قیمت بیلت - قیمت سنگ آهن

در پی رشد تقاضا،
قیمت بیلت صادراتی CIS به کشورهای خلیج فارس افزایش یافت
MetalBulletin 15 فروردين 1389 ساعت 09:39

به گزارش متال بولتن، کارخانه های تولید فولاد CIS، با ادامه رشد تقاضا برای محصولات میانی فولادی در منطقه خاور میانه، قیمتهای پیشنهادی بیلت صادراتی به کشورهای این منطقه را دست کم 80 دلار / تن افزایش دادند.
بنابر اطلاعات موجود، هفته گذشته معاملات بیلت برای تولید ماه آوریل به قیمت 610 دلار / تن فوب دریای سیاه معامله شده است در حالیکه قیمتهای معاملاتی دو هفته گذشته، 550-530 دلار / تن گزارش شده است.
به گفته فعالان بازار، تداوم رشد تقاضا از جانب بازارهای عمده بالاخص کشورهای حوزه خلیج فارس، قیمتها را تا 630-625 دلار / تن نیز در این هفته افزایش خواهد داد.


از دیگر مزیت های فولاد علاوه بر تاثیر پذیری از افزایش قیمت جهانی این محصول سبد سنگ آهنی قابل توجه آن با چشم انداز مثبت آینده می باشد :
اندوخته قانونی به ازای هرسهم 10تومان
اندوخته طرح به ازای هرسهم 3تومان
سود وانباشته به ازای هرسهم 43تومان

فولاد مالک سه شرکت با ارزش بورس میباشد ، فولاد به ازای هر سهم 35 تومان در بورس سرمایه گذاری کرده است

فولاد مبارکه مالک 23درصدی معادن و فلزات،

فولاد مبارکه مالک 10 درصدی چادرملو

فولاد مبارکه مالک 6 درصدی گل گهر

فولاد مبارکه مالک 12 درصدی توکا فولاد


صادرات سنگ آهن ایران 47 درصد افزایش یافت
MetalBulletin 15 فروردين 1389 ساعت 08:35

متال بولتن به نقل از گمرک ایران گزارش داد،صادرات سنگ آهن ایران طی 10 ماهه سال 1388، بالغ بر 74 درصد افزایش یافته است.
صادرات سنگ آهن ایران از5،085،000 تن در این مدت زمان در سال 1387، به 8،848،000 هزار تن در ده ماهه سال 2009 رسیده است.
بیشترین میزان صادرات سنگ آهن از ایران طی این مدت زمان به کشور چین و معادل 8،172،000 تن بوده است و پس از آن کشورهای پاکستان، ترکمنستان، هند و عراق قرار دارند.
مهمترین معادن سنگ آهن ایران عبارتند از معدن گل گهر سیرجان، معدن چادر ملو و معدن سنگ آهن خراسان رضوی می باشند.

سنگ آهن صادراتی هند از مرز 150 دلار عبور کرد- 11/ 01/ 1389
مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت سنگ آهن خلوص 5/63 درصد صادراتی هند به کشور چین از مرز 150 دلار هر تن سی اف آر نیز گذشت. قیمت پیشنهادی شرکت های معدنی بزرگ برای این خلوص 155 تا 160 دلار هر تن و شرکت های معدنی کوچک تر 153 تا 155 دلار هر تن می باشد. قیمت فعلی معاملات حدود 152 تا 154 دلار هر تن سی اف آر است. ظاهرا یک محموله سنگ آهن خلوص 5/63 یا 63 درصد از یک شرکت معدنی لیدر در شرق هند هفته گذشته 154 دلار هر تن سی اف آر فروخته شده بود. کرایه حمل یکسره این محموله 29 دلار هر تن بوده، هفته قبل کرایه حمل از دو بندر از شرق هند 32 دلار هر تن بوده. همچنین محموله دیگری با خلوص مشابه از شرق هند 155 دلار هر تن سی اف آر ثبت شده است.
اوایل هفته گذشته یک محموله 40 هزار تنی سنگ آهن خلوص 5/63 درصد از غرب هند 120 دلار هر تن فوب فروخته شده بود. با کرایه حمل 30 دلاری قیمت سی اف آر این محموله حدود 150 دلار هر تن می باشد که هفته قبل آن 146 تا 148 دلار هر تن سی اف آر بود. آخرین قیمت پیشنهادی خریداران 125 دلار هر تن فوب می باشد.
با افزایش قیمت خلوص های بالا، قیمت خلوص های پایین تر نیز رو به رشد است. هفته گذشته قیمت مورد نظر فروشندگان هندی برای محموله های تناژ پایین سنگ آهن خلوص 57 یا 56 درصد 113 تا 114 دلار هر تن سی اف آر بود. در حالی که این هفته معامله ای برای یک محموله 120 هزار تنی خلوص 57 یا 56 درصد به قیمت 120 دلار هر تن سی اف آر انجام گرفت. در حال حاضر کرایه حمل از شرق هند حدود 30 تا 35 دلار است که به قدمت کشتی بستگی دارد.


