استخدام استانداری آذربایجان شرقی

استخدام استانداری آذربایجان شرقی

شرايط عمومي استخدام:

1- داشتن تابعيت ايران

2- انجام خدمت دوره ضرورت يا معافيت قانوني براي مردان

3- عدم اعتياد به دخانيات و مواد مخدر

4- نداشتن سابقه محكوميت جزائي موثر

5- دارا بودن مدرک تحصيلي دانشگاهي و يا مدرک همتراز (براي مشاغلي که مدرک همتراز در شرايط احراز آنها پيش بيني شده است)

6- داشتن سلامت جسماني و رواني و توانايي براي انجام کاري که استخدام مي شوند

7- التزام به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران

 شرايط اختصاصي استخدام:

 داشتن حداقل سن بيست سال و حداکثر 35 سال تمام (1/3/1357به بعد)

تبصره: موارد ذيل به شرط ارائه تاييديه هاي معتبر به حداكثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

الف) داوطلباني كه در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل (از تاريخ 31/6/1359 لغايت 29/5/1367) به طور داوطلبانه خدمت نموده اند، به ميزان مدت حضور در جبهه و همچنين مدت زمان بستري شدن و يا استراحت پزشكي رزمندگان در اثر مجروحيت در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل

ب) افراد خانواده معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان از كار افتاده كلي كه قادر به كار نمي باشند شامل: همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر تا ميزان 5 سال

پ) فرزندان شهداء، فرزندان جانبازان (25 درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگاني كه حداقل يك سال سابقه اسارت دارند، از شرط حداكثر سن معاف مي باشند

ت) داوطلباني كه به صورت غير رسمي و تمام وقت در دستگاههاي دولتي از تاريخ 22/11/1357 به خدمت اشتغال داشته اند به ميزان مدت خدمت غير رسمي آنها

ث) مدت خدمت وظيفه عمومي

مدارك مورد نياز:

- تكميل برگ درخواست شغل الكترونيكي با دقت تمام، مندرج در سايت (jazb.portaltvto.com و ostan-as.gov.ir)

تذكر: داوطلبان قبول شده در مرحله اول امتحان استخدامي (آزمون عمومي) موظف هستند مدارك ذيل را ظرف مدت 5 روز كاري پس از اعلام نتايج اولیه از سوي استانداري، به همراه اصل مدارك به كارگزيني دستگاه اجرايي مورد تقاضا (حسب مورد) حضوراً ارائه و رسيد دريافت نمايند. دستگاه‌هاي اجرايي موظف هستند كليه تصاوير مدارك را با اصل آنها مطابقت داده و برابر با اصل نمايند.

1- اصل و تصوير آخرين مدرك تحصيلي مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

2- اصل و تصوير صفحه اول شناسنامه (درصورت داشتن توضيحات، تصوير صفحه آخر)

3- اصل و تصویر کارت شناسائی ملی به صورت پشت و رو.

4- اصل و تصوير كارت پايان خدمت نظام وظيفه عمومي يا معافيت دايم (براي آقايان)

5- اصل و تصوير گواهي ايثارگري از مراجع ذي صلاح براي ايثارگران عزيز انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي.

6- اصل و تصوير رسيد بانكي مبني بر پرداخت مبلغ 90000 ريال به حساب 2171130487009 ملي سيبا نزد بانک ملی جمهوری اسلامی ایران به نام تمرکز درآمد اختصاصی استانداری قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران به عنوان حق شركت در آزمون عمومی داوطلبان استخدام. (ايثارگران نصف مبلغ مذكور را پرداخت خواهند نمود و فرزندان شاهد از پرداخت مبلغ مذکور معاف می باشند).

7- یک قطعه عكس 3×4 جديد، تمام رخ. در پشت عكس ها به ترتيب: نام و نام خانوادگي، نام پدر، شماره شناسنامه قيد گردد.

