كدام روش ارتودنسي بهتر است؟

كدام روش ارتودنسي بهتر است؟

• انتخاب روش درماني بستگي به شرايط مختلفي دارد که يکي از آنها نوع ناهنجاري و مشکلات دنداني و فکي بيمار، محدوديت‌هايي که در اندام‌ها و بافت‌هاي دهان بيمار وجود داشته و همچنين شرايط اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي است.

• هريک از روش‌هاي متداول، مزايا و معايب خاص خود را دارد و محدوديت‌ها يا امکاناتي را براي جابه‌جايي دندان‌ها براي پزشک معالج يا بيمار ايجاد مي‌کند. به‌عنوان نمونه استفاده از روش سيم‌هاي مستقيم موجب دقت بيشتر در تعيين موقعيت و زاويه قرارگيري صحيح دندان‌ها در دهان مي‌شود و از طرفي زمان تخصيص وقت پزشک در جلسات ويزيت را کاهش مي‌دهد ولي ممکن است حفظ تکيه‌گاه و تثبيت موقعيت دندا‌ن‌هاي پايه مشکل‌تر باشد.

• روش ارتودنسي سريع به دليل استفاده از کليد يا قفل روي براکت‌ها، سرعت عمل بيشتري در کلينيک براي پزشک ايجاد کند. همچنين در سيستم «دايمون» علاوه بر داشتن مزاياي زياد فاصله زمان‌هاي ويزيت بيمار نيز افزايش يافته و تعداد دفعات مراجعه بيمار به مطب کاهش مي‌يابد. به علاوه نياز به کشيدن دندان‌ها را در شرايطي به حداقل مي‌رساند ولي با داشتن اين مزايا، هزينه بيشتري را به بيمار و پزشک تحميل مي‌کند. قابل توجه اينکه در برخي موارد که نياز به کاهش عرض قوس دنداني وجود دارد، استفاده از اين روش مزيتي براي بيمار نداشته و شيوه‌هاي ديگر همراه با کشيدن دندان نتايج مطلوب‌تري را مي‌تواند ايجاد کند.

• از روش‌هاي جديد ديگر در ارتودنسي، استفاده از سيستم ارتودنسي نامرئي با قالب‌هاي شفاف سريالي است که هر کدام از آنها در شرايطي مي‌توانند مورد استفاده قرار گيرند و مزايا و معايب خاص خود را دارند که در اين مقاله فرصت پرداختن به آنها نيست.

ادامه دارد...


مطالب مشابه :


نکاتی در مورد تنفس از راه دهان

موسسه علمی پزشکی کوهستان ایرانیان شما با مراجعه به این سایت می توانید از آخرین اخبار
معرفی سیستم دیمون

سایت پرستاران
كدام روش ارتودنسي بهتر است؟

ارتودنسی. ترمیمی و ایردن،مرجع دندانپزشکی ایرانیان. سایت آموزش مداوم از راه دور دانشگاه
بهترين سن ارتودنسي دندان بين 13 تا 20 سالگي است

ارتودنسی. ترمیمی و ایردن،مرجع دندانپزشکی ایرانیان. سایت آموزش مداوم از راه دور دانشگاه
ارتودنسی و عوارض درمان ارتودنسی

طب اسلامی وسنتی عقیلی خراسانی - ارتودنسی و عوارض درمان ارتودنسی - یاران سالم وصالح منجی
آیا وکیل مهاجرت خوب سراغ دارید؟

جناب مایکل بیژنی، از ایرانیان فعال در شهر فارغ التحصیل رشته ارتودنسی سایت iadr ، سایت
لیست دندانپزشکان اراک

2- درج تبلیغات تصویری و کارت ویزیت پزشکان در سایت: ایرانیان. متخصص ارتودنسی،خ شهید
برچسب :