات را همراه تخم مرغ و وانیل داخل کاسه ای دیگر ریخته و با همزن دستی به هم می زنیم تا کاملا یکدست شوند. سپس به مواد پودری اضافه می کنیم و همه را توسط همزن یا دست به هم می زنیم تا خمیر شوند.

3 - خمیر حاصل را خیلی ورز نمی دهیم که روغن بیندازد، وقتی به شکلی رسید که در تصویر مشاهده می کنید آن را به شکل گلوله در آورده و داخل کیسه نایلونی قرار می دهیم و به مدت یک ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا خمیر استراحت کند. خمیر را دوباره یک ساعت دیگر از یخچال بیرون می گذاریم تا به دمای محیط برسد.

4 - آن را به شکل گرد و کاملا منظم توسط وردنه روی سطح آردپاشی شده پهن می کنیم.

5 - قالب مورد نظر را کمی چربمی کنیم و برای گذاشتن خمیر آماده می کنیم. من در اینجا از قالب استیل به شکل سیب استفاده کرده ام. خمیر را دور وردنه پیچیده و روی وردنه پهن می کنیم. لبه های خمیر را وردنه می زنیم تا اضافات آن جدا شود.

6 - توسط یک چنگال یا یک وسیله مخصوص همانطور که در تصویر می بینید روی خمیر تعدادی حفره ایجاد می کنیم تا وقتی خمیر پای در فر می پزد پف نکند.

7 - سیب ها را به شکل پره پرتقال بسیار نازک برش داده، پودر بادام ، دارچین و شکر را به آن اضافه کرده و نیم ساعت کنار می گذاریم تا شکر ذوب شده و سس دارچینی به خورد سیب ها برود.

8 - سیب ها را روی خمیر می چینیم به طوری که کاملا منظم باشند و خیلی روی یکدیگر قرار نگیرند.

9 - اضافه خمیر را که از اطراف قالب بریده بودیم، دوباره گلوله کرده، پهن می کنیم و روی سیب ها به شکل منظم پهن می کنیم.

10 -  روی خمیر را با یک عدد زرده تخم مرغ که داخل آن مقداری زعفران حل شده ریخـته ایـم، تزئین کرده و به مدت یک ساعت روی پنجره وسط که از قبل با دمای 170 درجه سانتی گراد گرم کرده ایم می پزیم.

11-برای تزئین این پای از خمیر مارسیپان استفاده می کنیم. خمیر را به رنگ سبز و یک تکه از آن را به رنگ قهوه ای رنگ می کنیم.

12-از رنگ سبز 2 عدد برگ آماده کرده و قسمت قهوه ای را به شکل دم سیب فرم می دهیم.

امیدواریم با تهیه این پای سیب خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی برگزیده ها 


پای سیب , کیک پای سیب