8- اصل و تصوير مدارك مربوط به اولويت هاي استخدامي مندرج در آگهي كه از مراجع ذي صلاح صادر شده باشد. (گواهی جانبازان حتماً باید با قید درصد جانبازی و خانواده جانبازان از کارافتاده مبنی بر قادر به کار نبودن ایشان به تائید مدیریت مراجع ذیصلاح رسیده باشد. ضمناً خانواده محترم شهدا در صورت داشتن کارت شناسائی از بنیاد شهید انقلاب اسلامی با ارائه تصویر آن می تواند ثبت نام نماید در غیر اینصورت ضروری است گواهی لازم را از بنیاد مزبور اخذ و ارسال نمایند).

9- مشمولین بند «1» تذکرات می بایست مدارک دال بر بومی بودن را ارسال دارند.

10- مدارک دال بر معلولیت معلولین عادی از مراجع ذیربط.

تبصره: قبل از صدور حکم استخدامی اصالت مدرک تحصيلی و یا سایر مدارک مربوطه از مراجع ذیربط استعلام خواهد شد و تطبيق اوليه انجام شده در بند فوق ملاک قطعی بر اصالت مدارک نخواهد بود.

-نحوه ارسال مدارك و مهلت ثبت نام:

مهلت تكميل فرم تقاضاي استخدام در سايت از تاريخ 1/3/92لغايت تاريخ 12/3/92 می باشد.

ثبت نام متقاضيان واجد شرايط صرفاً از طريق سامانه الكترونيكي به نشانيjazb.portaltvto.com وwww.ostan-as.gov.ir انجام مي شود و در اين مرحله نيازي به ارسال مدارك از طريق پست نمي باشد.

مسئوليت ثبت اطلاعات در سامانه به عهده متقاضي مي باشد.

بعد از خاتمه ثبت نام براي طي مراحل بعدي آزمون و دريافت كارت ورود به جلسه شماره رهگيري خود را اخذ نماييدو نزد خود نگهداريد.

زمان و محل توزيع كارت:

كارت ورود به جلسه آزمون توانمنديهاي عمومي و تخصصي از طريق سايت استانداري به آدرس jazb.portaltvto.com و www.ostan-as.gov.ir در روزهاي چهارشنبه و پنج شنبه مورخ 15 و 16/3/92 قابل چاپ خواهد بود. همچنين زمان و محل برگزاري آزمون در هنگام توزيع كارت به آگاهي داوطلبان خواهد رسيد. لازم به ذکر است صدور کارت ورود به جلسه به منزله تاييد مدارک ارسالي نمي باشد و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسي خواهد شد.

مواد آزمون عبارتند از:

 الف ) آزمون توانمنديهاي عمومي شامل: 1- معارف اسلامي (ضريب 3)، 2- زبان و ادبيات فارسي و ادبيات اداري (ضريب 2)، 3- اطلاعات سياسي و اجتماعي و مباني قانوني (ضريب 2) كه به تعداد (90) سوال چهار گزينه‌اي طراحي (بدون اعمال نمره منفي) خواهد بود.

تبصره: اقليت‌هاي ديني از پاسخگوئي به سوالات معارف اسلامي معاف مي‌باشند و امتياز آن در ساير موارد آزمون توزيع مي‌شود.

ب) آزمون تخصصي شامل سئوالات مرتبط با رشته شغلي مورد درخواست داوطلب مي باشد.

 ج) داشتن گواهي نامه معتبر درخصوص زبان انگليسي عمومي در سطح متوسط (Intermediate) و مهارت هاي عمومي فن آوري اطلاعات از مراکز معتبر تعيين صلاحيت شده (بند 6 تذکرات).

تذكرات:

1-   100% درصد سهميه استخدامي به داوطلبان بومي استان آذربايجان شرقي تعلق دارد.

تبصره : بومي شامل افرادي مي شود كه حداقل داراي يكي از ويژگيهاي زير باشند:

الف) محل تولد داوطلب با استان مورد تقاضا براي استخدام يكي باشد.

 ب) حداقل پنج سال متوالی از سنوات تحصيلي داوطلب (ابتدايي، راهنمايي يا دبيرستان) به صورت پيوسته در استان آذربایجان شرقی طي شده‌باشد.

ج) همسر و فرزندان پرسنل نيروهاي مسلح كه استان محل تولد همسر يا پدر (شاغلين نيروهاي مسلح) در استان مورد تقاضاي شغل باشد و يا محل سكونت كنوني آنان (در خصوص بازنشستگان نيروهاي مسلح) در استان مورد تقاضاي شغل باشد.

