جشن هاي عيد بزرگ ولايت در مراكز وواحدهاي دانشگاه پيام نور استان فارس

%d8%ba%d8%af%db%8c%d8%b1%20-%20%d8%b4%db

جشن بزرگ ولايت در دانشگاه پيام نور شيراز

درآستانه فرارسيدن عيد سعيد غدير خم جشن بزرگ دهه ولايت در دانشگاه پيام نور شيرازبرگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، مراسم جشن بزرگ قربان تا غدير ،به مناسبت گراميداشت دو عيد بزرگ شيعيان ، قربان و غدير ، با حضور گسترده كاركنان و دانشجويان در سالن همايشهاي غدير دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

در اين مراسم ، حجت الاسلام و المسلمين شير احمدي از تهران در سخناني با اشاره به وقايع روزهاي قبل از ولايت و بعد از ولايت امير الموئمنين و همچنين واقعه بزرگ غدير و نقش و تاثير اين واقعه در شكل گيري اصل ولايت اظهار كرد: جوانان و دانشجويان با تاسي و پيروي از اخلاق و منش امام علي(ع) و پيروي از منويات مقام معظم رهبري بر تمامي مشكلات موجود پيروز خواهند شد و يكبار ديگر پيروزي اسلام را به جهانيان نشان خواهند داد.

وي با بيان اين مطلب كه ولايت امير الموئمنين قبل از واقعه غدير چندين بار از طرف پيامبر اكرم (ص) عنوان شده بود و در واقعه غدير 124000نفر حضور داشتند و با امير الموئمنين بيعت كردند، افزود : اين بزرگترين عيد بشريت محسوب مي شود و در واقع عيد غدير خم تكميل كننده دين است ، ديني كه در آن ولايت امير المومنين براي همگان ظاهر شد.

شير احمدي در گوشه ديگري از سخنانش يكي از مهمترين اصول اخلاقي در مكتب اسلام را احترام به پدر و مادر دانست و افزود: آيات و روايات فراواني در باره احترام به پدر و مادر وجود دارد و در اين مورد تاكيد فراوان شده است به طوري كه در موارد بسيار بعد از توحيد و يكتاپرستي ، بدون فاصله احسان به اين دو نهاد ارزشمند عالم خلقت را مطرح مي كنند، بنابراين جوانان بايد با احترام به پدر و مادر خود سعادت اين دنيا و آخرت خود را تضمين كنند.

از ديگر برنامه هاي اين جشن بزرگ ، اجراي برنامه تواشيح توسط گروه ابرار ، برگزاري مسابقه لب خواني توسط دانشجويان ، اجراي موسيقي زنده توسط گروه پير مرادي ، مسابقه قربان تا غدير ، مولودي خواني توسط مداح اهل بيت (ع) ، اجراي برنامه عقداخوت توسط حاضرين درمراسم ، شعر خواني توسط دانشجويان و مراسم قرعه كشي سفر زيارتي مشهد مقدس و جمكران بود.


برگزاري مسابقه پيام كوتاه به مناسبت عيد سعيد غدير خم درپيام نور شيراز

مسابقه پيام كوتاه ويژه عيد سعيد غدير خم در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز ، به مناسبت گراميداشت دهه ولايت و اعياد قربان و غديرخم ، مسابقه پيامكي تحت عنوان زيباترين جمله در خصوص ولايت امير المومنين ، علي (ع) ، برگزار شد .

در اين مسابقه پيامكي شركت كنندگان بايد تا تاريخ اعلام شده ، زيباترين جمله در خصوص ولايت حضرت علي (ع) را به سامانه پيام كوتاه دانشگاه پيام نور شيراز ارسال نمايند .

شايان ذكر است به 3 نفر از برگزيدگان مسابقه پيامك كوتاه عيد ولايت ، جوايزي از سوي روابط عمومي دانشگاه اهداء خواهد شد. .


توزيع كتاب به مناسبت بزرگداشت عيد سعيد غدير در پيام نور شيراز

كتاب وي‍ژه بزرگداشت عيد سعيد غدير در دانشگاه پيام نور شيراز توزيع شد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور شيراز به مناسبت دهه كرامت و بزرگداشت عيد سعيد قربان و غدير و در حاشيه مراسم جشن بزرگ قربان تا غدير كتاب "گزارش لحظه به لحظه از ولادت حضرت علي (ع) در كعبه " بين دانشجويان شركت كننده در جشن بزرگ قربان تا غدير توزيع شد .

