دنیزلی: یک قهرمانی از ایران طلب دارم/ کی‌روش عالی است و بهترین برای سرمربی‌گری ایران


اخبارورزشی ,خبرهای  ورزشی ,مصطفی دنیزلی

مدت‌ها بود درصدد صحبت با مصطفی دنیزلی، مربی ترک سابق پرسپولیس بودیم، مربی محبوب هواداران که هنوز از او با خاطراتی خوش روی سکوهای سرخ یاد می‌شود...

به گزارش  خبرورزشی ؛ گفت‌وگوی اختصاصی با مصطفی دنیزلی را در ادامه می‌خوانید:

 

نظرتان راجع به قهرمانی پرسپولیس چیست؟

از قهرمانی پرسپولیس به خاطر خوشحالی هواداران خیلی خوشحال شدم. آن‌ها ۹ سال در انتظار این جام بودند من هم به سهم خودم به همه پرسپولیسی‌ها این قهرمانی را تبریک می‌گویم.

 

با برانکو، سرمربی فعلی پرسپولیس چقدر آشنا هستید؟

زمانی که در پاس بودم، با برانکو که مربی وقت تیم ملی ایران بود، رابطه خیلی خوبی داشتم. او مربی خوب و جنتلمنی است که با هدایت خوب خود موفق به قهرمانی با پرسپولیس شد، به او تبریک می‌گویم.

 

قهرمان نشدن در ایران، یکی از حسرت‌های بزرگ دوران مربیگری‌تان است!

بله از آقایان آجورلو، انصاری‌فرد و رویانیان که با آن‌ها در تیم‌های پاس و پرسپولیس کار کردم تشکر می‌کنم. این مدیران همه‌گونه همکاری با من داشتند اما با وجود ارائه بازی‌های خوب و تهاجمی که فکر می‌کنم خوب در خاطر علاقه‌مندان به فوتبال مانده باز هم نتوانستم جام بگیرم. حیف... اگر روزی به ایران برگردم سعی می‌کنم این وعده‌ام را تحقق ببخشم؛ من یک قهرمانی از ایران طلب دارم!

 

در این چند سال پیشنهاداتی برای مربیگری در لیگ یا تیم ملی نداشتید؟

چرا، قبلاً چند پیشنهاد داشتم اما گفتم اگر روزی قصد بازگشت به فوتبال ایران را داشته باشم، این امر به خاطر پرسپولیس یا تیم ملی ایران خواهد بود!

 

اما تیم ملی ایران در حال حاضر مربی بزرگ و موفقی مانند کی‌روش دارد.

کی‌روش عالی است و اگر روزی قرار باشد به ایران برگردم مطمئناً بعد از حضور کی‌روش خواهد بود. زمانی که کی‌روش مربی منچستر بود، من دو بار با تیم‌های ترکیه‌ای مقابل او قرار گرفتم و در هر دو بازی باختم! می‌دانم که او به کارش کاملاً مسلط است. برای او احترام خاصی قائل هستم و در حال حاضر بهترین فرد برای سرمربیگری ایران کی‌روش است.

 

اگر روزی قسمت شد در فوتبال ایران مربیگری کنید دوست دارید چه کسانی دستیارتان باشند؟

نکونام و کریمی که دو تن از بهترین‌های فوتبال ایران بوده‌اند؛ دوست دارم مسئولیت سرپرستی آن هم بر عهده حبیب کاشانی باشد.

 

الان در فوتبال ترکیه مشغول مربیگری هستید؟

بله، در تیم اسکی شهیر در لیگ دسته اول ترکیه مشغول هستم، البته در ۱۱ بازی آخر مسئولیت کار به من داده شده و درصددم تا مانند ریزاسپور تیم اسکی شهیر را هم به سوپرلیگ ترکیه بیاورم.

 

در لیگ ترکیه طرفدار چه تیمی هستید؟

من با هر سه تیم بزرگ ترکیه‌ای سابقه قهرمانی دارم اما دوست دارم بشیکتاش قهرمان ترکیه شود.

 

از حضور پرسپولیس در آسیا خبر دارید و می‌دانید که این تیم از گروهش صعود کرد؟

بله، هم خبردار شدم و هم خوشحال.

 

به نظرتان پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا موفق می‌شود؟

به نظرم رقیبان اصلی پرسپولیس در آسیا تیم‌های عربستانی هستند و لخویا با وجود آنکه تیم قدرتمندی هم محسوب می‌شود، حریف پرسپولیس نخواهد شد.