آموزش پخت والک پلو - طرز تهیه والک پلو

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن والک پلو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

والک پلو , طرز تهیه والک پلو , والک پلو با مرغ

والک پلو

آموزش پخت والک پلو

 

مواد لازم والک پلو :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

والک

500 گرم

نامشخص

برنج

4 پیمانه

100 گرم / 360 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه والک پلو :

*. به نقل از برگزیده ها : ابتدا برنج را بشویید و خیس کنید. والک ها را هم بشویید و کمی درشت خرد کنید. می توانید والک ها را با قیچی مخصوص آشپزخانه نیز خرد کنید.بهتر است این پلو را به صورت دمی درست کنید، زیرا سبزی والک کمی ضخیم تر از سبزی ها ی دیگر است و احتیاج دارد که بیشتر بپزد.

*. برنج و والک را همراه نمک، روغن و مقدار لازم آب داخل قابلمه ای بریزید و مخلوط کنید. سپس قابلمه مواد را روی حرارت بگذارید و ابتدا حرارت اجاق را زیاد کنید وقتی آب برنج تقریباً تمام شد حرارت گاز را کم نمایید و در قابلمه را ببندید تا دم بکشد.

*. می توانید برای بهتر شدن طعم وعطر این پلو از مقداری ساقه سبز سیر تازه یا خود سیر استفاده کنید.این پلو را می توانید همراه با گوشت مغز ران گوسفند پخته یا مرغ میل کنید. والک نوعی سبزی کوهی است که در فصل بهار می روید.

*. والک : گیاهی است پایا به ارتفاع 25تا 50 سانتی متر با پیاز کشیده به رنگ سفید مایل به زرد و دو یا سه برگ بیضوی شکل و نوک تیز ، ساقه ضخیم و گلدار آن کم و بیش سه وجهی است ..و در انتها به چتری شامل 15تا 25 گل ختم می شود .که هر کدام به پهنای 5/1 سانتی متر به شش گلبرگ سفید یا صورتی ختم می گردد.

 

خواص برنج :

نشاسته مقاوم :

*. برنج سرشار از نشاسته مقاومی است که به شکل هضم نشده به روده می رسد و به رشد باکتری های مفید برای عملکرد عادی روده ها کمک می کند.

تنظیم فشار خون :

*. ازآنجاکه برنج مقدار کمی سدیم دارد، برای آنها که از مشکل فشار خون بالا رنج می برند بسیار مفید است.

پیشگیری از سرطان :

*. برنج غلات کامل مثل برنج قهوه ای سرشار از فیبر غیرمحلول است که می تواند از بدن دربرابر برخی سرطان ها محافظت کند. دانشمندان بسیاری باور دارند که چنین فیبرهای غیرمحلولی برای محافظت از بدن دربرابر سلول های سرطان ی لازمند.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


طرز تهیه والک پلو , والک پلو با مرغ