 د: فرزندان و همسران كاركنان رسمي، پيماني و نيروهاي قراردادي كه در اجراي مصوبات «كارگروه انتقال كاركنان دولت از تهران» به استان مورد تقاضا براي استخدام منتقل شده‌اند.

 و: آن دسته از افرادي كه حداقل سه سال تمام سابقه كار تمام وقت در دستگاه‌هاي اجرايي استان مورد تقاضا براي استخدام، با پرداخت حق بيمه داشته باشد.

تبصره: اولويت انتخاب داوطلبان با بومي شهرستان می باشد (برای داوطلب بومی شهرستان ها نیز مطابق تعاریف مذکور در بندهای «الف» تا «و»  اقدام می شود) و در صورتي که داوطلب بومي شهرستان حد نصاب لازم براي قبولي را کسب نکرده باشد از داوطلبان بومي ساير شهرستانهاي استان در صورت شرکت در آزمون مربوط به آن محل انتخاب مي گردند.

 

2-     از كل مجوز استخدامي 30 درصد آن براي استخدام ايثارگران اختصاص دارد كه 25 درصد آن از ميان جانبازان، آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهداء و جانبازان بيست و پنج درصد (25%) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان بالاي يك سال اسارت تخصيص مي يابد لازم به ذکر است 25 درصد سهميه ايثارگران از سوي بنياد شهيد معرفي شده و جذب خواهند شد. فرزندان معظم شاهد و جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان آزادگاني كه از سوي بنياد شهيد معرفي نشده‌اند مي‌توانند در اين آگهي ثبت نام نموده و در صورت عدم تكميل سهميه از باقيمانده سهميه اختصاصي بهره‌مند شوند.

  همچنين بر اساس قانون اصلاح بند (و) ماده (44) قانون برنامه پنجم توسعه، فقط فرزندان شاهد و جانباز 25 درصد و بالاتر و آزاده بالاي يک سال اسارت از شرط جنسيت براي استفاده از سهميه استخدامي معاف و دستگاههاي مشمول اين قانون موظفند بدون الزام به رعايت شرايط سني، تحصيلي، معدل و آزمون(به استثناي شغل هاي تخصصي) و با احراز شرايط عمومي گزينش با هماهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران و از ابتدا آنان را به صورت رسمي قطعي استخدام نمايند.

مابقي مشمولين اين بند که از سوي بنياد شهيد معرفي شده اند در حد باقيمانده سهميه 25 درصد، در آزمون استخدامي شرکت نموده و در رقابت با ساير افراد واجد شرايط اين بند به ترتيب بالاترين نمره انتخاب خواهند شد.

پنج درصد (5%) سهميه استخدامي را نيز به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زير بيست و پنج درصد (25%) و آزادگان زير یک سال اسارت و خواهران و برادران شهدا اختصاص دهند. مشمولين اين بند بر اساس آگهي استخدامي در آزمون شرکت نموده و در بين خود به رقابت خواهند پرداخت. انتخاب ايثارگران در حد سهميه تعيين شده به ترتيب نمره کسب شده از بين ايثارگران واجد شرايط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.

1/2- استخدام مازاد بر 30 درصد سهميه ايثارگران از طريق رقابت با ساير داوطلبان واجد شرايط صورت خواهد گرفت.

 2/2- ايثارگراني كه از بنياد شهيد و امور ايثارگران كارت شناسايي دارند و افراد وابسته به آنان در صورت ارائه تصوير، نيازي به اخذ وارائه گواهي از بنياد مذكور ندارند.

 3/2– در گواهي خانواده جانبازان مي بايست جمله (عضو خانواده جانباز از كار افتاده كلي غير قادر به كار قيد گردد) در غير اينصورت اين افراد نمي توانند از مزاياي مربوطه بهره مند گردند.

 4/2- ايثارگران شامل رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه حضورداوطلبانه درجبهه هاي جنگ تحميلي و نيز فرزندان و همسر آنان و فرزندان جانبازان زير 25درصد و آزادگان زير يکسال اسارت و خواهران و برادران شهدا مي باشد که در صورت دارابودن شرايط مندرج در آگهي ، با رعايت قوانين مربوط از اولويت قانوني برخوردار خواهند بود.

