واکنش اعضای شورای شهر به گزارش قالیباف


اخباراجتماعی  ,خبرهای اجتماعی  , قالیباف

 اعضای شورای شهر پس از سخنان شهردار تهران در مورد حادثه پلاسکو، نظرات خود را اعلام کردند.

 به گزارش میزان، رضا تقی پور در سیصد و بیست و ششمین جلسه شورای شهر تهران گفت: شورای شهر به عنوان متولی اصلی حادثه پلاسکو، به زوایای موضوعات می پردازد.

 

وی افزود: متولی واحدی برای امور ایمنی شهرها تعیین نشده است. برای بررسی جامع موضوع حادثه پلاسکو لازم است مسئولیت تمام دستگاه ها مشخص شود.

 

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم بررسی وظایف تمام دستگاه ها در رابطه با بحث ایمنی اظهارکرد: اختیارات دستگاه ها باید مشخص شود. فرصت یادگیری برای جلوگیری از اشتباهات ایجاد شده است اما متاسفانه برخی افراد با طرح مسائل حاشیه ای اجازه نمی دهند موضوع با راهکارهای علمی پیگیری شود.

 

همچنین محمد مهدی تندگویان در ادامه این جلسه گفت: می توان کوله باری از قوانین را پیدا کرد که اعلام کنیم مسئولیتی در رابطه با حوادث نداریم.

 

وی افزود: با طرح قوانین از سوی شهردار تهران مبنی بر اینکه شهرداری مسئولیتی نداشته و وزارت کار باید پاسخگو باشد، این شبهه ایجاد می شود که قانون راه فراری برای مسئولین ایجاد کرده است اما  این در حالی است که قانون برای رفع شبهات تدوین شده است.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه "اگر بحرانی در تهران اتفاق افتد، یکی از افرادی که می تواند در بحران ورود پیدا کند قالیباف است" گفت: اگرچه قالیباف مدیر خوبی در حوزه مدیریت بحران است اما باید مشخص شود که وی به عنوان یکی از مسئولان فعال در حوزه مدیریت بحران شهر تهران، چه دوره های تخصصی را در رابطه با مدیریت بحران دیده است.

 

تندگویان تاکید کرد: در بحرانی که اتفاق افتاد باید مشخص شود که متخصیص حاضر چه افرادی بوده اند.

 

وی در رابطه با تکذیب اخبار در صحنه حادثه پلاسکو گفت: تکذیب متعدد اخبار اعصاب مردم را به بازی گرفته بود و باید مشخص شود مسئولیت اعلام اخبار به طور دقیق چه فردی بوده است.

 

عضو شورای شهر تهران در رابطه با مسائل مطرح شده پیرامون وضعیت تجهیزات آتش نشان ها گفت: اینکه روی لباس آتش نشان ها جی پی اس نصب نشده و اینکه برخی از آتش نشان ها با خود بیسیم به همراه نداشته اند، نشان نمی دهد که تجهیزات آتش نشان ها استاندارد است.

 

تندگویان خواستار اعلام موضع شهردار تهران در رابطه با حادثه پلاسکو شد و بیان کرد: قالیباف موضع خود را اعلام کند که در حادثه پلاسکو می خواد استعفا دهد و یا عذرخواهی و اگر لازم به عذرخواهی است چه نهادی باید از شهروندان عذرخواهی کند.