همسرم در مجالس چی بپوشه؟

 

 

خوب، گفتن نداره که در مجالس رسمی مثل عیددیدنی یا عروسی یا خواستگاری و غیره آقایون باید کت و شلوار بپوشند. اما چه جور کت و شلواری؟ اگر اجرا کردنش راحت بود که این همه آقای غیر خوش تیپ نداشتیم! شما به این نکات نظارت کنید!

 

 

1.فرم و شکل کت و شلوار باید جوری باشه که قسمت سرشانه ها تا کمر یه شکل یه عدد هفت خیلی ملایم بایسته. یعنی یه مقدار کمی کمر کت باید جمع باشه.

 

2. هر چی مجلس جدی تر و رسمی تر باشه، رنگ و طرح کت و شلوار باید ساده تر باشه. من خودم اصلا کت و شلوار براق یا راه راه و غیره رو شیک نمی دونم. اما خود دانید. شما شاید خوشتون بیاد. بهترین رنگ کت و شلوار که برای همه جا مناسبه و اگر یه نفر فقط بخواد یک دست کت و شلوار داشته باشه، باید حتما اون رو بخره، خاکستری تیره است. این رنگ تقریبا برای همه جا مناسبه و با رنگهای بیشماری از پیراهن و کراوات هم ست می شه.

 

3. گشادی سرشونه کت باید جوری باشه که با دکمه بسته بشه یک دست رو قشنگ برد بالای سر، اما اونقدر هم گشاد نباشه که بشه دوتا دست رو برد بالا و مثلا ورزش کرد!

 

4. قد آستین کت باید جوری باشه که وقتی زیرش پیراهن می پوشند، با دستهای آویخته حدود یک سانت از لبه آستین پیراهن از زیر لبه آستین کت بیاد بیرون.

 

5. شیک ترین مدل کت و شلوار که کلاسیک ترینش هم هست اونیه که جلوش فقط دو تا دکمه داره. موقع ایستادن دکمه بالایی باید بسته باشه و موقع نشستن باید اون رو باز کنند و بشینند.

 

 

6. گشادی یقه پیراهن وقتی مناسبه که موقعی که کاملا دکمه یقه بسته است، بشه دو تا انگشت رو جلوی گلو فرو کرد توی یقه. نه کمتر، نه بیشتر.

 

7. طرح کراوات هرچی ساده تر و ریز تر باشه بهتره. من که شخصا کراوات ساده تکرنگ رو ترجیح می دم، اما در هر حال اگر طرحدار انتخاب می کنید، راه راه، خال های ریز، طرح های هندسی سبک و ریز با تضاد رنگی کم گزینه بهتریه. حتما به ترکیب رنگی پیراهن و کراوات و کت توجه کنید. در این مورد بیشتر توضیح می دم. کراوات های نسبتا باریک (نه اونهایی که مثل روبانه، نه اونهایی که مثل دستمال سفره پهن میشه روی شکم!) از همه چیز بهتره چون کمک می کنه آقایون کشیده و قد بلندتر به نظر بیان. وقتی کراوات بسته می شه، نوک قسمت آویخته اش باید حدودا با لبه بالای کمربند یکجا قرار بگیره. به این دقت کنید! کوتاه یا بلند بستن کراوات اون رو مسخره می کنه.

 

8. یه گزینه اختیاری اما به درد بخور، سنجاق کراواته. سنجاق کراوات کمک می کنه وقتی آقایون خم می شن مثلا که از این ور میز با اون ور میز دست بدن مثلا، کراواتشون آویزون نشه بره تو ظرف ماست! دیگه میل خودتونه که استفاده بکنید یا نه، اما حواستون باشه اگر استفاده کردید، طولش از عرض کراوات بیشتر نشه.

 

 

9. قد شلوار رو باید جوری کوتاه کنید که وقتی می ایستند، لبه جلویی شلوار تا بالا یا اواسط بندهای کفش یا محل قرار گیری فرضی بندهای کفش بیاد. در این حالت معمولا قد شلوار جوری می شه که نصف پاشنه زیر پاچه قرار می گیره و نصفش بیرون می مونه.

 

10. کمربند، کفش و جوراب رو جوری انتخاب کنید که به رنگ کت و شلوار بیاد. شاید این قاعده مهم رو شنیده باشید که آقایون هیچ وقت با لباس رسمی نباید جوراب سفید بپوشند. درسته! جوراب سفید باشه برای باشگاه و غیره. با کفش مشکی، جوراب مشکی یا خاکستری تیره ست کنید و با کفش قهوه ای جوراب قهوه ای. کمربند و کفش و در جای ممکن بند ساعت (اصولا هر چی اکسسوری چرمی داریم) بهتره همرنگ باشند.