3-    معلولين عادي بشرط كسب حد نصاب نمره لازم و دارابودن شرايط مندرج در آگهي به ترتيب نمره مكتسبه از 3 درصد سهميه قانوني مربوطه برخوردار خواهند بود.

4-    انتخاب داوطلبان استخدام براي انجام مصاحبه تخصصي حداكثر به ميزان3 برابر ظرفيت مورد نياز از ميان افرادي كه حد نصاب نمره آزمون عمومي (60 درصد كل نمره آزمون) را كسب كرده اند ، به ترتيب بالاترين نمرات آزمون تخصصي انجام خواهد شد.

5-    كسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمنديهاي عمومي صرفاً به منزله تاييد صلاحيت عمومي و تصحيح اوراق امتحان بوده و هيچگونه حق استخدامي ايجاد نمي كند و انتخاب داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصي و با رعايت اولويت هاي مقرر صورت مي پذيرد.

6-    افرادي که حدنصاب 60% آزمون (توانمندي هاي عمومي) را کسب نموده اند و پس از اعمال نمرات تخصصي به عنوان پذيرفته شده اوليه معرفي شده اند، بايد حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتيجه آزمون، گواهي نامه معتبر درخصوص زبان انگليسي عمومي و مهارت هاي عمومي فن آوري اطلاعات را ارايه نمايند. در صورت عدم ارايه مدارک مذکور در مدت تعيين شده افراد ذخيره جايگزين خواهد شد. در مواردي که استخدام و جذب بعد از آزمون اوليه منوط به انجام مصاحبه تخصصي و آزمون عملي باشد پس از ارايه گواهي نامه مذکور و حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتيجه اوليه مصاحبه تخصصي يا آزمون عملي به عمل مي آيد.

 1/6- کساني که فاقد گواهي نامه هاي مذکور مي باشند و يا گواهي نامه آنان از مراکز تعيين صلاحيت شده نمي باشد موظفند در يکي از مراکز تعيين صلاحيت شده که در بخش «اعتبارسنجي موسسات آموزشي» با عنوان «موسسات تعيين صلاحيت شده» سايت مرکز آموزش مديريت دولتي با آدرس www.smtc.ac.ir  قابل مشاهده مي باشد، پس از شرکت در آزمون تعيين سطح، گواهي نامه مذکور را ارايه نمايند.

7-    كاركنان غير رسمي به ازاي هر سال سابقه خدمت مربوط و مشابه از (2) درصد و حداكثر (20) درصد كل امتياز در هر يك از مراحل آزمون استخدامي به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد.

8-    اولويت انتخاب داوطلبان در شرايط يكسان به ترتيب با شاغلين غيررسمي (نام دستگاه استخدام كننده)، داوطلبان بومي و شاغلين غيررسمي مناطق محروم و دورافتاده براي همان مناطق خواهد بود.

9-    به مدارك ارسالي توسط دانشجويان و دارندگان مدارك تحصيلي بالاتر و پائين تر از مقاطع تحصيلي اعلام شده در شرايط احراز مشاغل مذكور در آگهي و همچنين مدارك معادل (به استثناي دارندگان مدارك تحصيلي معادل صادره از دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور كه در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش كشور شركت نموده وقبول شده اند و گواهي مبني بر امكان ادامه تحصيل در مقطع بالاتر با ارزش علمي دارند) ترتيب اثر داده نخواهد شد.

10- مدارك تحصيلي فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي در صورت پذيرفته شدن در آزمون (حداكثر 2 ماه پس از اعلام نتيجه) بايستي به تاييد سازمان مركزي دانشگاه مذكور برسد.

11- مسئوليت ناشي از عدم رعايت دقيق ضوابط و شرايط اعلام شده در متن آگهي و يا ثبت اطلاعات در سامانه الكترونيكي بصورت ناقص برعهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل امتحان ، مسابقه و جذب محرز شود داوطلب به اشتباه يا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و يا فاقد شرايط مندرج در آگهي است ، از انجام مراحل بعدي محروم گرديده و در صورت صدور حكم استخدامي، حكم مزبور لغو و بلااثر مي گردد.