سال 2008 فولاد جهان تکرار می شود!! - 15/ 01/ 1389
مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت ها در بازار جهانی فولاد رو به رشد است. از ابتدای سال 2010 قیمت ها حدود 25 تا 35 درصد افزایش یافت و هنوز رو به رشد است. به عنوان نمونه فولاد سازان ژاپنی قصد دارند قیمت ماه ژوئن ورق گرم خود را برای مشتریان کره ای به 750 تا 780 دلار هر تن فوب افزایش دهند. در حالی که در فصل اول خوشحال بودند که به قیمت 560 تا 580 دلار هر تن فوب دست یافته اند. در هر حال سرعت رشد قیمت ها خیلی بالاست. در دو هفته اخیر قیمت مقاطع در خاور میانه و قیمت ورق گرم در اروپا بیش از 100 دلار هر تن افزایش یافت.
در دیگر بخش های بازار جهانی فولاد افزایش قیمت ها کمتر از 50 دلار هر تن نبوده. این روز ها کارشناسان به این نکته اشاره دارند که آخرین باری که چنین رشد قیمتی در بازار فولاد جهان مشاهده شد مربوط به نیمه اول سال 2008 بوده که در پی آن سقوط شدیدی مشاهده شد. حال این نگرانی وجود دارد که هر لحظه قیمت ها سقوط کنند چراکه شرایط چنین حادثه ای مهیاست. در سال 2008 افزایش قیمت ها به دلیل رشد واقعی تقاضای محصولات فولادی بود. تقاضا به دلیل وام های کم بهره بیش از حد بالا رفت. ولی شرایط امروز بازار فولاد جهان آن طور نیست. تنها در چند کشور محدود مصرف فولاد از دوره قبل از بحران بالاتر رفته که چین یکی از آنهاست. این کشور از سال 2008 با بالابردن سرمایه گذاری های دولتی به مبارزه با بحران رفت و در این راه موفق بود.
در اکثر کشور ها هنوز فاصله زیادی با سطح نیمه سال 2008 دیده می شود. هنوز بخش ساخت و ساز بحران زده است و احتمالا از سال آینده رو به بهبود می رود. هنوز بسیاری از شرکت ها مجبورند سرمایه گذاری ها را کاهش دهند. دسترسی بسیاری به وام ها هنوز غیر ممکن بوده حتی بخش های اقتصادی از جمله ساخت و ساز های تجاری چنین مشکلی دارند. نرخ بیکاری در کشور های غربی از اوایل سال 2009 دیگر بالا نرفت و با سرعت خیلی پایینی کاهش یافت و دیگر جهان به اندازه دوره قبل از بحران نیاز به فولاد ندارد.
با همه این شواهد افزایش قیمت ماه مارس بدون پیش زمینه امکان پذیر نبود. اول این که فولاد سازان جهان سال جدید را با خوش بینی به آینده آغاز کردند. در دو ماهه اول، زمانی که مشخص بود این افت همچنان ادامه دارد برخی کشورهای اروپایی با کسری بودجه مواجه بودند و در خاور میانه دولت ها از پروژه های بزرگ حمایت نکردند در نتیجه تقاضای محصولات فولادی نزدیک به صفر بود. موجودی انبارها با آغاز بهار به طور چشمگیری کاهش یافت و در نتیجه تقاضا بالا رفت. در ماه مارس جنب و جوش بهاره آغاز شد و به کمبود فولاد انجامید. در نتیجه فولاد سازان دلایل کافی برای افزایش قیمت به دست آوردند. قیمت قراضه بالا رفت و انتظار افزایش قیمت سنگ آهن، کک و فولاد در فصل دوم ، شرکت های فولادی را به وحشت انداخت. در نتیجه افزایش 150 تا 200 دلار هر تن قیمت محصولات فولادی نسبت به اواخرسال 2009 یک الزام شد. این کار تقریبا انجام شده ولی مشکل اینجاست که کمبود موجودی که به دلیل افزایش قیمت ها رخ داده موجب بالا رفتن سطح تولید شده است. در این بین امروزه 500 میلیون تن در سال ( یعنی حدود یک سوم ) ظرفیت تولید جهان مازاد مصرف است. شاید این آمار دقیق نباشد ولی تولید فولاد که در سال 2009 کاهش یافت در ماه های اخیر افزایش یافته. بسیاری از کارخانه ها در ماههای فوریه و مارس به سطح تولید قبل از بحران باز گشتند. باید گفت که افزایش تقاضای فولاد در ماه های اخیر در اغلب کشور ها موقتی است. به محض این که مصرف کننده ها و تجار انبار ها را پر کنند دست از خرید برداشته و قیمت ها مجددا کاهش می یابد. در نتیجه ظرفیت تولید مازاد می گردد. برخی کارشناسان در انتظار دوره رکودی در ماه های ژوئن تا جولای هستند و برخی معتقدند این امر نزدیک پاییز رخ می دهد. به هر حال کسی متعجب نمی شود که افزایش شدید ماه مارس به ثبات یا افت قیمت ماه می یا حتی آوریل تبدیل شود.
علاوه بر این مسائل، شرایط به واکنش مصرف کننده ها نیز بستگی دارد. در فوریه قیمت ها علی رغم تقاضای خیلی پایین تنها مقدار کمی کاهش یافت. کاهش قیمت پاییز 2009 خیلی بیشتر از این بوده گرچه نسبت به رکود سال 2008 خیلی کمتر بود. به نظر می رسد با توجه به تجربه سال 2008، فولاد سازان سعی می کنند محصولات خود را زودتر بفروشند گرچه این به افزایش تقاضا کمک نمی کند. به همین دلیل قیمت ها پس از آن که به سطح مشخصی رسید، به آرامی کاهش خواهد یافت ولی در کل بالا می ماند.


