کوکتل میوه ها - انواع کوکتل

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن کوکتل میوه ها را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

کوکتل میوه , انواع کوکتل , موکتل

کوکتل میوه

روش تهیه کوکتل میوه ها

 

 

مواد لازم کوکتل میوه ها :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کمپوت آناناس

۵۰۰ گرم

100 گرم / 90 کالری

مو زکام لا رسیده

۳ عدد

100 گرم / 95 کالری

کیوی کاملا رسیده

۵ عدد

100 گرم / 49 کالری

سیب

۲ عدد

100 گرم / 55 کالری

لیمو ترش تازه

۲ عدد

100 گرم / 9 کالری

پاستیل های رنگی

برای تزئین

نامشخص

 

طرز تهیه کوکتل میوه ها :

*. به نقل از برگزیده ها : ابتدا ظرف مورد نظر را که بهتر است ظرفی شیشه ای باشد در جا یخی قرار دهید تا سرد شود سپس تمامی میوه ها را پوست گرفته به صورت مکعب خورد کنید . میوه ها را به همراه پاستیلها با هم مخلوط کرده در ظرف مورد نظر بریزید. لیمو ترش ها را آب بگیرید.

*. آب لیمو ترش و آب کمپوت آناناس را با هم مخلوط کرده روی میوه ها بریزید. ترشی و شیرینی این دسر بستگی به ذائقه شما دارد می توانید از آب لیمو ی بیشتری استفاده کنید یا کمی شکر به آن بیافزایید . دقت داشته باشید که اگر تمامی میوه ها کاملا در آب آناناس و آب لیمو قرار نگرفتند.

*. می توانید از کمی آب آناناس یا آب سیب اضافه استفاده کنید اگر میوه ها کاملا داخل شربت نباشند ممکن است سیاه و بد رنگ بشوند . پوست لیمو ترش ها را که آب گرفتید نیز به صورت درسته به دسر اضافه کنید.

*. در ظرف را گذاشته به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید .قبل از سرو پوست لیمو ها را از داخل ظرف برداشته و در صورت تمایل با کمی خامه زده شده و یا پودر نارگیل وبستنی و برگ نعناع این دسر خوشمزه را تزئین کنید.

 

خواص موز :

*. موز رسیده که سرشار از پتاسیم می باشد، دارای قابلیت جویدن و هضم آسانی نیز می باشد. یک موز رسیده نیاز روزانه یک فرد بزرگسال به پتاسیم را به میزان 11 درصد تأمین می کند

*. موز می تواند به کسانی که در تلاش برای ترک سیگار ند کمک کند. ویتامین B6 و B12 ، پتاسیم و منیزیم موجود در موز به بدن در رهایی از اثرات کنار گذاشتن نیکوتین کمک می کند.

*. میوه نارس و گل های پخته موز برای درمان بیماری قند مفید است. شیره گل های موز برای درمان اسهال خون ی استفاده می شود و ساقه و ریشه آن برای رفع اختلالات خون ی مفید است.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


انواع کوکتل , موکتل