12- اسامي پذيرفته شدگان پس از تاييد مراجع ذي صلاح از طريق سامانه کارکنان نظام اداری کشور (کارمند ايران) و سایت استانداری آذربایجان شرقی به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.

13- انتخاب نهايي پذيرفته شدگان آزمون پس از طي مراحل گزينش ميسر مي باشد.

 

تذکر: رشته های تحصیلی که در شرایط احراز جدول شماره (1) به صورت گروه درج گردیده است و یا با علامت * مشخص گردیده است به شرح زیر می باشد:

رسته امور اجتماعی:

 • گروه اقتصاد:علوم اقتصادي، اقتصاد، اقتصاد اسلامي، اقتصاد نظري، اقتصاد بازرگاني، اقتصاد صنعتي، اقتصاد حمل و نقل، اقتصاد پول و بانكداري، اقتصاد كشاورزي، اقتصاد بين الملل، اقتصادسنجي، اقتصاد پولي، اقتصاد سنجش عمومي، توسعه اقتصادي و برنامه ريزي، برنامه ريزي سيستم هاي اقتصادي، اقتصاد شهري و منطقه اي، اقتصاد منابع، سير انديشه هاي اقتصادي، نظام هاي اقتصادي، اقتصاد انرژي، سيستم هاي اقتصاد اجتماعي، اقتصاد رياضي، معارف اسلامي، اقتصاد و اقتصاد كشاورزي.
 • گروه حقوق: حقوق، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق کیفری و جرم شناسی، علوم قضایی، علوم جزا و جرم شناسی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق خصوصی، معارف اسلامی و حقوق، حقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق کنسولی، الهیات و معارف اسلامی (فقه و مبانی حقوق اسلامی)، حقوق بین الملل، علوم اسلامی (حقوق اسلامی، کیفر و جرم شناسی، فقه و مباحث حقوق اسلامی)، حقوق اسلامی.
 • گروه آمار: آمار، آمار اقتصادی و اجتماعی، آمار کاربردی، آمار نیروی انسانی، آمار بیمه، آمار ریاضی.
 • گروه علوم اجتماعی: جمعیت شناسی، مردم شناسی، پژوهشگری علوم اجتماعی، ارتباطات علوم اجتماعی، برنامه ریزی علوم اجتماعی، تعاون و رفاه علوم اجتماعی، خدمات اجتماعی، علوم ارتباطات اجتماعی (روابط عمومی)، جامعه شناسی، برنامه ریزی رفاه اجتماعی، ارتباطات اجتماعی (تحقیق در ارتباطات اجتماعی).
 • گروه روانشناسي: روانشناسي، روانشناسي تربيتي، مشاوره و راهنمايي، مشاوره، راهنماي مشاوره (فعاليتهاي پرورشي، مشاوره)، روانشناسي عمومي، روانشناسي (اصلاح و تربيت)، كارشناس امور تربيتي و مشاوره.
 • گروه معارف اسلامی: الهیات و معارف اسلامی، معارف اسلامی، فقه و مذاهب اسلامی، علوم قرآنی و حدیث، فرهنگ و معارف اسلامی، علوم و حدیث، معارف اسلامی و تبلیغ علوم اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی، علوم قرآنی، معارف اسلامی و مدیریت، دین شناسی، معارف اسلامی و علوم سیاسی، معارف اسلامی و اقتصاد، اندیشه سیاسی در اسلام، مدرسی معارف اسلامی، مدرسی الهیات و معارف اسلامی، پژوهش عرفان اسلامی، تربیت.

