پیتزا با خمیر بربری و سس ماریانا - پیتزا با خمیر نان بربری

پیتزا با خمیر بربری , پیتزا با خمیر نان بربری , پیتزا با خمیر نانوایی

پیتزا با خمیر بربریاین بار پیتزا را با خمیر نان بربری درست کنید. خمیر نان بربری برای پیتزا و پیراشکی گوشت یه خمیر خیلی خوب و سبک است و شما خیلی راحت با این خمیر میتوانید پیتزا ی خوشمزه درست کنید.


مواد لازم  :

خمیر بربری                                            ۱ شانه
پنیر پیتزا                                              ۵۰۰ گرم
قارچ                                                       ۴۰۰ گرم
فلفل دلمه ای                                        ۲ عدد
گوشت                                                    نیم کیلو
گوجه                                                      ۶ عدد متوسط
رب گوجه                                                ۲ قاشق غذا خوری
جعفری                                                    ۱ قاشق غذا خوری
پیاز                                                         ۱ عدد
سرکه                                                       ۲ قاشق غذا خوری
روغن                                                        ۳ قاشق غذا خوری

 

طرز تهیه : 

اول از همه چیز خمیر را روی ظرف فر پهن کنید. خمیر باگت به اندازه بربری چسبناک نیست و در دسر پهن کردنش کمتره، ولی مزه پیتزا با خمیر بربری رو ترجیح میدیم. تا جایی که می شه خمیر پیتزا رو نازک پهن کنید. هر چی نازک تر بهتر.


سس مارینارا: گوجه ها را با یک عدد پیاز داخل مولینیکس بندازید و خرد کنید. بعد وارد قابلمه گودی کرده و به آن روغن و سرکه و جعفری اضافه کنید. به علاوه ادویه هایی مثل فلفل و آویشن .
شعله زیر سس را زیاد کنید تا یه ۱۵ دقیقه ای غلغل کند. بعد رب گوجه را اضافه کرده و ۲۵ دقیق دیگر روی حرارت متوسط بذارید بپزد. در این جا بد وقتی نیست که زیر فر را هم روشن کنید روی دمای ۱۸۰ درجه که فر کم کم گرم شود.

همان طور که خودتان میدانید، روی پیتزا تقریبا همه چیز میشه گذاشت (حتی آناناس و کیوی!) قارچ و فلفل سبز در این دستور نیاز به تفت دادن ندارند. ولی اگر گوشت یا سوسیسی به پیتزا اضافه میکنید الان موقعش هست که ۳-۴ دقیقه روی دمای بالا توی ماهیتابه تفت بخورند.

سس مارینارا را با ملاقه روی خمیر به صورت یکسان پخش کنید. پودر پنیر پارمیجان (یا پنیر رنده شده مخصوص پیتزا ) را روی سس می پاشیم. قارچ ، فلفل، گوشت را هم روی پنیر پخش میکنیم. و روی همه چیز دوباره پنیر رنده شده می پاشیم. در فر از قبل گرم شده را باز میکنیم و ظرف را در پایین ترین ردیف قرار میدهیم. دمای فر باید روی ۱۸۰ درجه باشد.
حدودا ۳۵ دقیقه بعد پنیر روی پیتزا باید طلایی شده باشد و وقتش رسیده که پیتزا را در بیاوریم و بخوریم! توجه داشته باشید که چون پیتزا در ردیف پایین بوده،کاملا ترد و برشته است.

 

منبع : ashpazi.hmg.ir

 


پیتزا با خمیر نان بربری , پیتزا با خمیر نانوایی