هیوندای جنسیس کوپه 2013

هیوندای جنسیس کوپه 2013

بررسی هیوندای جنسیس کوپه 2013

از همان ابتدای معرفی جنسیس کوپه، و ارائه آن توسط شرکت آسان‎موتور در ایران، این مدل تحسین همگان را برانگیخت، علت اصلی هم قیمت پایین و مناسب جنسیس کوپه بود. با گذشت سه سال از معرفی این مدل، اکنون جنسیس کوپه 2013 حتی بیشتر هم مورد توجه قرار گرفته است. مدل 2013 تغییرات ظاهری کمی داشته و فقط می توان به طراحی مجدد چراغ های جلو و عقب اشاره کرد. اما تحول اصلی زیر کاپوت ماشین صورت گرفته، جایی که در مدل 2.0T موتور توربو شارژ چهار سیلندر 2 لیتری قرار گرفته و توانایی تولید 274 اسب بخار را دارد، این افزایش قدرت 30% بهتر از مدل قبلی است. مدل شش سیلندر 3.8 لیتری هم به نسبت مدل قبلی قدرت بیشتری تولید می کند، این مدل توانایی تولید 348 اسب بخار را دارد. جنسیس کوپه جدید از یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک بهره می بردکه به نسبت جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک قبلی به خودرو شتاب بیشتری می دهد و مصرف سوخت خودرو را کمتر می کند.

بررسی هیوندای جنسیس کوپه 2013

در کنار تغییراتی که در زیر کاپوت ماشین انجام گرفته، سیستم تعلیق جنسیس کوپه 2013 هم برای عملکرد بهتر در مقابل قدرت بیشتر موتور و فرمان پذیری بهتر اصلاح شده است. داخل کابین هم دست‎خوش تغییراتی بوده است، جنسیس کوپه جدید دارای فرمان تلسکوپی است و جلو داشبورد هم طراحی جدید و زیباتری دارد. سیستم اطلاعاتی شرکت هیوندای با نام بلو-لینک هم به خودرو اضافه شده که از امکانات آن می‎توان به قابلیت فرستادن پیام صوتی، سیستم رهیاب ماهواره‎ای بسیار خوب و گزارش ماهانه از خودرو اشاره کرد. همه این‎ها در کنار هم جنسیس کوپه محبوب را به‎ روزتر کرده‎اند. از نظر فرمان‎پذیری و شتاب، جنسیس کوپه توانایی رقابت با طیف وسیعی از خودروهای روز بازار را دارد. رانندگی با جنسیس کوپه با قیمت مناسبش مسلما لذت بخش خواهد بود. باید گفت که قیمت مدل 2013 کمی بیشتر است، اما از طرفی امکانات بیشتری در آن گنجانده شده و خودرو دارای گارانتی طولانی مدتی هم هست.

 

تیپ های جنسیس کوپه 2013

جنسیس کوپه 2013 در شش تیپ به بازار عرضه می‎شود، ساده ترین مدل تیپ 2.0T است که دارای چرخ‎های 18 اینچی، چراغ‎های جلویی اتوماتیک، تهویه هوا، کروز کنترل، کامپیوتر مسافرتی، فرمان تلسکوپی، تلفن بلوتوث، اتصالات سیستم‎های صوتی، سیستم صوتی دارای شش اسپیکر، اجرا کننده سی‎دی، رادیوی ماهواره‎ای و یک رابط کابری برای استفاده از USB و iPod است.

بررسی هیوندای جنسیس کوپه 2013 بررسی هیوندای جنسیس کوپه 2013

تیپ 2.0T R-Spec که تمرکز بیشتری بر روی عملکرد خودرو دارد تعداد کمی از گزینه های رفاهی مانند کروز کنترل را ندارد، اما دارای چرخ های 19 اینچی و تایرهای تابستانی، ترمزهای شرکت برمبو، تنظیمات قوی‎تر سیستم تعلیق و صندلی‎های چرمی با تودوزی قرمز رنگ است. تیپ 2.0 Premium امکانات تقویت کننده عملکرد تیپ R-Spec را ندارد اما در عوض سانروف، کنترل کننده آب و هوای خودکار، صندلی برقی راننده، استارت بدون کلید خودرو، فرستادن پیام صوتی، رهیاب ماهواره ای بسیار خوب، گزارش ماهانه از خودرو و یک سیستم صوتی دارای 10 اسپیکر شرکت اینفینیتی و رادیوی HD در آن وجود دارد.

بررسی هیوندای جنسیس کوپه 2013 بررسی هیوندای جنسیس کوپه 2013
بررسی هیوندای جنسیس کوپه 2013

تیپ 3.8 R-Spec امکانات مشابهی همانند تیپ 2.0T R-Spec  دارد، به‎علاوه موتور شش سیندر 3.8 لیتری. تیپ 3.8 Grand Touring تجهیزاتی مشابه تیپ 2.0T Premium دارد اما تجهیزات بیشتری از جمله آینه‎های حرارتی، سنسور عقب پارک خودر، تجهیزات ساخته شده از چرم و صندلی‎های جلویی دارای گرم کن در آن تعبیه شده است. در نهایت تیپ 3.8 Track دارای چراغ های زنون، بال بادشکن عقب و موتور تیپ های R-Spec می‎باشد.

