موسسه مالی و اعتباری قوامین، مولی‌الموحدین، ثامن‌الائمه ، مهر، ایرانیان ، انصار، شهر، عسگریه، میزان

آخرین منابع موسسات مالی و اعتباری ...

اکثر موسسات مالی و اعتباری مجوز بانک شدن را دریافت و سال 89  میتوانند بانک شوند...

موسسات مالی و اعتباری در تعداد شعب و کارکنان از بانك‌های خصوصی پیشی گرفته‌اند...

کوتاه و مختصر درباره موسسات مالی و اعتباری قوامین، مولی‌الموحدین، ثامن‌الائمه ، مهر، انصار، شهر، عسگریه، میزان، کارسازان آینده و مشیز ... 

موسسات مالی و اعتباری سال گذشته را با تطبیق گذراندند، ساماندهي این موسسات که میراث مظاهری رییس کل سابق بانک مرکزی است، در زمان حضور بهمنی با مقررات بانک مرکزی بیشتر منطبق شدند تا سال 89 را به عنوان رقبای جدید بازار پولی خصوصی آغاز کنند. 11 موسسه مالی و اعتباری که تا دو سال پیش صندوق‌های قرض‌الحسنه یا تعاونی‌های اعتباری قدرتمندی در نوع خود بودند در حال حاضر یا موسسه مالی و اعتباری هستند یا به بانک تبدیل شده‌اند. از پذیره‌نویسی‌های چند موسسه مانند ایرانیان، قوامین یا مهر در ابتدای امسال که بگذریم، سال جاری سال بسیار متفاوتی برای بانک‌های خصوصی است تا با رقبای نه چندان جدید، اما با چهره‌ای متفاوت روبه‌رو شوند. موسساتی که تا پیش از این با تجارب بانکداری آشنا بودند و از این پس با تجربه‌ای بالاتر به نسبت بانک‌های خصوصی تازه تاسیس به فعالیت ادامه خواهند داد، رقبای متفاوت‌تری هستند. گرچه نمي‌توان از بانك‌های دولتی خصوصی شده نیز چشم پوشید. این چهره جدید بازار، با تثبیت نرخ سود برای سومین سال موجب مي‌شود تا بانك‌ها با سیاست‌های متفاوتی در سال جدید فعالیت کنند.

ایرانیان، مهر، قوامین، مولی‌الموحدین، ثامن‌الائمه، انصار، شهر، عسگریه، میزان، کارسازان آینده و مشیز موسساتی هستند که یا مجوز خود را در روزهای پایانی سال گذشته دریافت کرده‌اند و به زودی پذیره‌نویسی خواهند داشت یا در سال جاری مجوز تبدیل شدن به بانک را از شورای پول و اعتبار دریافت خواهند کرد. براساس آمارهای موجود با احتساب نقدینگی 200 هزار ميليارد تومانی، 15 درصد از نقدینگی کشور در اختیار نه موسسه مالی و اعتباری است. این در حالی است که آمار مربوط به تسهیلات اعطایی بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری نشان مي‌دهد که تسهیلات اعطایی توسط موسسات فوق با بانک‌های خصوصی برابری مي‌کند. جمع کل منابع نه موسسه مالی و اعتباری حاکی از رقم 305 هزار ميليارد تومانی این موسسات در کنار مصارف 235 هزار ميليارد تومانی آنها تا پایان بهمن ماه سال 1388 است. اما این موسسات در تعداد شعب و کارکنان از بانك‌های خصوصی پیشی گرفته‌اند. در حالی که بازار پولی کشور پذیرای حدود یک هزار شعبه و حدود دوازده هزار کارمند بانك‌های خصوصی است، موسسات مالی و اعتباری ذکر شده دارای سه هزار شعبه و20 هزار کارمند هستند. ارائه آمار مربوط به موسسات دارای مجوز تطبیق و تغییر از آن جهت است که رقابت بر سر نرخ‌های سود بانکی که بسته پولی در سال گذشته دست مجوز دارها را بست، به محلی برای کسب سود بیشتر توسط موسسات بدون مجوز تبدیل شد. این رقابت نابرابر، بانک مرکزی را وادار کرد تا در سال‌جاری تدابیر موثرتری را برای نظارت در نظر بگیرد. به گفته محسن عباسی مدیر اداره نظارت بر موسسات پولی غیر بانکی بانک مرکزی، تعاونی‌های اعتباری که به دریافت مجوز از بانک مرکزی اقدام نکرده‌اند با معرفی به دستگاه‌های قضایی در سال جدید با آنها برخورد محکمي ‌مي‌شود. فارغ از این 80 درصد از بازار غیرمتشکل پولی در اختیار موسسات مالی و اعتباری است.