 

  

>>> حالا چند تا نکته تکمیلی:

 

* مرسوم ترین نوع کفش برای کت و شلوار همون کفش مردونه ساده با دو، سه ردیف بند باریکه. تو رو خدا نذارید همسرتون از این کفشهای بسیار بی ریخت نوک دراز انتخاب کنه! خیلی خیلی خیلی چندشند اونها! باور کنید برای همسر یه خانم خوش تیپ قباحت داره!!!

 

 

* در مورد گشادی شلوار دقت کنید. شلوار نه باید یه جور ناجوری بچسبه به بدنشون و نه باید لق بزنه. از همسرتون بخواین در اتاق پرو یا بیرون از اون حتما روی صندلی بنشینه و در مورد راحتی شلوارش نظر بده. گشادی شلوار رو جوری انتخاب کنید که وقتی از کنار ران حدود 10 سانت بالاتر از زانو  پارچه رو نیشگون بگیرین، به اندازه 2-3 انگشت آزادتر از قطر ران باشه.

 

* در مورد ترکیب رنگ کت و شلوار، من دو تا ترکیب پیشنهادی دارم که به نظرم خیلی شیکه. البته چون این ترکیب ها با ترکیب های مرسوم متفاوته، شاید شما خوشتون نیاد. در هر حال من نظرم رو می گم.

 

ترکیب 1: کت و شلوار و کراوات تقریبا همرنگ و تیره باشه (مثلا خاکستری) و با پیراهن یه رنگ مکمل مثل زرشکی، لیمویی، خاکستری روشن، مشکی و... ست بشه.

 

ترکیب 2: کت و شلوار و پیراهن همرنگ و تیره باشه (مثلا خاکستری) و با یه کراوات تک رنگ رنگ مکمل که می تونه براق هم باشه ست بشه، مثلا قرمز، زرشکی، طوسی کمرنگ و...

 

 

در این صورت اگر مایل باشید شما می تونید لباستون رو با استفاده از اون رنگ مکمل، با همسرتون ست کنید. البته وقتی می گم ست، فقط منظورم هماهنگیه، نه اینکه گروه سرود با هم درست کنید ها!!!! فقط در حدی که مثلا همسرتون کت شلوار سبز مغز پسته ای نپوشه، شما پیراهن قهوه ای و نارنجی!!!!

 


مطالب مشابه :


مدل کت و شلوار مردانه مارک دار + عکس ها

مدل کت و شلوار مردانه مارک دار + عکس ها. جدیدترین طرح های کت و شلوار مردانه. جدیدترین طرح های کت و شلوار مردانه. طرح های جدید برندهای بزرگ دوخت کت و شلوار در جهان. طرح های جدید برندهای بزرگ دوخت کت و شلوار در جهان. مدل کت شلوار مردانه برای سال 2014.
برای خرید كت و شلوار این نکات را بدانید

حواس‌تان باشد، اگر می‌خواهید قد شلوار تا قوزك پا بالا بیاید، مدل شلوار حتما باید تنگ باشد. قانون پنجم: هماهنگی؛ كلید ماجرا ما اغلب هنگام كنار هم چیدن، كت، شلوار و پیراهن به هماهنگی آنها از لحاظ رنگ و طرح دقت می‌كنیم اما یادتان باشد، ...
کت زنانه/ کت و شلوار زنانه

کت زنانه، مدل کت زنانه - کت زنانه/ کت و شلوار زنانه - کت زنانه، مدل کت زنانه، کت و شلوار زنانه، کت و دامن زنانه.
کت و شلوار Calvin Klein

این کت و شلوار مردانه از 100 درصد پلی استر و ریون توسط کمپانی Calvin Klein با قیمت 650 دلار به بازار عرضه شده است. مدل این کت، دو دکمه ای می باشد. www.thisisluxury.ir · کت و شلوار مردانه Gucci. کت و شلوار Calvin Klein. کت و شلوار Calvin Klein.
همسرم در مجالس چی بپوشه؟

قد آستین کت باید جوری باشه که وقتی زیرش پیراهن می پوشند، با دستهای آویخته حدود یک سانت از لبه آستین پیراهن از زیر لبه آستین کت بیاد بیرون. 5. شیک ترین مدل کت و شلوار که کلاسیک ترینش هم هست اونیه که جلوش فقط دو ...
کت و شلوار مردانه Esprit

این کت و شلوار مردانه از پارچه ای با 98 درصد کتان توسط کمپانی Esprit تولید شده است. مدل کت این ست دو دکمه ای و دارای طراحی سه جیب می باشد. www.thisisluxury.ir · کت پشمی مردانه Esprit. کت و شلوار مردانه Esprit. کت و شلوار مردانه Esprit. کت و شلوار ...
کت و شلوار زنانه

کت زنانه، مدل کت زنانه - کت و شلوار زنانه - کت زنانه، مدل کت زنانه، کت و شلوار زنانه، کت و دامن زنانه.
برچسب :