طرز تهیه توپک های پنیری برای سفره افطار در ماه رمضان - سفره ماه رمضامسفره ماه رمضام , غذای افطاری برای مهمان فیله پنیری

سفره ماه رمضام
به علت عدم نیاز به پخت و یا سرخ کردن، این غذا، غذایی ساده و در عین حال سالم و مناسب برای افطار کردن در ماه رمضان است.مواد لازم توپک پنیر ی :مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پنیر فتا ( پنیر صبحانه)

۵۰۰ گرم

100 گرم / 250 کالری

ماست چکیده خامه ای

۱۰۰ گرم

100 گرم / 150 کالری

شوید و زیره

۵ قاشق غذاخوری

نامشخص

مغز پسته

۵ قاشق غذاخوری

100 گرم / 680 کالری

مغز گردو ی خرد شده

۵ قاشق غذاخوری

100 گرم / 625 کالری

کنجد

۵ قاشق غذاخوری

100 گرم / 580 کالریروش تهیه توپک پنیر ی :


*. پنیر فتا و ماست چکیده را به وسیله چنگال با هم خوب مخلوط کرده و به اندازه یک فندق از آن بردارید و در دست فرم دهید سپس در صورت تمایل می توانید در شوید و زیره بغلطانید، این مواد برای افرادی که دارای چربی خون بالا هستند، مناسب می باشد. و یا اینکه توپ های پنیر ی را در مغز گردو ی خرد شده، مغز پسته یا کنجد بو داده بغلطانید و کنار هم در ظرف قرار دهید و همراه نان و سبزی خوردن یا با چای میل کنید.

 


نکته تغذیه ای :


*. به علت عدم نیاز به پخت و یا سرخ کردن، این غذا، غذایی ساده و در عین حال سالم و مناسب برای افطار کردن است. در ضمن وجود پنیر ، ماست و مغزهای روغنی باعث بالا رفتن ارزش غذایی این افطاری می شود. شوید و زیره نیز برای افراد مبتلا به چربی و فشار خون بالا مناسب است.

 


خواص کنجد :


*. افزایش ذخیره ی ویتامین E در حیوانات املاح معدنی مفید موجود در کنجد کنجد منبع بسیار خوبی از مس، کلسیم، منیزیم و روی است. تنها یک چهارم لیوان از آن، قابلیت تامین 4/70 درصد مس، 6/31 درصد منیزیم و 1/35 درصد از کلسیم مورد نیاز روزانه را دارد.

 


اختصاصی برگزیده ها
غذای افطاری برای مهمان فیله پنیری ,