مهر :
موسسه مهر متعلق به بنياد تعاون بسيج است. این موسسه در سال گذشته شاهد تغییر مدیر عامل خود بود. به گونه‌ای که مدیریت عاملی این موسسه از شفیع زاده به نتاج منتقل شد که تا پیش از آن مدیریت موسسه انصار را در اختیار داشت. منابع اين موسسه 3 هزار و 170 ميليارد تومان و مصارف آن 2 هزارو 280 ميليارد تومان در پايان خردادماه سال 87 بوده که تا پایان شهريورماه 7 هزار و 500 ميليارد تومان بوده است. این رقم در پایان بهمن ماه سال 88 به 8 هزار و 500 ميليارد تومان افزایش یافت تا در فاصله یک ساله بیش از 100درصد افزایش را شاهد باشد. مصارف این موسسه در زمان یاد شده به 5 هزار و 700 ميليارد تومان رسیده است. موسسه فوق با 700 شعبه داراي بالاترين شعب در بين موسسات و بانك‌هاي غيردولتي است.

ایرانیان :
مديرعامل اين موسسه داوودعباسي است. اين موسسه نيز متعلق به بنياد تعاون ارتش است. منابع اين موسسه در آخرين آمار يك هزار و 200 ميليارد تومان بوده است. اين موسسه نيز مجوز پذيره نويسي خود را از بانک مرکزي دريافت کرده است. اين موسسه پيش از اين به عنوان صندوق تعاوني بتاجا (بنياد تعاون ارتش جمهوري اسلامي) و صرفا در قالب سيستم پرداخت طرح حکمت عمل کرده و در تاريخ 15 ارديبهشت ماه سال 87 با کسب موافقت اصولي از بانک مرکزي، مجوز تبديل آن از صندوق به موسسه صادر شده است. به اين ترتيب از اين پس منابع مالي و اعتباري ارتش به جاي واريز در بانک‌هاي عامل کشور در اين موسسه به کار گرفته خواهد شد. پس از دریافت مجوز از بانک مرکزی زمان پذيره‌نويسي سهام اين موسسه به زودی انجام مي شود. با راه‌اندازي اين موسسه، تمام شعب صندوق تعاون بتاجا به شعب اين موسسه تبديل مي شوند و تنها صندوق تعاون مسکن حکمت همچنان به فعاليت خود ادامه مي دهد.

قوامین :
موسسه قوامين داراي منابع به ميزان سه هزار و 800 ميليارد تومان تا پايان خردادماه سال 87 بوده که در پايان شهريور ماه 88 به 7 هزار و 500 ميليارد تومان رسيده است. منابع این موسسه تا پایان بهمن ماه به 8 هزار و 200 ميليارد تومان و مصارف آن به 6 هزار و 800 ميليارد تومان رسیده است. اين موسسه متعلق به بنياد تعاون ناجا است و مدير عاملي آن برعهده خطيبي است.

ثامن الائمه :
موسسه مالي و اعتباري ثامن الائمه در پايان شهريور ماه سال گذشته 5 هزار ميليارد تومان منابع داشته است. اين رقم در خرداد ماه سال قبل از آن 2 هزار و260 ميليارد تومان بوده و در بهمن ماه گذشته به 5 هزار و 700 ميليارد تومان رسیده است. مصارف آن نیز به 4 هزار و 400 ميليارد تومان رسیده است. تعداد شعب این موسسه 520 شعبه است.

