طرز تهیه پاستا پریماورا ایتالیایی - طرز تهیه ماکارونی ایتالیایی

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن پاستا پریماورا ایتالیایی را آموزش میدهیم  امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

طرز تهیه ماکارونی ایتالیایی , طرز تهیه پاستا ایتالیایی , پاستا ایتالیایی

طرز تهیه ماکارونی ایتالیایی

طرز تهیه پاستا پریماورا ایتالیایی

 

مواد لازم پاستا پریماورا ایتالیایی برای 4 تا 6 نفر:

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پاستا ی فرمی

300 گرم

100 گرم / 127 کالری

باقلا

200 گرم پاک شده

100 گرم / 59 کالری

نخود فرنگی

200 گرم پاک کرده

100 گرم / 92 کالری

لوبیا سبز

100 گرم

100 گرم / 30 کالری

خرد کرده کره گیاهی

30 گرم

100 گرم / 737 کالری

پیازچه درشت

3 عدد خرد کرده

100 گرم / 34 کالری

جعفری ساطوری

3قاشق غذاخوری

100 گرم / 25 کالری

خامه سفت

200 میلی لیتر

100 گرم / 350 کالری

پنیر پارمزان

50 گرم

100 گرم / 452 کالری

 

روش تهیه پاستا پریماورا ایتالیایی :

*. به نقل از برگزیده ها : 4 لیتر آب را با 4 قاشق غذاخوری نمک به جوش آورده و سبزی جات را 5 دقیقه در آن بپزید سپس به کمک قاشق سوراخ دار آن را از آب جوش خارج کرده و در آب یخ بریزید تا بافت و رنگ طبیعی خود را حفظ کند.

*. کره را در یک تابه روی شعله متوسط داغ کنید. هنگامی که رنگ آن شفاف شد و روی آن کمی کف کرد پیازچه را اضافه کرده و 2 دقیقه تفت دهید سپس سبزی جات را اضافه کرده و 4تا5دقیقه دیگر تفت دهید.

*. خامه و جعفری را اضافه کرده و روی شعله ملایم 5 دقیقه آن را بپزید.به آب جوشی که سبزی جات را در آن پخته اید 4 قاشق غذاخوری روغن اضافه کرده و پاستا را 12تا15 دقیقه در آن بپزید تا مغزپخت شود سپس آبکش کنید.

*. پاستا را همراه نیمی از پنیر پارمزان به سس اضافه و مخلوط کنید. پس از 4 دقیقه یا هنگامی که همه مواد با هم مخلوط شد و پاستا در سس کمی نشاسته داد نمک و فلفل غذا را اندازه کنید. پاستا را در ظرف کشیده و پنیر باقی مانده را روی آن بریزید.

 

نکات سر آش پز :

*. بسته به ذائقه خود می توانید سبزی جات را بیشتر بپزید اما مواظب باشید که این پخت اضافی باعث له و بدرنگ شدن سبزی جات نشود.

*. در این پاستا شما می توانید از تمام سبزی جات فصل مانند کدو هویج بادمجان و... هم استفاده کنید اما بهتر است کدو و بادمجان را قبل از ریختن داخل سس سرخ کنید.

*. اگر زیاد اهل خامه نیستید مقدار آن را نصف کرده و به جای آن یک چهارم پیمانه آب مرغ یا آب گوشت غلیظ اضافه کنید.

*. در صورت اضافه کردن مرغ بهتر است آن را در آخرین مرحله و هنگام سرو به غذا اضافه کنید.

 

خواص نخود فرنگی :

*. روغن زیتون دفع کننده سنگ کیسه صفرا است برای این منظور باید آنرا با آب لیمو مصرف کرد. روغن زیتون کرم کش است. روغن زیتون برای رفع سرفه های خشک مفید است.

*. برای رفع خارش گزیدگی حشرات ، روغن زیتون را به محل گزیدگی بمالید.بدن بچه هایی را که مبتلا به نرمی استخوان و کم خونی هستند با روغن زیتون ماساژ دهید اثر مفیدی دارد.

*. برای رفع خشکی لثه ، روغن زیتون را بر روی لثه بمالید.برای برطرف کردن خراش و ترک پوست ، گلیسیرین و روغن زیتون را بمقدر مساوی با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


طرز تهیه پاستا ایتالیایی , پاستا ایتالیایی