 

رسته اداری و مالی

 • گروه امور اداری و مدیریت: مدیریت دولتی، مديريت اجرايي، مديريت صنعتي، مديريت و برنامه ريزي آموزشي، مديريت بيمه، مديريت بازرگاني، مديريت اقتصادي، مديريت پرسنلي، مديريت سيستم و بهره وري، مديريت آموزشي، مديريت اداري، مديريت خدمات اداري، علوم اداري، امور اداري و مديريت، مديريت رفاه، خدمات بازرگانی و اداری،بازرگانی، مدیریت سیستمها،معارف اسلامي و مديريت با گرايشهاي (مالي، بازرگانی،صنعتی).
 • گروه امور مالي و حسابداري: مديريت مالي، حسابداري، حسابرسي، حسابداري و امور مالي، تداركات همگاني، كاربرد كامپيوتر در امور مالي، امور مالي، معارف اسلامي و مديريت (مالي).
 • گروه اقتصاد: اقتصاد، توسعه اقتصادي و برنامهريزي، برنامهريزي سيستمهاي اقتصادي، علوم اقتصادي، مديريت اقتصادي، اقتصاد نظري، اقتصاد و معارف اسلامي، اقتصاد اسلامي، اقتصاد رياضي.
 • گروه حقوق شامل رشته هاي: حقوق ـ حقوق بين الملل ـ حقوق عمومي ـ حقوق خصوصي.
 • گروه علوم تربيتي شامل رشته هاي: برنامه ريزي آموزشي – برنامه ريزي درسي – تحقيقات آموزشي – تكنولو‍ژي آموزشي – مديريت آموزشي – مديريت و برنامه ريزي آموزشي
 • گروه امور روانشناسي شامل رشته هاي: روانشناسي عمومي ـ روانشناسي باليني ـ مشاوره و راهنمايي ـ روانشناسي تربيتي ـ روانشناسي ـ سنجش و اندازه گيري و روانسجي ـ روانشناسي شخصيت.

 رسته آموزشی و فرهنگی

 • گروه امور تربیت بدنی: مدیریت و برنامه ریزی تربیت بدنی، رشد و تکامل و یادگیری حرکتی، تربیت بدنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، تربیت بدنی جانبازان و معلولین، فیزیولوژی ورزشی، تربیت معلم تربیت بدنی.

·      گروه علوم تربيتي: مديريت و برنامهريزي آموزشي، مديريت آموزشي، برنامهريزي آموزشي، تكنولوژي آموزشي، تحقيقات آموزشي، برنامهريزي درسي و علوم تربيتي.

·      گروه امور فرهنگي: مديريت امور فرهنگي، برنامهريزي امور فرهنگي، امور فرهنگي، فرهنگ و زبانهاي باستاني ايران، فرهنگ و ارتباطات، زبان و ادبيات فارسي، زبان و ادبيات عرب.


مطالب مشابه :


مردم استان اذربایجان شرقی

امیدوارم از سایت گلستان. گیلان جمعیت استان آذربایجان شرقی در این سال بالغ بر ۳
استان آذربایجان شرقی

ایران - استان آذربایجان شرقی - گلستان گیلان سایت یاهو سایت
دانشگاه پیام نور شبستر+سیستم گلستان+ فرمانداری شبستر+پیام نور تبریز+پورتال دانشگاه پیام نور+پیام نور

دانشگاه پیام نور شبستر+سیستم گلستان+ فرمانداری استان آذربایجان شرقی سایت های خبری
اطلاعیه های سیستم گلستان

اطلاعیه های سیستم گلستان تبریز، مرکز استان آذربایجان شرقی در سایت دانشگاه
صدر نشینی پومسه کاران آذربایجان شرقی در جام ستارگان

صدر نشینی پومسه کاران آذربایجان شرقی در بعد از تیم گلستان و تنها با دو ای سایت [قالب
تاریخ استان اذربایجان غربی

امیدوارم از سایت خوشتون بیاد گلستان. گیلان. مازندران. اذربایجان شرقی.
وبلاگ دهستان باروق- هریس- استان آذربایجان شرقی

کشور عزیزمان ایران به سایت روستاهای ایران به آدرس گلستان. گیلان آذربایجان شرقی.
ایران تسلیت، آذربایجان تسلیت!

به هموطنان عزیز ساکن آذربایجان شرقی سایت «انجمن عمران گلستان» خوش آمدید.هدف از
رشته روانشناسی و علوم تربیتی

( آذربایجان شرقی) کلاس سایت خانم حسین سیستم جامع دانشگاهی گلستان.
استخدام استانداری آذربایجان شرقی

استخدام استانداری آذربایجان شرقی. و سایت استانداری آذربایجان شرقی به سیستم جامع گلستان
برچسب :