در اين كتاب وقايع روزهاي قبل از ولادت حضرت علي (ع) ، وقايع قبل از ورود به كعبه ، وقايع داخل كعبه ، بيرون از كعبه و و قايع بعد از ولادت حضرت امير المومنين علي (ع) گزارش شده است .


عيد ولايت امير المومنين (ع) در دانشگاه پيام نور سروستان

در مراسم با شكوهي با حضور امام جمعه سروستان، كاركنان، دانشجويان و اساتيد دانشگاه پيام نور سروستان جشن عيد سعيد غدير پس از اقامه نماز در سالن دانشگاه بر گزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور سروستان، در اين مراسم خرسندي، امام جمعه محترم شهرستان ضمن عرض تبريك اين عيد سعيد به تمامي دانشگاهيان گفت: حضرت علي (ع) بهترين نوع بشر و بهترين الگو براي تمام بشر است . وي همچنين از سيره مولا علي (ع) و فلسفه حجاب در نهج البلاغه و تاثير حجاب در حفظ حرمت و شخصيت زن مسلمان و دور ماندن از دستبرد و آزار مزاحمان سخن گفت.

برنامه هاي شاد ومتنوع، مولودي خواني و پذيرايي از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود. در پايان با اهداء لوح يادبودي از آقاي سيد رضا فرجام، از سادات دانشگاه تقدير شد.


حضور دانشگاه پيام نور زاهدشهر در جشن بزرگ غدير

كاركنان، اساتيد و دانشجويان دانشگاه پيام نور زاهدشهر در جشن غدير حضور يافتند .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور زاهدشهر، اين جشن باشكوه در مصلاي نماز جمعه زاهدشهر با حضور اوسيني عيلا كه به به مذهب شيعه مشرف شده است، برگزار شد.

در اين مراسم ابتدا حجت الاسلام والمسلمين مهدي زاده امام جمعه زاهدشهر در خصوص عيد غدير سخنراني كردند. و پس از آن اوسيني عيلا به تشريح چگونگي تشرف خود به مذهب شيعه پرداخت.


برگزاري جشن بزرگ عيد غدير در پيام نور صفاشهر

امورفرهنگي پيام نور صفاشهر با همكاري بسيج دانشجوئي وكانون مهدويت اقدام به برگزاري جشن بزرگ غدير نمود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور ، همزمان با دهه ولايت وامامت جشن بزرگ عيد غدير در پيام نور صفاشهر برگزار شد . مرتضي دستلان سرپرست دانشگاه پيام نور صفاشهر با تبريك اعياد دهه ولايت،فلسفه وجودي عيد قربان وغدير را آمادگي شيعيان ومحبان اهل بيت با محرم وقيام امام حسين دانست وافزود :بزرگترين عيد ما شعيان بايد عيد غدير باشد واهميت دوچندان بايد به آن داد. در ادامه برنامه، حجت الاسلام علوي مدرس حوزه ودانشگاه ضمن بيان حقانيت علي (ع)، واقعه غدير راتشريح وبه چند مورد از اسناد تاريخي شيعه وسني در اين رابطه اشاره كرد.وي اعمال روز عيد غدير را تصريح وصيغه عقد اخوت را قرائت نمود.

برگزاري مسابقه ،مولودخواني ،تجليل از دانشجويان نخبه علمي وفرهنگي ،تجليل از كارمندان سادات دانشگاه وپذيرائي از برنامه هاي فرهنگي اين جشن بزرگ بود.


 بزرگداشت عيد ولايت در دانشگاه پيام نور آباده

به مناسبت عيد ولايت و امامت مراسم جشني توسط امور فرهنگي و بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور آباده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور آباده ، حجه الاسلام والمسلمين عمادي غدير را اين گونه تشريح كرد: ماه ذيحجه اتفاقات و حوادث تاريخي و بسيا رمهمي دارد كه مي توان به دو مورد آن اشاره كرد: 1 – مباهله و 2- غدير خم كه در غدير خم سرنوشت اسلام پس از رحلت پيامبر (ص) تعيين گرديد كه اين امربه دليل بيراهه رفتن عده اي زياد باعث بوجود آمدن دوجريان مخالف و موافق شده است و هنوز هم با گذشت قرن ها اين اختلاف هنوز خودنمايي مي كند.

وي در ادامه در اثبات حقانيت علي (ع) مصاديقي را بيان نمود كه از جمله مي توان به نداشتن سوء سابقه ايشان با توجه به توحيد پرستي و عدم شرك و عدم ظلم ايشان اشاره كرد.

