اخبار 20:30 و نحوه پخش خبر بابک زنجانی

 

برنامه خبری ۲۰:۳۰ شبکه دو صدا و سیما  معمولا به موضوع انتخابی خود هرچند کوچک وکم اهمیت ،بطور مفصل پرداخته و با شاخ وبرگ دادن و استفاده از تمام ابزار رسانه ای حتی اشارات پر مفهوم چشم و ابروی مجریان برای اقناع مخاطبان بهره میبرد. این برنامه خبری که گرایش سیاسی حاکم  بر دست اندرکاران آن دم خروسی  آشکار است اگر سوژه ای از مخالفین سیاسی خود هر چند اندک بیابد در چند شب متوالی و در تمام بخش ها، با زبانهای متفاوت به آن پرداخته درغیر اینصورت اگر چنته اش خالی از نقطه ضعف حریف باشد به اخبار دست چندم و البته جنجالی با هدف خط و نشان کشیدن برای مسئولین اجرایی روی می آورد.

 مثلا پخش درگیری در یک بازی ورزشی آنهم بین تیم های فلان شهرستان و نشان دادن صحنه های زننده ی درگیری در حال عصبانیت بازیکنان ،که بعد نیز ممکن است پشیمان شده و مشکل را در فضای رفاقت و همشهری گری  حل نمایند جدای از اینکه رسانه ای شدن اتفاق چه تبعاتی در آن شهرداشته و به همه گیر شدن و تعمیق کینه طرفداران دامن میزند، پرداختن به مسائل حاشیه ای محتمل و معمول،برای بزرگترین  رسانه کشورکه قراراست دانشگاهی برای آحاد جامعه باشد نابخشودنی به نظر میرسد .

حجم انبوهِ خبرهای جنجالی در زمینه های مختلف سیاسی اقتصادی اجتماعی و ورزشی که با هدف جلب مشتری از 20:30 پخش میشود ، علاوه بر القاء تشنج پی در پی و ایجاد دلشوره وتشویش میان مردم، تاکتیکی قدیمی و ناکارآمد در صحنه جنگ رسانه ای  با رقیبانِ قَدَر و شیطان صفت است. این شیوه جز بازی کودکانه ای با غولهای خبری غرب نبوده و نتیجه ی آن در چند سال گذشته، گرایش بیش از پیشِ مردم به شبکه های ماهواره ای بوده است.

 این برنامه خبری که خطوط قرمزکمتری برای دستیابی به اخبار و نحوه بیان آنها دارد با اتکا به راهبردی که اشاره شد با کمال حیرت شب گذشته خبری راجع به بابک زنجانی در حد 21 ثانیه تحت عنوان "میلیاردر معروف دستگیر شد" را پخش نمود و موضوعی را که صدراخبار برخی رسانه های خارجی و نقل مجامع داخلی شده و حتی داد مجلسیان اصولگرا را هم در آورده است بسیار گذرا و در حد اشاره ای به سخنان دادستان کل کشور پخش نمود.

 سوال اینجاست که رسانه ملی خصوصا دست اندر کاران این برنامه که میتوانند با ابزار و امکاناتی که دراختیار دارند به رشد فکری و روشنگری سیاسی بر مبنای انصاف و عدالت بپردازند چرا به روشهایی روی آورده اند تا در دالان تنگ یکسونگری این چنین مخاطبین خود را از دست داده، فضا را برای رسانه های غرب که رندانه و با کینه ورزی نسبت به انقلاب اسلامی و ایران خبر سازی میکنند باز می نمایند.

 آیا موضوعی مانند "بابک زنجانی" که اختلاس و فساد مالی او دولت ترکیه را در خطر سقوط قرار داده و مبالغ نجومی  از اموال ایران را جابجا کرده که اختلاس سه هزار میلیاردی در کنار آن بی فروغ شده اینقدر بی ارزش است که فقط یک خط خبر به آن اختصاص داده شود؟ آیا این رفتارِ جنجالی ترین برنامه خبری صداو سیما چنین شائبه عامیانه را که "حتما کسی ازاو( بابک زنجانی) حمایت میکند" در جامعه تقویت نمی نماید؟ واساسا چرا اهالی این برنامه خبری با فیلتر سیاسی خود به واقعیتهای مهم جامعه میپردازند؟  اینها سوالاتی است که مدام در ذهن بخش قابل توجهی از مردم مرور میشود ولی نه فقط پاسخی برای آن نیافته اند بلکه روز به روز بر جدی تر شدن آن افزوده شده است.

 


مطالب مشابه :


آرشیو اخبار بیست و سی 20:30 و تماشای شبكه هاي تلویزیوني ایران به صورت آنلاين

پایگاه اینترنتی : دانش بینش اندیشه - آرشیو اخبار بیست و سی 20:30 و تماشای ... اخبار 20 : 30 پنجشنبـه 17/1/1391 ... سایت امام علی علیه افضل الصلاة و السلام
وبگردی 20:30

24 آوريل 2012 ... این گزارش روزهای سه شنبه آخر اخبار 20:30 پخش میشود . اطلاعات بیشتر و دانلود برنامه های گذشته از سایت این برنامه. http://www.webgardi2030.ir/.
یگیری خبر 20:30 درباره تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی

تکنسین های بهره بردار برق منطقه ای تهران - یگیری خبر 20:30 درباره تبدیل وضعیت نیروهای ... پس از مراجعه به سایت تاریخ مورد نظر را از سایت دریافت کنید.
.:: سايت وبگردی 20:30 هم، به جمع سايت ها اضافه شد ::.

4 مه 2011 ... یه گزارش باشگاه خبرنگاران ، این سایت که به آدرس www.webgardi2030.ir قابل دسترسی است در جهت هر چه بهتر شدن تعامل بینندگان خبر و کاربران
گاف تکراری خبرهای سیما (شما بخوانید الزایمر مزمن ) درمورد بازاریابی شبکه ای

سلام بر دوستان عزیز بعد از گاف سال پیش 20:30 در رابطه. با تبلیغ ... لینک خبر 20:30 ... اول باید بری گوگل (اسم یه سایت جستجوست)صرفا جهت اطلاع گفتم.
خبر 20:30

مختصري از كلاه برداري شركت صدرا خودرو - خبر 20:30 - شركت سرمايه گذاري و تامين خودروي صدرا. ... ديشب خبر 20:30 به صورت مختصري در مورد پرونده شركت صدرا توضيحاتي داد. اين واحد خبري ... تغییرات شرکت در سایت روزنام رسمی در سال 90 · خبر
رواج بی حیای و فهشا درمیان ایرانیان در فیسبوک + عکس

به نظر می رسد که موسسان این سایت اهداف گسترده سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را از تاسیس آن دنبال می كردند و این مساله با گذشت زمان بیشتر مشخص شد
تحلیل محتوای خبر 14شبکه1سیما

1- نظرسنجي فروردین 88 دربارۀ بخش خبري 20:30 ... 1385، دانشکده صدا و سیما( نتایج این تحقیق نشان می دهد اکثریت اخبار این سایت دارای موضوع سیاسی بوده و از
اخبار 20:30 و نحوه پخش خبر بابک زنجانی

31 دسامبر 2013 ... صور - اخبار 20:30 و نحوه پخش خبر بابک زنجانی - سیاسی اجتماعی - صور. ... وب سایت دکتر حسن روحانی. پایگاه اطلاع رسانی شهید آیت الله شهید
برچسب :