داروی پرانول 10

(داروی پرانول 10) [داروی پرانول 10]

اطلاعات داروی پرانول 10 قلب قرص پرانول 10 دکترحسینی فوق تخصص تغذیه اس بی تربیتی 90 موارد مصرف پرانول 10 پرانول شرکت بهپخش داروی بهشهر مشاوره

(داروی پرانول 10)

»داروی پرانول 10…

پروپرانولول (ایندرال)
پروپرانولول دارویی است که برای درمان فشار خون، تسکین درد قلبی،سردردهای میگرنی، بی نظمی ضربان قلبی و آب سیاه  چشم استفاده میشود، حال سئوال اینجاست که عوارض جانبی  این دارو برای سلولهای بدن چیست و آیا کار دیگری نمی شود برای حل مشکل سلولهای بدن انجام داد تا از عوارض این دارو در امان بود؟
پس اول ببینیم این دارو در بدن چه کار می کند؟
مکانیسم اثر پروپرانولول به این صورت است که این دارو توسط مسدود نمودن گیرنده ای بتای سلولها، عملکرد آنها را مهار می نماید بنابراین دارو مشکل درونی سلول را که موجب بیماری شده حل نمی کند و فقط با مهار عملکرد سلولی موجب رفع علامت ها می شود و لذا با عوارض جانبی متعدد همراه است که از آن جمله می توان موارد زیر را ذکر نمود:
خواب آلودگی، خستگی، مشکل در به خواب رفتن، اضطراب، یبوست و گاهی اسهال، دیدن کابوس های وحشتناک، کاهش توان جنسی و افسردگی.
حال مسئله این است که آیا مصرف این داروی خطرناک که معلوم نیست مشکلی را در بدن، حل می کند یا نه و چندین بیماری را خود می تواند به سلولهای ما تحمیل نماید بهتر است یا رعایت کامل مثلث سلامت که می تواند واقعاً و همیشگی
و بطور اساسی مشکلات سلولی را رفع نماید؟!!!
 دکترحسن ا کبری متخصص و دانشیار آسیب شناسی
مدرس و محقّق طب اسلامی ایرانی

……………………………

استرس و قرص پرانول
ایا کسی می دونه قرص پرانول واقعا برای استرس موثره یانه؟
من یه کنفرانس دارم و خیلی استرس برای ارائه اش دارم چون باید تو یه جمع 100 نفری سخنرانی کنم و تا حالا هم سابقه نداشته .
به نظرتون این قرصو بخورم موثره . یا نه؟ اگه راهکار دیگه ای هم دارید بفرمایید ممنون میشم.
با سلام
آره این قرص در عمل استرس رو کاهش میده شما می تونید یک ساعت قبل از کنفرانس اونو استفاده کنید ولی برا محکم کاری یه روز قبل هم یه بار استفاده کنید ببینید بهتون میسازه یا نه :دی
من خودم دارو کم مصرف می کنم و بیشتر سعی می کنم از توصیه های غیر دارویی استفاده کنم … قبل کنفرانستون حتما آیات ابتدایی سوره یاسین رو بخونید به من که خیلی آرامش میده
پرانول

پرانول با نام کامل پروپرانول و با نام تجاری معروف ایندرال جزء دسته
 داروهای قلبی می باشد که با ۳دوز ۱۰و۲۰و۴۰ در داروخانه ها یافت
 می شود.البته بعضی از متخصصان مغز و اعصاب نیز این دارو را برای
 بیماران تجویز میکنند چون میزان اضطراب و استرس راکاهش
 می دهد و به عبارتی تپش قلب ناشی از استرس را کاهش میدهد
 البته حتماباید با دستور پزشک باشد مهم است که بیمار این دارو
 را در وقت معین مصرف کند.
چگونگی مصرف

مقادیر متفاوتی از پروپرانولول برای علل مختلف تجویز می‌شود. شکل طولانی اثر پروپرانولول معمولاً روزی یک بار مصرف می‌شود. مهم است که دارو را هر روز ساعت معینی بخورید. معمولاً بهتر است دارو را صبح پیش از صبحانه مصرف کنید تا فراموش نکنید. پروپرانولول را می‌توان با یا بدون غذا مصرف کرد. هر روز پیش از خوردن پروپرانولول نبضتان را بشمارید و فشارتان را اندازه بگیرید اگر کمتر از ۶۰ در دقیقه بود، یا فشار سیستولی (عدد بالایی) کمتر از ۹۰ میلی‌متر جیوه بود، پیش از خوردن داروی آن روز با پزشکتان مشورت کنید. هیچگاه بیشتر از مقدار تجویز شده مصرف نکنید. اگر یک نوبت را فراموش کردید، به مجردی که به یاد آوردید مصرفش کنید. البته اگر کمتر از ۸ ساعت تا نوبت بعدی مصرف دارو رسیده‌است، نوبت فراموش شده را رها کرده، به برنامه منظم دارویی‌تان بازگردید. اگر بیش از یک نوبت در روز پروپرانولول مصرف می‌کنید، اگر تقریباً موقع نوبت بعدی مصرف دارو رسیده‌است، نوبت فراموش شده را مصرف نکنید.

