معرفی چند خودروی جدید در بازار ایران

هیوندای در جنسیس توانسته وزن را به نسب ۴۷ - ۵۳ بین عقب و جلو تقسیم کند و این باعث هندلینگ خوب و بهبود مشخصات رانندگی شده است . سیستم استاندارد کنترل پایداری ESC که از تکنولوژیهای مهم در عرصه ایمنی خودرو می باشد ٬ باعث بالا رفتن اطمینان در رانندگی شده است . این سیستم در سال ۲۰۰۷ در بیش از ۷۰ درصد تولیدات هیوندای بکار رفته است . کاهش ورود صدا به داخل کابین و کیفیت سواری و هندلینگ پیشرفته جنسیس به لطف ساختار قوی بدنه ایجاد شده است . هیوندای با استفاده از فلز با قابلیت انبساط بالا در مناطق حساس در ساختمان بدنه باعث بالا رفتن مقاومت پیچش بدنه شده است . ضمن آنکه کیفیت کابین جنسیس از بسیاری از همکلاسان خود بالاتر است .
توانایی های برجسته هیوندای جنسیس مدیون موتور کاملا جدید Tau V8 4.6L که به یک گیربکس شش دنده اتوماتیک ساخت ZF آلمان ( که دارای قابلیت شیفت ترونیک نیز هست ) متصل است ٬ می باشد . این ترکیب موتور ۳۶۸ اسب بخاری و گیربکس باعث شتاب صفر تا ۹۶ جنسیس در کمتر از ۶ ثانیه شده است . همچنین دیگر موتور های جنسیس دو موتور کاملا آلو مینیومی V6 می باشد . اولین موتور V6 حجمی معادل ۳.۳ لیتر دارد و توانایی ایجاد ۲۶۸ اسب بخار نیرو و ۲۳۳ پاوند گشتاور را دارد . موتور بعدی موتور ۳.۸ لیتری می باشد که می تواند ۲۹۰ اسب بخار نیرو و ۲۶۴ پاوند گشتاور تولید کند . هیوندای برای ایجاد حداکثر نیرو در موتور های خود از سیستم تغییر مداوم تایمینگ سوپاپها ( CVVT ) و سیستم جدید نیروی متغیر ( VIS ) که به تنفس بهتر موتور در دورهای پایین و بالا کمک می کند ٬ استفاد کرده است .
سیستم فنربندی که برای جنسیس طراحی شده در جلو از سیستم اتصال پنج نقطه ای با دو بازوی بالا و پایین که چرخهای جلو را به شاسی متصل می کنند ٬ بهره می برد .سیستم فنربندی عقب نیز به صورت اتصال پنج نقطه ای می باشد که در سطح بالایی عمل می کند . قابلیتهای پیشرفته فنربندی جلو و عقب با سیستم ASD که قابلیت انعطاف فنربندی را تنظیم می کند ٬ کامل می شود .
هیوندای برای چراغهای جلو جنسیس از لامپهای زنون پیشرفته ( HID ) استفاده کرده است . لامپهای HID از قابلیتهایی مانند روشنایی بهتر ٬ سیستم مدرن روشنایی daylight و کاهش دهنده مصرف انرژی بهره می برد . سیستم تنظیم کننده خودکار ٬ نور چراغهای جلو را با میزان بار و سرنشین تنظیم می کند . همچنین یک سیستم اتوماتیک دیگر با چرخش لامپها در جهت چرخش اتومبیل دید بهتری را برای رانند در پیچها تامین می کند .
از سیستم های ایمنی بکار رفته در جنسیس می توان به سیستم کنترل پایداری ESC ٬ هشت ایربگ ٬ و سیستم الکتریکی حفاظت از سر ٬ اشاره کرد . سیستم الکتریکی حفاظت از سر را پیش از این تنها در خودرو هایی به مانند مرسدس ٬ بی ام و و لکسز شاهد بوده ایم .
هیوندای در مجموع هشت سنسور برای سپرهای عقب و جلو جنسیس ذر نظر گرفته که این سنسورها کمک بسیاری به پارک خودرو در مکانهای کوچک می کنند .سیستم رادار دید جلو و سیستم کروز کنترل هوشمند از دیگر تکنولوژیهای بکار رفته در جنسیس است . سیستم کروز کنترل هوشمند سرعت و فاصله اتومبیل با خودرو جلویی را به صورت خودکار تنظیم می کند .
جنسیس از ۴ دیسک در ۴ چرخ برای توقف بهره می برد . سیستم ABS و سیستم پخش نیروی ترمز EBD کمک زیادی به توقف جنسیس می کنند . دیسکهای ترمز در مدلهای V6 در جلو ۱۲.۶ اینچ و در عقب ۱۲.۴ اینچ می باشند . تعداد پیستون ترمز نیز یک عدد می باشد . در مدل V8 از دیسکهای بزرگتر و دو پیستون در هر چرخ استفاده شده است .
به هر حال جنسیس خودروییست پیشرفته از یک سازنده کره ای که کار ساخت خودرو را پس از کشور عزیزمان شروع کرده است .


