رازهای آرایش از زبان معروفترین آرایشگر دنیا - تو لید وسایل اریشگر

تو لید وسایل اریشگر

تو لید وسایل اریشگر

 

بابی براون یکی از مشهورترین‌ها در زمینه آرایش و محصولات آرایشی است. او سالانه میلیون‌ها دلار در سراسر دنیا فروش دارد. نام محصولات او جزء برندهای اصلی و معتبر لوازم آرایش ی است. از جمله مشتریان بسیار معروف او مریل استریپ، کاترین زتا جونز و سیدنی کلافورد هستند. علاوه بر اینها او نویسنده سه کتاب پرفروش در زمینه زیبایی و آرایشگری است که در آموزش آرایش گری معروف‌اند تا جایی که مجله نیویورک تایمز از او به عنوان معروف‌ترین فروشنده لوازم آرایش ی و مشاور زیبایی نام می‌برد. از این پس می‌خواهیم سلسله آموزش‌های او را در زمینه زیبایی و آرایشگری برای استفاده شما چاپ کنیم. ‌آموزش‌هایی که بر سادگی و زیبایی بیشتر تاکید دارند.

 

کار را از کجا شروع کنید

به راحتی می‌توان با یک موچین، سایه، برس ابرو و ژل ابرو صورت را کاملا تغییر داد. یک آرایشگر حرفه‌ای به خوبی می‌تواند در پیدا کردن بهترین مدل به شما کمک کند و بعد از آنکه ابرو ها مدل گرفت دیگر آرایش و زیبا جلوه دادن آنها برعهده خودتان است. ابرو های کمی هستند که به تنهایی و بدون سایه، مداد و... بدون عیب و زیبا جلوه کنند. اول از همه با یک برس یا شانه ابرو باید تار موهای ابرو را مرتب کرد و حالت داد. با حالت دادن ابرو با سایه و مداد و... می‌توان زیبایی این قاب چشم‌ها را چندین برابر کرد.

 

چگونه به ابرو ها حالت دهید

برای شروع برداشتن ابرو ها باید یک خط فرضی را از پره بیرونی بینی به سمت گوشه داخلی چشم تصور کنید و آن را تا ابرو ها ادامه دهید.

 

1. رنگی را که با رنگ ابرو و موها هماهنگ باشد را انتخاب کنید.

 

2. برای اینکه بتوانید به ابرو ها حالتی طبیعی بدهید، توصیه می‌کنیم از ریمل ابرو یی استفاده کنید که به موهای ابرو حالت طبیعی دهد.

 

3. برای اینکه ابرو ها بیشتر خود را نشان دهند بهتر است از سایه ابرو ی پودری استفاده کنید. برای این کار از گوشه داخلی ابرو ها شروع کنید و مطمئن شوید که تمام جاهای خالی را پرکرده‌اید.

 

4. برس را به سمت قسمت داخلی ابرو ها نزدیک کنید و حالت هلالی آنها را شکل دهید. بعد برس را برگردانید و به سمت پایین حرکت کنید.

 

5. مطمئن شوید که قد ابرو را به اندازه کافی شکل داده و به خوبی تمام ابرو را پر کرده‌اید.

 

اگر ابرو ندارید

ممکن است ابرو هایتان را به دلایل متعددی از دست داده ‌باشید مثلا به دلیل بیش از اندازه با موچین کندن یا پیری یا حتی شیمی‌درمانی یا... اما نگران نباشید، می‌توانید همانند ابرو های طبیعی جای آن را بکشید. اول از همه یک مداد همرنگ ابرو ‌های طبیعی‌تان را انتخاب کنید و خیلی ملایم جای ابرو های قبلی را با همان حالت بکشید. بعد از مداد باید به سراغ سایه ابرو بروید و با یک برس ابرو روی قسمت‌های کشیده‌ شده را پر کنید. حواستان باشد که باید تمام سطح ابرو به طور یکنواخت رنگ داشته باشد.

 

اگر ابرو تنک شد‌ه است

اگر ابرو هایتان تنک شده یعنی به طور نقطه نقطه بخش‌هایی از آن خالی شده‌است باید به طریقی این جاهای خالی را بپوشانید، البته باید حواستان باشد که حالت ابرو مصنوعی نشود، بهترین کار این است که با مداد ابرو یا با سایه ابرو روی قسمت‌های خالی ضربات آهسته بزنید. اگر احساس کردید که هیچ کدام از این روش‌ها به تنهایی جواب نمی‌دهد، می‌‌توانید از هر دو روش همراه هم استفاده کنید.

 

فاصله زیاد بین ابرو ها

وقتی فاصله بین ابرو ها خیلی زیاد باشد حالت چشم‌ها تغییر می‌کند، که نه چشم‌ها می‌توانند خود را نشان دهند و نه ابرو ها. به همین دلیل توصیه می‌کنیم گوشه داخلی ابرو ها را با سایه ابرو اصلاح کرده و به آنها حالت دهید. باید ابرو ها به طریقی پر شوند تا یک خط مستقیم در گوشه داخلی خودنمایی کند.

