طرز تهیه خوراک بادمجان به طریق ایتالیایی - خوراک کدو بادمجان به سبک ایتالیایی

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن خوراک بادمجان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

خوراک بادمجان , طرز تهیه خوراک بادمجان , خوراک کدو بادمجان به سبک ایتالیایی

خوراک بادمجان

روش پخت خوراک بادمجان

 

مواد لازم خوراک بادمجان :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بادمجان

500 گرم

100 گرم / 17 کالری

گوجه فرنگی

750 گرم

100 گرم / 15 کالری

پیاز

1 عدد

100 گرم / 5 کالری

جعفری ساطوری شده

قدری

100 گرم / 34 کالری

کره

100 گرم

100 گرم / 737 کالری

شکر

1 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 400 کالری

آرد سفید

1 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 341 کالری

پنیر پیتزا

100 گرم

100 گرم / 330 کالری

فلفل

قدری

100 گرم / 0 کالری

نمک

قدری

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه خوراک بادمجان :

*. به نقل از برگزیده ها : پوست بادنجان ها را کنده آن ها را به ضخامت 5 سانتیمتر حلقه حلقه بریده رویش نمک بپاشید و پارچه نازک رویش بکشید تا آبش زایل شود .سپس از گوجه فرنگی و جعفری و پیاز و کره و آرد ، سس گوجه فرنگی تهیه کرده بادنجان ها را در روغن سرخ کرده و آن ها را در ظرفی که قبلا چرب نموده اید چیده سس گوجه فرنگی مزبور را بریزید و پنیر رنده کرده و کره آب کرده روی آن بپاشید و آنرا مدت یک ساعت در فر بگذارید .

 

خواص گوجه فرنگی :

*. گوجه فرنگی نیز مانند هر میوه و سبزی دیگری باید رسیده باشد و ظاهری بدون لک و سالم داشته باشد و برای نگهداری کوتاه مدت آن حتی تا 15 الی 20 روز نیز یخچال بهترین مکان است ولی برای زمان بیشتر از آن می توان روش فریز کردن را انتخاب کرد. اگرچه در سال های اخیر گوجه فرنگی در تمام فصول سال یافت می شود ولی به لحاظ طعم و رنگ با انواع تابستانه آن متفاوت است. بنابراین برای استفاده از طعم گوجه فرنگی های تابستانه در پخت و پز زمستانی، شما می توانید آنها را ابتدا به صورت ریز خرد کرده یا رنده کنید، سپس بدون روغن در تابه ای ریخته و روی اجاق گاز بپزید. پس از آنکه آب آن بخار شد و گوشت رنده شده آن غلظت نسبی ای پیدا کرد، آن را در یک ظرف یا کیسه فریزر بسته بندی کرده و در فریزر نگهداری کنید.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


طرز تهیه خوراک بادمجان , خوراک کدو بادمجان به سبک ایتالیایی