پیشنهاد عجیب هیات مدیره باشگاه استقلال به فدراسیون فوتبال


اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی, باشگاه استقلال

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال با بیان اینکه اعضای هیات مدیره می‌توانند مدیرعامل باشگاه را عوض کنند، پیشنهادی را به فدراسیون فوتبال برای جلوگیری از تکرار محرومیت‌ها ارائه کرد.

به گزارش  مهر، چند روز بعد از حکم فیفا و محرومیت باشگاه استقلال از نقل و انتقالات زمستانی، محرومیت مشابه باشگاه تراکتورسازی هم رسانه ای شد تا استقلال در این بخش تنها نماند. حسن زمانی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال که گفته بود بعد از قطعی شدن حکم فیفا و اطمینان از عدم تغییر آن، درباره مسببان این اتفاق صحبت می کند، گفتگو درباره این موضوع را به بعد از جلسه هیات مدیره موکول کرد. زمانی همچنین به احتمال تغییر مدیرعامل باشگاه استقلال واکنش نشان داد و درخواست عجیبی را از فدراسیون فوتبال مطرح کرد:

 

*  آقای زمانی! رای فیفا در مورد باشگاه استقلال تغییری نکرد تا باشگاه شما از نقل و انتقالات به صورت قطعی محروم شود. هنوز هم نمی خواهید در خصوص مسببان این اتفاق بزرگ صحبت کنید؟

- حسن زمانی: این هفته و قبل از بازی با السد قطر در لیگ قهرمانان آسیا، هیات مدیره تشکیل جلسه می دهد و آنجا در این خصوص بحث و بررسی های لازم صورت می گیرد.

 

* چرا در باشگاه استقلال هیچکس این مشکل را بر گردن نمی گیرد و همه از قبول مسئولیت طفره می روند؟

- می شد با یک هماهنگی این مشکل کوچک را حل کرد ولی خب این قضیه را باز نکردند و نخواستند هیات مدیره در جریان قرار بگیرد. شاید فکر می کردند خودشان می توانند این مسئله را جمع کنند. اگر همان روزهای اول این موضوع در هیات مدیره طرح می شد، دنبال راه حل می رفتیم.

 

* یعنی می خواهید بگویید هیچ تقصیری متوجه هیات مدیره نیست؟

- اصلا تقصیری متوجه هیات مدیره نیست. ما بعد از رسانه ای شدن این موضوع، در جریان آن قرار گرفتیم.

 

* چرا مدیرعامل باشگاه نمی خواست شما در جریان باشید؟

- ببینید یک گروه دنبال جمع کردن موضوع بودند. شاید آنها فکر می کردند با پیگیری خودشان دیگر نیازی به هیات مدیره نیست. نیت آنها بد نبوده؛ بلکه آنها می خواستند خودشان کار را انجام بدهند و این بلا سر باشگاه آمد.

 

* توجیه آقای افتخاری (مدیرعامل باشگاه) در این ارتباط چیست؟

- من چند روزی با آقای افتخاری در تماس نبودم. اجازه بدهید این هفته جلسه هیات مدیره تشکیل شود و بعد در این خصوص صحبت کنیم.

 

* ممکن است این اتفاقات باعث تغییر مدیرعامل باشگاه شود؟

- این بستگی به نظر رئیس مجمع (وزیر ورزش و جوانان) و تصمیمات هیات مدیره دارد.

 

* آیا هیات مدیره استقلال می تواند مدیرعامل باشگاه را تغییر بدهد؟

- بله می تواند. هیات مدیره بالاترین مقام در باشگاه است و می تواند این کار را انجام بدهد.

 

* آیا وزیر ورزش هم در جلسه این هفته هیات مدیره حضور خواهد داشت؟

- اگر ایشان تشخیص بدهد به جلسه بیاید، این اتفاق می افتد.

 

* اتفاق مشابهی برای باشگاه تراکتورسازی هم رخ داده است و احتمال کسر امتیاز از این تیم هم می رود. آیا پیگیر این کسر امتیاز هستید؟

- امروز فدراسیون فوتبال مطلب نهایی در این ارتباط را اعلام می کند. ما منتظر رای نهایی فدراسیون هستیم ولی حق هرچه باشد، از آن کوتاه نمی آییم؛ حتی اگر کسر امتیاز از تراکتورسازی باشد.

 

* به نظر می رسد بحران مدیریت نه تنها در استقلال بلکه در باشگاه تراکتورسازی هم وجود دارد.

- یک مقدار این مسئله نگران کننده است. خود فدراسیون فوتبال هم باید به این مسائل ورود و آنرا جمع کند. باشگاه های ما در سطح آسیا مطرح هستند و باید در لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند. این باشگاه ها نباید اینطور ضربه بخورند.

 

* اما فیفا در این موارد فقط باشگاه را می شناسد نه فدراسیون فوتبال را؟

- فدراسیون فوتبال در جریان تمام مکاتبات بین باشگاه ها و فیفا قرار دارد و هرجا که تشخیص بدهد، به عنوان بالاترین نهاد فوتبالی ورود می کند.

 

* فدراسیون فوتبال اعلام کرده دو بار به باشگاه استقلال در این زمینه هشدار  داده است. چرا باشگاه شما به آن بی توجه بوده است؟

- فدراسیون فوتبال می توانست حداقل اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال را هم در جریان بگذارد!

 

* یعنی فدراسیون علاوه بر باشگاه، به تک تک اعضای هیات مدیره هم نامه بزند؟!

- پیشنهاد بنده این است که فدراسیون فقط به نامه زدن به خود باشگاه اکتفا نکند و هیات مدیره را هم در جریان بگذارد!

 

* به عنوا سئوال پایانی؛ انتخاب عضو پنجم هیات مدیره باشگاه به جای مرحوم منصور پورحیدری چه زمانی صورت می گیرد؟

- وزیر ورزش منتظر مشخص شدن اعضای مجمع باشگاه بود که این اتفاق هفته قبل رخ داد. فکر می کنم ظرف چند روز آینده نفر بعدی هیات مدیره انتخاب و معرفی شود.