پخت هویج پلو با مرغ - آشپزی آکا - طرز تهیه هویج پلو با مرغ

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن هویج پلو با گوشت را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

هویج پلو , طرز تهیه هویج پلو با مرغ , هویج پلو با مرغ

هویج پلو

دستور تهیه هویج پلو با گوشت

 

مواد لازم هویج پلو با گوشت برای 6 تا 8 نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

1000 گرم

100 گرم / 360 کالری

گوشت مرغ

1500 گرم

100 گرم / 200 کالری

هویج

1500 گرم

100 گرم / 30 کالری

شکر

200 گرم

100 گرم / 400 کالری

زعفران

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 310 کالری

 

طرز پخت هویج پلو با گوشت :

*. به نقل از برگزیده ها : برنج را خیس میکنیم هویج را پوست می کنیم از رنده درشت یا ماشین مخصوص رد میکنیم ، که بشکل خلال نازک بشود. بعد هویج را با نصف از روغن کمی سرخ میکنیم و شکر را در یک لیوان آبجوش حل می کنیم داخل هویج میریزیم میگذاریم.

*. یکی دو جوش بزند مرغ را می پزیم استخوان های آنرا میگیریم و آب مرغ را که باید در حدود نصف لیوان باشد با 3 تا 4 قاشق سوپ خوری روغن مخلوط می کنیم و برنج را آبکش می نمائیم و هویج آماده شده و مرغ را لای پلو می گذاریم پلو را مطابق دستور دم میکنیم.

*. مثل شیرین پلو در دیس می کشیم و روی دیس را با برنج زعفران ی و کمی خلال پسته و بادام تزیین کنیم و کمی کره یا روغن داغ کرده روی آن بدهیم . ممکن است دو لیوان خلال پرتقال یا نارنج تلخی گرفته با هویج مخلوط کنیم و روی پلو بریزیم.

 

خواص هویج :

*. هویج منبع غنی بتاکاروتن می باشد. بتا کاروتن مسئول رنگ نارنجی هویج است. هرچه بتا کاروتن زیاد تر باشد، هویج نارنجی تر می شود.بتا کاروتن پیش ساز ویتامین A است، یعنی در بدن تبدیل به ویتامین A می شود.ویتامین A برای تقویت سیستم ایمنی، محافظت از پوست، ریه، لوله گوارشی و همچنین در رشد سلول ها و تولید مثل حائز اهمیت است.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


طرز تهیه هویج پلو با مرغ , هویج پلو با مرغ