شهر :
شهرداري تهران طي سال‌هاي گذشته با ايجاد اين نهاد مالي و با چشم اندازي که بتواند اين نهاد را از يک تعاوني اعتباري محدود در درون سازمان به يک بانک معتبر مبدل کند، حمايت خود را از نهاد تعاوني اعتباري گسترش داد. تعاوني اعتباري شهر با هدف تامين نيازهاي مالي پرسنل شهرداري، حمايت مالي از پروژه‌هاي عمراني و شهري و ارائه انواع خدمات بانکي به آحاد مردم در شهر تهران گسترش پيدا کرد. بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران در تاريخ 4 خردادماه سال گذشته مجوز تبديل اين تعاوني به موسسه مالي و اعتباري را صادر کرد. موسسه مالي و اعتباري شهر 21 بهمن ماه 87 در مراسمي به صورت رسمي فعاليت خود را آغاز کرده است. اين موسسه در زمستان سال گذشته به بانک تبدیل شد. مديرعامل اين موسسه درخشنده است و سهامداران آن شهرداري‌هاي کلانشهرها هستند. منابع اين موسسه در پايان شهريور ماه 88به يک‌ هزار ميليارد ريال رسيده است.

عسگریه :
موسسه عسگريه متعلق به بخش خصوصي و مركز آن در مشهد است. اين تعاوني با 120 شعبه، 62 ميليارد تومان منابع و 47 ميليارد تومان مصارف تا پايان خردادماه سال 87 داشته است. منابع موسسه 450 ميليارد تومان تا پايان شهريور ماه 88 بوده و در پایان بهمن ماه به دو هزار ميليارد تومان رسیده است. مصارف آن نیز یک هزار و300 ميليارد تومان بوده است. مديرعامل اين تعاوني اعتباري جوادي است.

میزان :
سهامدار موسسه ميزان بخش خصوصي پرسنل دادگستري استان خراسان است. اين موسسه در پايان خردادماه سال 87 به ميزان 27 ميليارد تومان منابع جذب كرد و 23 ميليارد تومان مصارف داشت. اين موسسه تا پايان شهريور ماه سال گذشته 700 ميليارد تومان منابع داشته است. این رقم در بهمن ماه گذشته به 6 هزار ميليارد تومان رسید و مصارف آن نیز به 5 هزار و800 ميليارد تومان رسیده است. تعداد شعب اين موسسه، 105 شعبه است.

انصار :
اين موسسه با منابعي در حدود 2 هزار و 700 ميليارد تومان در پايان خردادماه سال 87 روبه‌رو بوده که در پايان شهريور ماه سال گذشته 5 هزار ميليارد تومان و در پایان بهمن ماه 4 هزار و800 ميليارد تومان منابع داشته است. مصارف موسسه نیز 4 هزار و400 ميليارد تومان بوده است. اين موسسه نيز داراي حدود 600شعبه است که به تازگي مجوز پذيره نويسي براي تبديل شدن به بانک را از بانک مرکزي دريافت کرده است. مديرعامل اين موسسه نیز در سال گذشته تغییر کرد و در حال حاضر مدیر عامل آیت ابراهیمي ‌است.

کارسازان آینده :
كارسازان آينده يكي ديگر از 11 موسسه داراي مجوز اوليه براي تطبيق با مقررات بانك مركزي است. اين تعاوني اعتباري متعلق به بخش خصوصي و داراي 120 شعبه است. كارسازان آينده در پایان بهمن ماه گذشته داراي 4 هزار ميليارد تومان منابع و یک هزار و800 ميليارد تومان مصارف بوده است.

مولی‌الموحدین :
تعاوني اعتباري مولي الموحدين متعلق به بخش خصوصي استان خراسان داراي 220 شعبه است. اين تعاوني اعتباري در پايان خردادماه سال 87 داراي 560 ميليارد تومان منابع و 498 ميليارد تومان مصارف بوده است. تا پايان شهريور ماه 88 ميزان منابع اين موسسه به 1050 ميليارد تومان رسيده است. این رقم در بهمن ماه گذشته به یک هزار و600 ميليارد تومان و مصارف آن به یک هزار ميليارد تومان رسیده است. مدير عامل اين تعاوني اعتباري، صميمي است.