اسمارت را بشناسیم


هر چند ایرانی‌‌ها در کل علاقه چندانی به خودروهای کوچک و بدون صندوق ندارند، اما این روزها که کم‌کم به حذف بنزین سهمیه‌ای نزدیک و کمبود پارکینگ نیز به مشکلی اساسی برای خودرودارها تبدیل شده، شاید اقبال خودروهای کوچک نیز باز و ایرانی‌ها مشتری آنها شوند.

در حال حاضر اگر از پراید فاکتور بگیریم تنها دو خودرو کوچک با نام‌های دوو ماتیز و MVM در بازار کشور وجود دارد و این در حالی است که چندی دیگر رقیبی آلمانی و قدر به جمع آنها اضافه خواهد شد. اسمارت را می‌گوییم. خودرویی بسیار کوچک که چندی دیگر توسط پارس خودرو واردات آن آغاز و طبق قرارداد 6هزار دستگاه از آن وارد بازار ایران خواهد شد و به همین دلیل امروز به رسم پیشواز هم که شده، نگاهی به مشخصات فنی این آلمانی کوچک می‌اندازیم.
اسمارت از موتوری کم حجم یعنی 1000 سی‌سی بهره می‌برد و قطعا قدرت اسب بخار آن پایین است. این خودرو هر چند آن طور که در کیلومتر شمارش آمده، حداکثر سرعتی برابر با 220 کیلومتر در ساعت دارد، اما ظاهرا بیش 170 کیلومتر در ساعت نمی‌توان پدال گاز آن را فشرد. از نکات بسیار بارز و مهم اسمارت اینکه مصرف سوخت آن بسیار پایین است به نحوی که در هر 100 کیلومتر سیکل ترکیبی تنها 2/4 لیتر بنزین می‌سوزاند.
این محصول با وجود کوچکی خاص خود، از ایمنی بالایی برخوردار و استاندارد یورو 4 را در این زمینه پاس می‌ کند.
هر چند قیمت اسمارت در بازار اروپا بین 14 تا 22هزار دلار است، اما ظاهرا بحران مالی نیز سبب شده تا آلمانی‌ها تخفیفی اساسی و دندان‌گیر به پارس خودرو داده و اسمارت‌ها را چندهزار دلار زیر قیمت به فروش برسانند و از سوی دیگر به علت کم‌مصرف‌بودن اسمارت کاهش تعرفه نیز شامل آن می‌شود.
آن طور که شنیده می‌شود اسمارت در دو مدل 2 و 4 در میهمان بازار ایران خواهد شد و این در حالی است که احتمالا مدل 2 در آن با قیمتی برابر 11 الی 12میلیون تومان به دست مشتری می‌رسد و اسمارت 4در نیز نرخی برابر با 13 الی 14میلیون تومان خواهد داشت که با این حساب خبر دیروز که در آن قیمت اسمارت را40 میلیون تومان درج کرده بودیم اصلاح می‌کنیم.


یاریس را بشناسیم


گروه خودرو – امروز میزبان یک ژاپنی کم‌مصرف و کوچک هستیم.