 

موتورهای جنسیس کوپه 2013

هیوندای جنسیس کوپه 2013 قدرت محرکه‎اش را از دو مدل موتور انتخابی موجود می‎گیرد. مدل 2.0T که دارای موتوری چهار سیلندر و 2 لیتری و توربوشارژر است و 274 اسب بخار نیرو تولید می‎کند. برای دو تیپ 2.0T و 2.0 T R-Spec گیربکس شش سرعته دستی در نظر گرفته‎شده و گیر‎بکس هشت سرعته اتوماتیک در مدل 2.0T Premium قرار گرفته است. گیربکس اتوماتیک تنها برای تیپ پایه 2.0T موجود است و برای تیپ 2.0T R-Spec  موجود نیست. مصرف سوخت جنسیس کوپه 2013 به ازای هر یکصد کیلومتر و با استفاده از گیربکس دستی 13 لیتر در شهر، 9 لیتر در بزرگراه و مصرف ترکیبی آن 11 لیتر است. در حالت اتوماتیک مصرف سوخت به‎ترتیب 14،9 و 11 لیتر است.

بررسی هیوندای جنسیس کوپه 2013 بررسی هیوندای جنسیس کوپه 2013
بررسی هیوندای جنسیس کوپه 2013

مدل دیگر دارای موتور شش سیلندر 3.8 لیتری است که برای تولید 348 اسب‎بخار کافی خواهد بود. تیپ 3.8 R-Spec تنها گیربکس دستی دارد و برای تیپ 3.8 Grand Touring فقط گیربکس اتوماتیک درنظر گرفته شده‎است. تنها تیپ Track  می‎تواند هردو گیربکس اتوماتیک و دستی را داشته باشد. در تست‎های انجام شده جنسیس کوپه 2013 دارای موتور 3.8 لیتری با گیربکس دستی توانست در فاصله زمانی 5.3 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد. مصرف سوخت برآورد شده برای این مدل موتور در حالت دستی به ازای هر یکصد کیلومتر برابر با 15 لیتر در شهر و 10 لیتر در بزرگراه و 13 لیتر به صورت ترکیبی می‎باشد. مصرف سوخت در حالت اتوماتیک به ترتیب برابر با 15،10 و 12 لیتر است.

 

طراحی داخلی و امکانات

تجهیزات امنیتی هیوندای جنسیس کوپه 2013 به صورت استاندارد شامل سیستم کنترل‎پایداری، ترمزهای ضدقفل، کیسه‎هوای جانبی در ردیف جلو و کیسه‎هوای پرده‎ای کناری و سرتاسری و سیستم نگهداری سر در هنگام برخورد می‎باشد.

بررسی هیوندای جنسیس کوپه 2013

تمامی مواد به کار رفته داخل کابین جنسیس کوپه چشم‎نواز و باکیفیت هستند. منحنی‎های داشبورد به سمت پایین و به طرف پنل درها کشیده‎شده و باعث شده این طراحی جذاب نیازمند طرحی خلاف عرف برای دکمه های شیشه و آینه‎های برقی باشد. صندلی‎راننده برای رانندگی بسیار خوب ساخته شده و دید جلوی بسیار مناسبی را به شما می‎دهد. هر دو صندلی‎های جلویی مناسب رانندگی هیجان‎انگیز و برای رانندگی در مسافت‎های طولانی به خوبی ساخته شده‎اند. صندلی‎های ردیف عقب هم که قطعا فقط برای کودکان و قرار دادن وسایل مناسب است.

بررسی هیوندای جنسیس کوپه 2013

در کل باید اذعان داشت که هیوندای جنسیس کوپه 2013 در کنترل و دقت فرمان‎پذیری و سواری، شمارا تحت تاثیر قرار خواهدداد. بسیاری از خریداران موتور چهار سیلندری 2.0 لیتری و توربوشارژر را بسیار بیشتر از حد متوسط می‎دانند. گیربکس هشت سرعته‎ای که امسال عرضه شده عملکرد خوبی داشته و تنها کمی در دنده کم‎کردن کند نشان داد. پیشنهاد ما گیربکس دستی است که به نسبت سال گذشته هم پیشرفت داشته و می‎تواند گزینه مناسب‎تری برای خرید باشد. الیته شاید گزینه‎های مناسبتری هم برای خرید باشد! نظر شما چیست؟ آیا با در نظر گرفتن امکانات و ظاهر زیبای جنسیس کوپه، حاضر به انتخاب خودروی دیگری هستید؟


مطالب مشابه :


اتومبیل های دست دوم با ارزش (1) - هیوندای کوپه

خودرو،فنی - اتومبیل های دست دوم با ارزش (1) - هیوندای کوپه - مرسدس وان،بررسی خودرو،فنی و تحلیل
هیوندای کوپه، گرگ در لباس میش

جنسیس باعث شده نمونه های دست دوم این کوپه دوست داشتنی هیوندای کوپه با وجود ظاهر به
هیوندا کوپه

هیوندا کوپه دست دوم. 7. کلیه تولیدات هیوندای با قیمت و مشخصات
هیوندای جنسیس کوپه 2013

داخل کابین هم دست‎خوش تغییراتی بوده هیوندای جنسیس کوپه 2013 قدرت محرکه‎اش هفته دوم
قیمت خودرو های روز ایرانی و خارجی در ایران

قیمت خودرو دست دوم , قیمت خودرو سایپ , هیوندای کوپه / فول 3 آمپر / مشابه صفر 2009---
برچسب :