 

کسانی که ابرو های کمی دارند

خانم‌های زیادی هستند که از همان اول ابرو های چندان پری ندارند. برای اینکه ابرو های کم‌پشت، حالت خود را به خوبی نشان دهند باید داخل آنها پر شود. البته نه به طریقی که ابرو ها حالتی مصنوعی پیدا کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید باید آنقدر با مهارت این کار را انجام دهید که هیچ کس به جز خودتان متوجه این پرشدگی ابرو نشود.

 

1. از گوشه داخلی ابرو ها شروع کنید. این قسمت معمولا بیشتر از جاهای دیگر ابرو خالی بودن خود را نشان می‌دهد، حواستان باشد که نباید این قسمت را خیلی پررنگ کنید، زیرا مصنوعی می‌شود.

 

2. سایه ابرو یی انتخاب کنید که با رنگ ابرو هایتان هماهنگی داشته یعنی نه پررنگ‌تر و نه کم‌رنگ‌تر باشد. همچنین توصیه می‌کنیم سایه پودری انتخاب کنید، زیرا حالت ابرو را طبیعی‌تر نشان می‌دهد. حالا با سایه و برس داخل ابرو را بکشید و پر کنید.

 

3. با همان برس ضربات خیلی آهسته‌ای به ابرو ها وارد کنید تا سایه و رنگ کاملا پخش شود و حالتی طبیعی بگیرد. البته برای این کار از نوک انگشتتان هم می‌توانید استفاده کنید.

 

4. کشیدن هلالی ابرو خیلی مهم است، زیرا نقشی مهم در شکل دادن ابرو دارد. شما باید از گوشه داخلی به سمت بالا، یعنی هلالی پیش بروید و بعد برس را برگردانید و به سمت پایین حرکت کنید.

 

5. در نهایت باید قد ابرو را تنظیم کنید، بعضی‌ها ابرو ی بلند دوست دارند و بعضی ابرو ی کوتاه ، باتوجه به سلیقه و حالت چشم‌های خود بهترین اندازه را انتخاب کنید.

 

6. و در نهایت نوبت شانه کردن موهای ابرو ست. با یک برس ریمل تمیز، تمام موهای ابرو را به سمت بالا شانه کنید تا هم سایه زیر ابرو حالتی یکنواخت پیدا کند و هم موهای نامرتب ابرو ها حالت بهتری بگیرد و مدل ابرو ، خود را بهتر نشان دهد.

 

چطور ابرو بردارید؟

موچین بهتر از هر وسیله دیگری می‌تواند به ابرو ها مدل دهد و اما مشکلی هم وجود دارد. یعنی قسمت‌هایی از ابرو که به طور مرتب با موچین کنده شوند کم‌کم رشدشان متوقف می‌شود؛ به همین دلیل باید حواستان را جمع کنید که قسمت‌های اصلی ابرو را مدام با موچین برندارید.اگر می‌خواهید هنگام کندن ابرو ها درد کمتری احساس کنید بعد از حمام موچین به دست شوید زیرا کمتر از هر زمان‌ دیگر احساس درد خواهید کرد.

 

1. از زیر هلال ابرو کار تمیز کردن را شروع کنید. هر چندتا مویی را که کندید دست نگه دارید و در آینه کار خود را کنترل کنید و سپس دوباره دست به کار شوید.

 

2. خیلی آرام، موها را با موچین بکنید تا میزان اشتباه‌تان کمتر شود و همین‌طور به داخل ادامه دهید تا به پهن‌ترین بخش ابرو برسید.

 

راه‌هایی برای آرایش بهتر ابرو ها

 

پرکردن ابرو

به علل مختلفی ممکن است قسمت‌هایی از ابرو خوب رشد نکند مثلا بعضی‌ها از اول ابرو های کاملا قرینه‌ای ندارند و یکی از ابرو هایشان نسبت به دیگری کمی تنک‌تر است یا اینکه مثلا دم ابرو را برای مدت‌های طولانی با موچین برداشته‌اید و حالا دیگر ابرو های این قسمت رشد نمی‌کنند. برای پرکردن این قسمت‌ها هم می‌توانید از مداد به تنهایی یا مداد و پودرسایه به همراه هم استفاده کنید. البته با استفاده از یک مداد ابرو که کاملا با رنگ ابرو هماهنگی داشته‌باشد. قسمت ابتدای ابرو ، دقیقا بالای گوشه داخلی چشم، باید پر باشد. می‌توانید این قسمت را با مداد ابرو و با خطوط نازک مومانند پر کنید.

 

یکنواخت کردن ابرو

با یک برس زبر که در پودر رنگ ابرو فروکرده‌اید کارتان را ادامه دهید. به این ترتیب رنگ مداد ابرو یتان بیشتر می‌شود. هرقدر به کمان ابرو یتان نزدیک‌تر می‌شوید خطوط را نازکتر کنید. پس از آرایش ابرو ، با یک برس ریمل، کمی ژل ابرو یا موس ثابت‌کننده که بیرنگ است به ابرو بزنید. ابرو کمی براق و موهای ابرو در جای خود نگاه داشته می‌شود. توجه داشته باشید که از ژل کم استفاده کنید، زیرا استفاده بیشتر باعث چسبندگی و آلو دگی می‌شود.