یاریس را می‌گوییم. خودرویی وارداتی از سرزمین آفتاب تابان که به دلیل حجم موتور پایین‌اش برخلاف سایر هم‌کیشان میهمان خود در بازار خودرو کشور همچنان کارت سوختش شارژ می‌شود و ...هم‌اکنون در دو مدل هاچ‌بک و صندوق‌دار وارد ایران شده و از لحاظ آپشن باید آن را به 4مدل تقسیم کرد. یاریس هم در مدل هاچ‌بک و هم در مدل صندوق‌دار از موتوری 1300سی‌سی بهره برده و به واسطه آن 84اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. این چشم‌بادامی، 4سیلندر و 16سوپاپه به حساب آمده و بسته به مدل‌هایی که دارد به گیربکس اتومات 4سرعته و دنده‌ای 5سرعته مجهز است. پشت فرمان یاریس می‌توان تا 170کیلومتر در ساعت پدال گاز را فشرد و در عرض 11ثانیه به شتاب 100کیلومتر رسید. سوژه ژاپنی امروز ما مصرف سوخت مناسبی داشته و در هر 100کیلومتر سیکل ترکیبی بین 6 تا 5/6لیتر بنزین می‌سوزاند. هرچند طبق مصوبه ستاد مدیریت حمل‌و‌نقل و مصرف سوخت، غالب خودروهای وارداتی از دریافت بنزین یارانه‌ای محروم‌اند، اما یاریس تنها بیگانه‌ای است که به دلیل حجم موتور 1300 خود همچنان کارت سوختش شارژ می‌شود.
اما سری هم به آپشن‌های یاریس بزنیم. مدل صندوق‌دار این محصول دارای 3تیپ است که تیپ یک آن به امکاناتی نظیر ترمز ABS، ایربگ، سیستم ضدسرقت موتور و فرمان هیدرولیک مجهز است. تیپ B آن نیز علاوه بر تجهیزات تیپ A از امکاناتی نظیر شیشه بالابر برقی، قفل مرکزی و آینه‌های جانبی برقی بهره می‌برد. یاریس تیپ 3 هم جدای از امکانات تیپ‌های A و B، به چراغ مه‌شکن و رینگ آلومینیومی تجهیز شده است. همچنین یاریس هاچ‌بک نیز که تنها در یک مدل، میهمان بازار ایران شده، از آپشن‌هایی نظیر ترمز ABS، ایربگ و شیشه بالابر برقی بهره می‌برد این مدل هم‌اکنون با قیمت 26میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد.
یاریس صندوق‌دار نیز بسته به مدل‌های خود قیمتی بالاتر از 26میلیون تومان دارد.

تینا را بشناسیم


گروه خودرو- امروز یک ژاپنی وارداتی دیگر که البته قرار است در آینده تابعیت ایرانی نیز بگیرد، میهمان ما است. «تی‌ینا» یا به قول پارس خودرویی‌ها، «تینا» را می‌گوییم.
محصولی از شرکت نیسان که اوایل هفته جاری ورودش به قدیمی‌ترین خودروساز ایران جشن گرفته شد. تینا که هووی ماکسیما به حساب آمده و در آینده نزدیک جای این هموطن کم حاشیه و محبوب خود را در پارس‌خودرو خواهد گرفت از موتوری دوهزار و 500 سی‌سی بهره برده و به واسطه آن 134 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. این خودرو، 6 سیلندر و 24 سوپاپه محسوب می‌شود. آن طور که در کاتالوگ تی‌ینا آمده این محصول بیش از یک‌هزارو 500 کیلوگرم وزن دارد و با باک 70 لیتری خود در هر صدکیلومتر سیکل ترکیبی 9 لیتر بنزین می‌سوزاند.
این در حالی است که قطعا مصرف سوخت شهری این ژاپنی نباید کمتر از 12 لیتر باشد. پشت فرمان تینا می‌توان رانندگی تا مرز 200کیلومتر در ساعت را تجربه کرد. این در حالی است که در کاتالوگ تی‌ینا اشاره‌ای به شتاب صفر تا صد آن نشده و مشخص نیست این خودرو در چند ثانیه به شتاب صدکیلومتر می‌رسد. تینا که قرار است تا اوایل سال آینده داخلی‌سازی آن آغاز و جای خالی ماکسیما را در خطوط مونتاژ پارس‌خودرو پر کند، از گیربکس اتومات بهره برده و فرمان آن نیز حساس به سرعت خودرو طراحی شده است. تی‌ینا از آپشن‌های مختلفی سود می‌برد که در بین آنها می‌توان به سیستم ترمز ضدقفل (ABS) و ایربگ اشاره کرد. این ژاپنی همچنین به صفحه کامپیوتری نیز مجهز و سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک هم دارد. البته می‌توان از سقف آن نیز آویزان شد؛ چراکه تینا به سقف متحرک (سان روف) مجهز است. آن طور که پارس‌خودرویی‌ها وعده داده‌اند تی‌ینا با قیمت 50میلیون تومان روانه بازار خواهد شد.


