بیفتک فیله گوساله - طرز تهیه بیفتک

 


بیفتک , طرز تهیه بیفتک , بیفتک گوشت

بیفتکمواد لازم بیف تک :مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت فیله یا راسته پاک کرده

یک کیلوگرم

100 گرم / 320 کالری

کره یا روغن زیتون

۱۵۰ گرم

100 گرم / 900 کالری

نمک

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالریدستور تهیه بیف تک :


*. بهترین بیف تک معمولا از فیله گوساله تهیه می شود برای هر نفر از ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم گوشت فیله پاک کرده باید در نظر گرفت <br> گوشت را به طوری که هر قطعه ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم باشد قطعه میکنیم و مقطع گوشت را کمی می کوبیم به طوری که گوشت فرم منظم و گرد پیدا کند، ولی زیاد نازک نشود.


*. دو طرف گوشت را کمی فلفل می پاشیم و با روغن زیتون یا کره آب شده آغشته می کنیم تابه چدنی را می گذاریم کاملا داغ شود و قطعات گوشت را دانه دانه در تابه می اندازیم (نکته حساس در تهیه بیف تک آن است که نباید در آن واحد چند قطعه گوشت را در تابه انداخت و حداکثر ممکن است که وقتی یک طرف قطعه اول سرخ شد.


*. موقع برگر دانیدن آن قطعه دوم را هم در تابه بیاندازیم در غیر اینصورت گوشت آب می اندازد و به صورت گوشت پخته در می آید). وقتی قطعات گوشت به این طریق آماده شد آنها را در دیس می چینیم و کمی نمک روی آن می پاشیم یک قطعه کوچک کره روی آن قرار می دهیم.خواص روغن زیتون :


*. تاریخ استفاده از روغن زیتون به هزاران سال پیش برمی گردد و هومر شاعر یونان ی از این چربی به عنوان طلای مایع یاد می کند.محققان طی تحقیقی که روی 8 مرد دارای اضافه وزن انجام دادند و نتایج آن در مجله "نوتریشن" در سپتامبر 2003 نیز به چاپ رسید به اثرات شگفت انگیز این ماده غذایی برای کاهش وزن پی بردند.( در این بررسی تنها از روغن زیتون ، به جای چربی های اشباع شده استفاده شد و هیچگونه تمرینات ورزشی همراه با آن صورت نگرفت).

 


اختصاصی برگزیده ها
طرز تهیه بیفتک , بیفتک گوشت