 

آیا ابرو طبیعی است؟

در نهایت بار دیگر به ابرو هایتان در آینه نگاه کنید تا مطمئن شوید حالت و رنگی طبیعی دارند. توصیه می‌‌شود که با یک برس دوباره ابرو ها را شانه کنید تا رنگ‌های اضافه از بین برود.

 

فوت کوزه‌گری که باید بدانید

ابرو ها را همیشه در همان جهتی که هستند بردارید یعنی به سمت بالا و مایل. هرگز با موچین موها را به سمت پایین نکشید تا از ریشه در بیاورید زیرا این خود در نامنظم شدن تارهای ابرو بسیار موثر خواهد بود. همچنین هنگام برداشتن از انتهای یک ابرو همان ابرو یی که دست راحت‌تر است شروع کرده وبا موچین پایین خط تمایز و در همان جهت رشد مو ، موهای اضافه را بردارید، همین طور بالای ابرو را.

 

چه موچینی بهتر است؟

برای برداشتن موهای اضافه از موچین‌های سر کج استفاده کنید. ابرو انتان را برای پر نشان دادن به سمت بالا و برای نازک نشان دادن به سمت چپ و راست برس بکشید. برای اینکه ابرو یتان حالتش را حفظ کند از ژل ابرو استفاده کنید. بهترین موچین‌ها، موچین‌های نوک کجی هستند که قسمت انتهایی زبری دارند و گرفتن مو با آنها آسان‌تر است. برای کنترل بهتر از موچین‌هایی که حالت قیچی دارند استفاده کنید. هر 2 یا 3 سال، وقتی نوک موچین شل شد، باید موچین خود را تعویض کنید. همیشه موچین خود را تمیز نگه دارید. این کار را به کمک یک گوش پاک‌کن آغشته به ماده ضد عفونی یا الکل انجام دهید. همواره شب هنگام ابرو یتان را بردارید تا قبل از شروع آرایش صبحگاهی آثارسرخی از اطراف ابرو محو شده باشد. اگر ابرو هایتان به راحتی حالت نمی‌گیرد و بلند و نافرم می‌ایستد باید آنها را با یک قیچی کوچک مخصوص ابرو کوتاه کنید تا بهتر حالت بگیرند.

 

ابرو ها را تیغ نزنید

از تیغ زدن ابرو با هر بار برداشتن آن خودداری کنید زیرا علاوه بر زود در آمدن ابرو ها، تارهای موی ابرو را کلفت‌تر کرده، باعث شکستگی موهای ابرو در زیر پوست شده و موهای زیر پوستی ابرو را زیاد می‌کند. همچنین موها در خلاف جهت ابرو ها بیرون خواهد آمد و به مرور جهت ابرو ها کاملا به سمت پایین عوض خواهد شد. در این شرایط شما فرم اولیه ابرو هایتان را که به شکل زیبایی به سمت بالا شانه می‌شد از دست خواهید داد.

 

هر حالت ابرو چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

ابرو های نامرتب(ژولیده)

ابرو های پر خیلی خوش‌حالت هستند اما ابرو های ژولیده باعث می‌شوند که چشم‌های شما ریزتر به نظر بیاید. (ابتدای خط ابرو باید موازی باسوراخ بینی باشد).

 

ابرو های خیلی کم‌پشت

اگر چه ابرو های خیلی باریک در نگاه اول زیبا هستند ولی چهره را خشن نشان می‌دهند. برای اجتناب از رشد نامنظم ابرو ها، آنها را یکی یکی بردارید.

 

ابرو های کمانی

با استفاده از روش کمانی کردن، ابرو ی بی‌حالت شما حالت‌دار می‌شود. فرم صورت هر طور باشد نوک کمان ابرو باید درست بالای گوشه بیرونی عنبیه چشم باشد.

 

چه رنگ مداد ابرو برای شما مناسب است؟

همیشه رنگ مداد ابرو یتان را هماهنگ با رنگ مو ها و پوست‌تان انتخاب کنید. معمولا برای روز رنگ طبیعی و برای عصر از رنگ‌های تندتر استفاده کنید. اگر رنگ مو هایتان را اغراق‌‌آمیز تغییر بدهید، باید متناسب با آن رنگ ابرو یتان را کمرنگ یا پررنگ کنید. تنوع رنگ ابرو ی پودری بیشتر از مداد ابرو ست. قبل از هر بار استفاده، نوک مداد ابرو یتان را تیز کنید. اگر از رنگ پودری استفاده می‌کنید، بعد از هر دو یا سه بار استفاده برس آن را بشویید و با باد خشک کنید. اگر پودر زیادی روی برس باشد رنگ را بیش از حد پخش می‌کند.

گردآوری پرتال برگزیده ها گردآوری پرتال برگزیده ها
,