روايت غدير، تكريم سادات، قرائت بيانيه به مناسبت روز ملي استكبار جهاني، اهداي هداياي مسابقه پيامكي و مسابقه عيد تا عيد از برنامه هاي ديگر اين جشن بود


 دانشجويان پيام نور لارستان به استقبال غدير رفتند

به مناسبت عيد غديرخم ،از كاركنان و دانشجويان با شربت و شيريني پذيرايي شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور لارستان، به مناسبت اين مراسم مديريت فرهنگي دانشگاه با همكاري بسيج دانشجويي شهيد ماشالله شيخي اقدام به تزيين محوطه و سر درب دانشگاه نموده و آواي ولايي پخش گرديد.

بر اساس همين گزارش وصال رئيس دانشگاه در پيامي خطاب به دانشجويان و همكاران اظهار داشت : " غدير عيد ولايت و رحمت است . عيد جانشيني علي و تكميل دين است ، لذا پرداختن و اهتمام نسبت به اين واقعه از وظايف شرعي و عرفي هر يك از مسلمانان مي باشد."


 جشن باشكوه عيد غدير خم در دانشگاه پيام نور اوز

جشن باشكوه عيد غدير خم در دانشگاه پيام نور مركز اوز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز اوز، همزمان با فرا رسيدن عيد ولايت، امور فرهنگي اين مركز مراسم جشني را با عنوان جشن غدير در سالن پروين اعتصامي دانشگاه برگزار كرد. در اين برنامه كه دكتر مقتدري رئيس مركز، حجه الاسلام عدالتي نماينده ي نهاد مقام معظم رهبري در شهر اوز، و كاركنان و دانشجويان دانشگاه حضور داشتند، حجه الاسلام حسيني امام جمعه ي گراش به سخنراني در مورد اين روز تاريخي پرداخت. وي مولاي متقيان حضرت علي(ع) را مظهر تمامي صفات جمال و جلال الهي معرفي كرد؛ شخصيتي الهي كه در تمامي ابعاد، يك انسان كامل و برجسته است. وي افزود: ما در معرفي اين انسان الهي نتوانسته ايم آن چنان كه شايسته است موفق باشيم زيرا با نگاه و شناخت محدودي كه از ايشان داريم هنگام معرفي آن حضرت نيز ابعاد معدودي را برجسته مي سازيم و اين امر مي طلبد مطالعه و پژوهش ما درباره ي امام علي(ع) بيشتر و دقيق تر شود. در اين مراسم مداحان اهل بيت به مولودي خواني پرداختند و شاعران اشعار خود را در وصف اين روز بزرگ قرائت نمودند.


برگزاري مراسم عيد غدير خم در دانشگاه پيام نور داراب

مراسم عيد غدبر خم در دانشگاه پيام نور داراب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز داراب اين مراسم با حضور مسوولان مركز و بسيج دانشجويي شهرستان و دانشجويان برگزار شد سخنران اين برنامه بلوري رئيس سازمان تبليغات اسلامي داراب بود و در پايان يكي از دانشجويان مداح به مولودي خواني پرداخت.


برگزاري جشن عيد غدير در دانشگاه پيام نور واحد نودان

آيين جشني به مناسبت دهه ولايت و امامت و فرا رسيدن عيد سعيد غدير در دانشگاه پيام نور واحد نودان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي واحد نودان – حجت الاسلام موسي آزاده در اين آيين ضمن تبريك عيد غدير،عيد ولايت گفت: واقعه مهمي مانند غدير نياز به شناختي عميق دارد و اين شناخت با تعقل و انديشه بر پايه دين محقق مي شود.

حجت الاسلام آزاده افزود : تمام مسلمين راه حق و حقيقت بايد بر خود واجب بدانند كه به اصول و روش امام علي (ع) كه همان سنت و روش حقيقي پيامبر (ص) است اقتدا كنند.

در ادامه بيژن نهايي سرپرست دانشگاه پيام نور واحد نودان گفت : غدير جلوگاه عظمت و منزلت حضرت علي (ع) است و حضور در اين مراسم نشانگر توجه و شناخت دانشجويان نسبت به جايگاه ولايت است وخلافت و جانشيني پس از پيامبر (ص) حق حضرت علي (ع) بود كه حادثه غدير سند روشن اثبات اين حق است.

گفتني است در اين آيين جشن كه با حضور پر شور دانشجويان همراه شده بود برنامه هاي متنوعي اجرا شد.


برگزاري جشن غدير در دانشگاه پيام نور . فيروزآباد 

جشن غدير در دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد برپا شد .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد به مناسبت دهه ولايت و عيد غدير خم جشن بزرگ غدير در سالن اجتماعات دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد با همكاري بخش فرهنگي ، بسيج دانشجويي و كانون هلال احمر برگزار شد .