مشیز :
موسسه مشيز متعلق به بخش‌خصوصي استان كرمان است كه منابع و مصارفش به ترتيب در پايان خردادماه سال 87، 128 ميليارد تومان و 89 ميليارد تومان بوده است. اين موسسه با65 شعبه تا پايان شهريور ماه سال گذشته200 ميلياردتومان منابع داشته است که تا پایان بهمن ماه به دو هزار ميليارد تومان رسیده است. مصارف آن نیز به یک هزار و400 ميليارد تومان رسیده است.


مطالب مشابه :


شعب تعاونی اعتباری ثامن الائمه اهواز

تعاونی اعتباری ثامن الائمه کد : 116 - اهواز – کیان آباد – ب- 3385629- دورنگار : 3386468. تعاونی اعتباری ثامن الائمه کد : 118 - اهواز خ دکتر شریعتی -– 2924456 – 8
موسسه مالی و اعتباری قوامین، مولی‌الموحدین، ثامن‌الائمه ، مهر، ایرانیان ، انصار، شهر، عسگریه، میزان

9 آوريل 2010 ... بازار و تجارت - بورس نگار - موسسه مالی و اعتباری قوامین، مولی‌الموحدین، ثامن‌الائمه ، مهر، ایرانیان ، انصار، شهر، عسگریه، میزان - بورس نگار نقطه ای
موسسه اعتباری ثامن الائمه دارای بیشترین نرخ سود سپرده سالانه / موسسه میزان به سپرده شش ماهه 27% سود

15 فوریه 2015 ... این گزارش می افزاید، اکنون مؤسسه مالی اعتباری ثامن الائمه (ع) نیز با سود روز شمار 22 درصد و سالیانه 25 درصد و همچنین مؤسسه مالی اعتباری آرمان نیز
موسسه فرهنگي خدماتي ثامن الائمه

4 دسامبر 2012 ... نام آژانس : موسسه فرهنگي خدماتي ثامن الائمه. نام مديريت آژانس : آقاي آشتياني. مؤسسه فرهنگي خدماتي ثامن الائمه عليه السلام در سال 1370 به منظور اعزام
شرایط دریافت تسهیلات از تعاونی اعتبار ثامن الائمه

بدینوسیله باطلاع اعضاء محترم تعاونی مسکن می رساند پیرو هماهنگی بعمل آمده با مدیریت تعاونی اعتبارثامن الائمه شعبه مشیریه مقرر گردید تعداد ۱۰۰ نفر از اعضاء
موسسه اعتباری ثامن الائمه دارای بیشترین نرخ سود سپرده سالانه

15 فوریه 2015 ... EPSnews - موسسه اعتباری ثامن الائمه دارای بیشترین نرخ سود سپرده سالانه - اخبار/ گزارش و تحلیل بازار سهام (بورس) درسود نیوز/ قیمت برداشت
هیئت مدیره

ویژگیهای اعضاء هیئت مدیره و کارکنان موسسه خیریه ثامن الائمه (ع) بم: ۱ - سرعت عمل. ۲ - اعتماد مردم. ۳ - خلوص هیئت مدیره و کار بدون ریا. ۴ - امانت داری. ۵ - رازداری.
گزارش تصویری/ جشن پایان دوره حفظ موسسه ثامن الائمه خور

برچسب‌ها: گزارش تصویری, جشن پایان دوره حفظ موسسه ثامن الائمه خور, موسسه ثامن الائمه خور, آقای علوی مسئول موسسه ثامن الائمه خور, حفظ قران در خوروبیابانک.
استخدام تعاونی اعتبار ثامن الائمه

سوالات عمومی آزمون استخدامی - استخدام تعاونی اعتبار ثامن الائمه - آگهي هاي استخدام( شرکت نفت-بانکهای دولتی و خصوصی و دانشگها)درسراسر كشور و درج تبليغات و
طرح قرآنی تالیات در موسسه ثامن الائمه(ع)

18 ژوئن 2013 ... پیام خور: طرح قرآنی تالیات شامل: آموزش تخصصی فنون تلاوت قرآن‌کریم ویژه‌ی پسران نوجوان و جوان شهرستان خوروبیابانک در موسسه ثامن الائمه(ع)
برچسب :