طرز تهیه رولت خرما - شیرینی پزی آکا - حلوا

شیرینی پزی - انواع کیک - روش تهیه رولت خرما

رولت خرما یکی از خوشمزه ترین رولت ها می باشد که طرفداران زیادی دارد. این رولت با طعمی لذیذ هر کسی را وسوسه به خوردنش می کند. در این بخش از سایت برگزیده ها قصد داریم تا به شما طرز تهیه رولت خرما را آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

ابتدا کره و پودر قند را می زنیم تا کاملاً مخلوط شوند. بعد زرده تخم مرغ  و شیر  را اضافه می کنیم . آرد را الک کرده کم کم با مواد دیگر مخلوط می کنیم تا خمیر ی به دست آید که به دست نچسبد...

حلوا , رولت خرما , طرز تهیه رولت خرما

حلوا

رولت خرما

مواد لازم:
خرما 500 گرم
شکر درشت نصف پیمانه
آرد  3 پیمانه
پودر قند نصف پیمانه
کره  سه چهارم پیمانه
شیر نصف پیمانه
زرده تخم مرغ 1 عدد
گردو ( نگینی شده)  1 پیمانه

طرز تهیه:
ابتدا کره و پودر قند را می زنیم تا کاملاً مخلوط شوند. بعد زرده تخم مرغ  و شیر  را اضافه می کنیم . آرد را الک کرده کم کم با مواد دیگر مخلوط می کنیم تا خمیر ی به دست آید که به دست نچسبد. میز را کمی آرد پاشیده خمیر را صاف می کنیم و به صورت مستطیل برش می دهیم . هسته خرما را بیرون می آوریم در صورت لازم پوست آن را می گیریم و به جای آن ، داخل خرما مغز گردو می گذاریم. برشی از خمیر را برداشته و خرما را لای خمیر می گذاریم. خمیر را اول در سفیده می غلطانیم . بعد گردو و شکر درشت را با هم مخلوط نموده و شیرینی ها را بعد از سفیده در گردو و شکر می غلطانیم. کف سینی را چرب می کنیم شیرینی را در سینی گذاشته به مدت 35 تا 40 دقیقه در طبقه بالای فر می گذاریم.حرارت فر را روی350 درجه فارنهایت( 175 درجه سانتیگراد) تنظیم می کنیم تا زیر و روی شیرینی کاملاً طلایی شود ( می توانیم از پودر نارگیل و کنجد هم به جای گردو استفاده نماییم ).
منبع:جام جم آنلاین
ویرایش و تلخیص:برگزیده ها


رولت خرما , طرز تهیه رولت خرما