جشن عيد غدير با حضور امام جمعه موقت شهرستان فيروزآباد و مديريت مركز و استقبال خيل دانشجويان و كاركنان با آيين هاي جشن و سرور ، مولودي خواني ، اجراي شعر با موضوع ولايت با نصب بنر و پلاكارد ، آذين بندي و چراغاني كردن دانشگاه و برپايي ايستگاه صلواتي همراه بود .


امام جمعه موقت شهرستان فيروزآباد :تمام مكتب و دين اسلام در پيام غدير نهفته است

امام جمعه موقت شهرستان فيروزآباد گفت : تمام مكتب و دين اسلام در پيام غدير نهفته است

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد حجت السلام حاج علي حسن زاده امام جمعه موقت شهرستان فيروزآباددر جشن غدير كه با همكاري بخش فرهنگي بسيج دانشجويي و كانون هلال احمر اين مركز در سالن اجتماعات مركز برگزار شد اظهار داشت: تمام مكتب و دين اسلام در پيام غدير نهفته است و اگر كسي غدير را بفهمد تمام دين اسلام را فهميده است.

وي افزود: در جامعه امروز با پيشرفتگي و امكانات وسيع رسانه اي اين پيغام را بايد به تمام جامعه بشري برسانيم.

رئيس حوزه علميه محمديه شهرستان فيروزآباد گفت: در طو تاريخ تشيع مسئله تبليغ غدير هميشه مورد توجه بزرگان قرار گرفته است.

وي در پايان بيان داشت: غدير به عنوان اساسي ترين تفكر اسلامي اگر به دنيا عرضه شود، ما يك كلان نظريه را مي توانيم عرضه كنيم و مي توانيم نشان دهيم كه غدير نجات دهنده بشر در تمام زمينه ها است.


محفل ادبي غدير ولايت با همكاري دانشگاه پيام نور فيروزآباد

محفل ادبي غدير ولايت با همكاري دانشگاه پيام نور فيروزآباد و دانشگاه علمي وكاربردي برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد به مناسبت عيد ولايت و امامت محفل ادبي غدير ولايت با همكاري دو دانشگاه پيام نور مركز فيروزآباد و علمي و كاربردي با حضور مسئولان دو حوزه در سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزار شد.

گفتني است مولودي خواني ، شعر خواني ، توسط شاعران برجسته شهرستان و اهداء جوائز و لوح تقدير از برنامه هاي اين جشن بود.


برگزاري جشن عيد غدير در دانشگاه پيام نور سپيدان

با حضور فرهنگي دانشگاه و بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور سپيدان جشن بزرگ عيد غدير در دانشگاه برگزار شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني دانشگاه پيام نور، جشن بزرگ عيد غدير و دهه ولايت با همكاري بسيج دانشجويي دانشگاه در سالن نمازخانه دانشگاه برگزار گرديد.

در اين جشن با مولودي خواني و پخش نقل و شيريني بين دانشجويان اين روز گرامي داشته شد. در ادامه از سيدهاي دانشگاه تقدير و تشكر شد.


 ويژه برنامه هاي دهه ولايت در دانشگاه پيام نور شيراز

وي‍ژه برنامه هايي در خصوص دهه ولايت در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پبام نور شيراز ويژه برنامه هايي به مناسبت دهه ولايت و اعياد بزرگ قربان و غدير در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.

از جمله اين برنامه ها مي توان به برگزاري جشن بزرگ قربان تا غدير كه شامل ،سخنراني، ، تويع بسته هاي فرهنگي ، ، مولودي، تواشيح ، برگزاري مسابقات تفريحي ، برگزاري مراسم عقد اخوت در اجري سنت حسنه نبوي ، مسابقات مختلف فرهنگي و هنري ، اجراي موسيقي زنده ، آذين‌بندي دانشگاه ، پخش كليپ و نماهنگ ، توزيع نقل و شيريني ، نصب پلاكارد و بنر، اجراي مسابقه پيام كوتاه و توزيع كتابچه و تراكت در خصوص دهه ولايت از جمله برنامه‌هاي دهه ولايت بود كه در دانشگاه پيام نور شيراز برگزار شد.