حق انتخاب
اپیروس را بشناسیم


گروه خودرو- امروزه تولیدکنندگان خودرو با توجه به رقابت تنگاتنگی که در این عرصه وجود دارد، سعی بر ارائه نسل جدیدی از خودروهای سواری دارند تا بی‌عیب و نقص‌ترین محصول را برای فرونشاندن عطش دوستداران خودرو به بازار عرضه کنند.از جمله این کمپانی‌ها می‌توان به کیاموتورز اشاره کرد.با کمی دقت در خیابان‌های شهر، خودرو لوکس با طرحی شبیه بنتلی کنتینانتال نظر شما را به خود جلب می‌کند که از محصولات KIA MOTORS است، آری اپیروس را می‌گوییم.اپیروس در حالی که از موتور بسیار قوی با حجم CC3800 بهره می‌گیرد، توانایی تولید 265 اسب‌بخار قدرت را دارد و به شما تجربه راندن تا سرعت 245 کیلومتر در ساعت را می‌دهد.از مهم‌ترین آپشن‌های این خودرو می‌توان به ایربگ دو مرحله‌ای راننده، خنک‌کن‌های تعبیه شده در صندلی‌های جلو و سنسور باران که قابلیت تنظیم سرعت برف‌پاکن‌ها را به تناسب شرایط جوی و شدت بارش دارا است، اشاره کرد که در معدود خودروهایی از این کلاس به چشم می‌خورد.یک سیستم صوتی infinity در کنسول وسط تعبیه شده که مجهز به 8 بلندگو، ساب‌ووفر و آمپلی فایر است و این مجموعه امکان استفاده از صدایی شفاف و قوی را برای سرنشینان داخل خودرو فراهم می‌سازد.اپیروس از شتاب اولیه بالا معادل 6/7 ثانیه برای رسیدن به سرعت از صفر تا صد برخوردار بوده و در کنار سرعت بالا به امکانات ایمنی مطمئن مجهز شده است. از جمله این امکانات می‌توان از 8 عدد ایربگ (کیسه هوا) نام برد که نشان از اهمیت جان مسافران برای سازندگان این خودرو دارد و در واقع در تصادف از زوایای کناری و مقابل، از جان سرنشینان به بهترین نحو ممکن محافظت به عمل می‌‌آید. سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESP) که موجب حفظ تعادل خودرو در تغییر مسیرهای ناگهانی می‌شود و سیستم کروز کنترل و ترمز ضدقفل ABS نیز جزو دیگر آپشن‌های اپیروس به حساب می‌آید.

گردآوری از سایت  carnp

مطالب مشابه :


با پول پراید چه خودروهایی می شود خرید

پراید در این روزها باید 15 میلیون تومان پول بدهند آنها از این قیمت صفر ، با ۱۵ دوو
تندر ۹۰ E0 ، روآ ، پراید و ام وی ام … کدام یک ؟

سی ینای تازه وارد نیز قوی تر است علاوه بر ایجاد کشش مناسب شتاب صفر دوو ماتیز قیمت
فروش لیزینگی خودرو سواری شرایطی،فروش لیزینگی ال90،شرایط فروش اقساطی سواری پراید

با افزایش بی‌رحمانه قیمت خودروهای صفر، کاهش تولید و عرضه دوو ماتیز، مدل آخر 81
معرفی چند خودروی جدید در بازار ایران

با نام‌های دوو ماتیز و mvm در بازار قیمت اسمارت در به سرعت از صفر تا صد
شتاب صفر تا صد خودرو چیست؟

مدت زمان رسیدن خودرو از سرعت صفر به سرعت 100 کیلومتر در ساعت تعریف دوو سییلو: ماتیز: 19
قیمت گذاری جدید ترین محصول مک لارن در آمریکا

خـــــــــــــــــــــــــــــــــــودرو - قیمت گذاری جدید ترین محصول مک لارن در آمریکا
ایرادات فنی چند مدل خودرو محبوب در ایران

هم رسیده تولیدش در سایپا متوقف شده و باید کم‌کم با نمونه‌های صفر دوو ماتیز قیمت دارد
برچسب :