هشدارها

در صورت بروز هر یک از علایم زیر، مصرف پروپرانولول را قطع کنید: اشکال در تنفس تنگی نفس، یا خس‌خس سینه، سرد شدن کف دست و پا، ضربان قلب زیر۶۰ در دقیقه، سرگیجه یا سیاهی رفتن چشم در هنگام بلند شدن از حالت خوابیده با نشسته با تورم دست‌ها و پاها یا افزایش وزن ناگهانی (۱/۵ کیلو در ۴۸-۲۸ ساعت)، افسردگی، گیجی، یا توهم (شنیدن، دیدن، یا احساس چیزهایی که وجود ندارند)، درد قفسه سینه، مفاصل یا کمر، تب، گلودرد، بثورات جلدی، یا هرگونه کبودی که یا خونریزی غیرعادی.

عوارض جانبی

نشانه‌های زیر تا هنگام عادت کردن بدنتان با دارو ممکن است مشاهده شوند: خواب آلودگی، خستگی، مشکل در خوابیدن، اضطراب، یبوست یا اسهال، کابوس، یا کاهش توانایی جنسی، اگر این علایم ادامه یافتند یا مشکل ساز شدند، وضعیت را با پزشکتان در میان بگذارید.

موارد احتیاط

در صورت وجود هریک از موارد زیر پیش از مصرف پروپرانولول، پزشکتان را مطلع سازید:

حساسیت به آتنولول یا دیگر داروهای مسدودکننده بتا
بارداری یا شیردهی
مصرف داروهای دیگر، به ویژه تزریقات حساسیت‌زدایی، کافئین، داروهای آسم (آمینوفیلین، دیفیلین، اکستریفیلین، تئوفیلین)، داروهای دیابت (انسولین، داروهای خوراکی پایین‌آورنده قند)، دیگر داروهای کاهنده فشار خون (مسدود کننده‌های کانال‌های کلسیمی، کلونیدین، گوانابنز)، کوکائین، یا مهارکننده‌های مونوآمین‌اکسیداز (فورازولیدون، ایزوکاربوکسازید، فنلزین، سلژیلین، ترانیل سیپرومین، پروکاربازین).
سابقه یا ابتلا به حساسیت، آسم، یا آمفی‌زم، مشکلات احتقانی قلب، بیماری قند، پرکاری تیرویید، افسردگی، یا بیماری‌های کلیوی یا کبدی. اگر بیماری قند دارید، پروپرانولول ممکن است قند خون شما را افزایش دهد و نیز ممکن است علایم افت قند خون را مخفی کند. اگر دچار حساسیت باشید با مصرف پروپرانولول واکنش‌های حساسیتی‌تان ممکن است تشدید شود.


مطالب مشابه :


داروی پرانول 10

اطلاعات داروی پرانول 10 قلب قرص پرانول 10 دکترحسینی فوق تخصص تغذیه اس بی تربیتی 90 موارد مصرف
قرص های پیشگیری از بارداری

داستان زندگی شما - آمار سن - تاریخ تولد - قرص های پیشگیری از بارداری وريدهاي واريسي 10.
دتروسیتول

قرص های دتروسیتول به سرعت در بدن آزاد می شود.بدین معنا که این قرص ها بافاصله بعد از 10) توهم
تایروتوکسیکوز

ولی من کردمش 10. گفتم به داداشم هر دفعه 2تا 2 تا قرص بخوره. پرانول 40 هم میخوره واسه بهتر شدن
خودکشی با موسیقی (مرگ تدریجی با دار موسیقی)

چند وقت پیش دادشم با خوردن تعداد زیادی قرص پرانول(ضد افسردگی ) خودکشی کرد ، اما قبل
ناپروکسن

قرص ناپروکسن انتریک کوتد Enteric coated 500 داروی پرانول 10. نقشه شهر
سئوالات میان دوره دانشجویان بخش روانپزشکی مرداد 92

کلومیپرامین 50 شب نصف پس از یک هفته یک قرص. پرانول 10 روزی 10- سه عارضه شایع ونلافاکسین و سه
برچسب :