برگزاري جشن عيد غدير در دانشگاه پيام نور ممسني

مراسم بزرگداشت عيد ولايت در سالن كنفرانس دانشگاه پيام نورممسني برگزارشد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور ممسني ، مراسم بزرگداشت عيد غديرخم باهمت امور فرهنگي وروابط عمومي دانشگاه پيام نور ممسني با سخنراني حجت الاسلام نيكنام ومولودي خواني مداح اهل بيت حاج اسماعيل بيروني برگزار شد. حجت الاسلام نيكنام گفت: علي (ع) به عنوان نخستين مردي كه به دعوت پيامبر لبيك گفت،همواره و در همه حال درخدمت اسلام بود وبيش از هركس به دستورات ، آرمانها وقوانين آن آگاهي داشت وبا معرفي او به عنوان خليفه وجانشين پيامبر در روز عيد غدير ، خداوند خواست مطمئن باشد كه فرامين او به خوبي در جامعه اجرا خواهد شد. در ادامه مراسم مولودي خواني توسط حاج اسماعيل بيروني وباپذيرايي شيريني خاتمه يافت.


جشن غدير در دانشگاه پيام نور فسا

دانشگاه پيام نور فسا به مناسبت عيد غدير خم جشني برگزار نمود. به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور فسا، دانشجويان اين دانشگاه در مراسم جشن پرشكوه غدير حاضر شده و روز ولايت امام علي (ع) را جشن گرفتند. گفتني است اين مراسم شامل قسمت هايي از جمله مسابقه خطبه غدير، مديحه سرايي، موسيقي زنده سنتي، تكريم از سادات و برنامه هاي شاد و مفرح بود و در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.


برگزاري مراسم عيد بزرگ غدير در دانشگاه پيام نور زرقان

مراسم عيد با شكوه غدير با حضور پرشور اساتيد ،دانشجويان و كاركنان برگزار گرديد.در اين مراسم حجت الاسلام رضايي ،به بيان ويژگيهاي منحصر به فرد غدير در طي رسالت23 ساله پيامبر اكرم (ص) پرداخت.در ادامه حميد پيروي ،دانشجو و مداح اهل بيت به ذكر مناقب اهل بيت(ع) در قالب شعر و مداحي پرداخت.در پايان از برگزيدگان مسابقه مقاله غدير تقدير به عمل آمد.


پذيرايي از دانشجويان دانشگاه پيام نور واحد گله دار به مناسبت عيد سعيد غدير خم

به مناسبت عيد سعيد غدير خم از دانشجويان پيام نور واحد گله دار پذيرايي شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحد گله دار كاركنان, دانشجويان و اساتيد اين واحد در مراسم معنوي روز عيد غدير كه در مسجد المهدي شهر گله دار برگزار گرديد شركت كردند و اين عيد بزرگ را گرامي داشتند.


برپايي جشن عيد سعيد غدير خم در پيام نور آباده طشك

با نزديك شدن به ايام مبارك و فرخنده عيد سعيد غدير ، عيد ولايت و امامت ، دانشگاه پيام نور آباده طشك اقدام به برگزاري جشن نمود . به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور آباده طشك ، به مناسبت عيد سعيد غدير ، اين دانشگاه ضمن برگزاري نماز جماعت ظهر و عصر ، مراسم جشني با حضور دانشجويان ، كاركنان و اساتيد نمودند. از جمله برنامه هاي ويژه اين روز بزرگ و خجسته ، سخنراني حاج آقا محمدجاني در باب غدير ، ذكر مولودي و اهداء جوائز بود.


برگزاري مراسم بمناسبت عيد سعيد غدير خم در پيام نور فراشبند

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور واحد فراشبند با همكاري حوزه فرهنگي و بسيج دانشجويي اين واحد بمناسبت گراميداشت عيد سعيد غدير خم و هفته ولايت و امامت برنامه هاي مختلفي برگزار گرديده كه مي توان به جشن عيد غدير در روز پنج شنبه 12 آبان ماه هماهنگ با تمامي دانشگاه هاي پيام نور، پيمان عقد اخوت در بين دانشجويان و شركت در تعزيه شبيه سازي واقعه غدير در سطح شهرستان اشاره نمود.

 


مطالب مشابه :


اخبار مراکز 1دی ماه

برگزاري سلسله نشستهاي مباني ولايت فقيه در دانشگاه پيام نور پیام نور سروستان با روند




تعبیر خواب دانشجویی/طنز

با عرض سلام و خير مقدم خدمت شما کاربر دانشگاه پيام نور زرين دشت، دانشگاه پيام نور. سروستان.




جشن هاي عيد بزرگ ولايت در مراكز وواحدهاي دانشگاه پيام نور استان فارس

اخباردانشگاه پیام نوراستان فارس - جشن هاي عيد بزرگ ولايت در مراكز وواحدهاي دانشگاه پيام نور




برچسب :