خورش آلو، طرز تهیه خورش آلو ایران - خورشت الو

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن خورشت آلو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

طرز تهیه خورش آلو , خورشت الو , خورشت آلو

طرز تهیه خورش آلو

خورش آلو اسفناج با مرغ

 

مواد لازم خورش آلو برای 6 نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مرغ پاک کرده

یک عدد در حدود 5/1 کیلوگرم

100 گرم / 200 کالری

آلو ی خشک

500 گرم

100 گرم / 38 کالری

لپه

100 گرم

100 گرم / 359 کالری

پیاز سرخ کرده

2 تا 3 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 164 کالری

زعفران سائیده

یک قاشق چای خوری

نامشخص

شکر

2 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 400 کالری

نمک

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه خورش آلو :

*. برگزیده ها : آلو را می شوییم در دو لیوان آب خیس می کنیم.مرغ را با پیاز سرخ کرده و لپه و 2 تا 3 لیوان آب می گذاریم نیم پز شود کمی به آن نمک می زنیم آلو را با آبش در خورش می ریزیم و می گذاریم آهسته بجوشد و آلو با مرغ کاملا بپزد و زیاد له نشود.

*. بعد زعفران را در کمی آبجوش حل می کنیم با شکر داخل خورش می ریزیم وقتی خورش به روغن افتاد آنرا می کشیم. ممکن است مرغ را درسته یا قطعه قطعه در ظرف قرار بدهیم برای اینکه لپه زیاد له نشود بهتر است لپه را با پیاز سرخ کرده کمی سرخ کنیم بعد داخل مرغ بریزیم.

 

خواص آلو :

*. صرف آلو با جلوگیری از افزایش فشار خون ، کنترل قند خون و پیش گیری از بروز بیماری های قلبی- عروقی، سرطان ، بیماری های گوارشی و کاهش چربی مورد استفاده در شیرینی پزی نقش بسزایی در سلامت انسان دارد.این میوه تابستانی علاوه بر آب فراوانی که دارد از پتاسیم فراوانی نیز تشکیل یافته و سرشار آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان موجود در این میوه تابستانی بهترین راه مقابله با رادیکال های آزاد بوده و موجب پاکسازی آنها از خون انسان می شود.آب و فیبر بسیار زیاد این میوه نیز از مهمترین خصوصیات آن است. در تابستان به علت تعریق فراوان و از دست دادن آب؛ بدن بیشتر از قبل به مایعات نیاز دارد که این میوه نیز مانند دیگر میوه های تابستانی گزینه مناسبی است.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


خورشت الو , خورشت آلو