 گل گهر افزايش سرمايه 300 درصدي خودش رو براي بورس ارسال كرده و در صورت تاييد تا آخر فروردين نماد بسته ميشه. گندله اش هم كه راه افتاد و هماتيتش هم به همين زودي راه ميافته. وضعيت توليد و فروش و صادراتش هم عاليه .


نقل از کاظم : سنگ اهنیا
بخاطررشدقیمت سنگ اهن وشمش بیلت اولویت بعدی سنگ اهنی کچادوکگل
کگل قیمت فروش سنگ داخلی بامبنای9و9.6دهم قیمت شمش بیلت خوزستان
یعنی فخوز شمشی که500دلارمیفروخت سنگ اهن کگل به فخوز ومبارکه قیمت تنش 45هزارتومن و48هزارتومن بود الان باشمش670و700دلاری قیمت سنگ اهن داخلی کگل به بیش از60هزارتن میرسد تنی12هزارتومن رشد ازطرفی2.6میلیون تن صادرات که80دلاربسته والان قیمت فوب خلیج فارس بالای130دلاروباهزینه حمل کگل حتی100-105دلاربفروشه تنی بیش از20هزارتومن سودعایدش میشه امسال کگل238اعلام کرده که350میسازه وازبابت طرح تحول زیاد ضربه نخواهدخورد مگه افزایش هزینه حمل واستخراج و...
کچادهم بافرمول 10 درصد قیمت شمش خوزستان سنگ اهن میفروشه اینم امسال170خواهدساخت


قیمت سنگ آهن هند به163دلار cfr رسید(خلوص63.5%)که قبل عید135دلار بود
قیمت سنگ آهن برزیل خلوص65%در31مارس به169دلار هرتن cfrرسید
پیشنهاد جدید قیمت سنگ آهن واله برزیل به اروپا
سنگ آهن فاین 186.76دلار
لامپ224.71دلار
گندله261.83دلار هرتن


مطالب مشابه :


آگهی استخدا دیپلم تا فوق لیسانس در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

آگهی استخدام - آگهی استخدا دیپلم تا فوق لیسانس در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر -
استخدام شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان سال ۹۳ + زمان توزیع کارت آزمون

سوالات استخدامی شرکت گهرروش سیرجان ; سوالات استخدامی شرکت نفت
یش بینی درآمد و قیمت شرکت گل گهر در سال 89 --- تحلیل از حسام حسینی

سهام و سهامداری آری بورس بازی هرگز - یش بینی درآمد و قیمت شرکت گل گهر در سال 89 --- تحلیل از حسام
صعود در کوههای اطراف امامزاده عبدالله

اگر چه اجرای این برنامه توسط گروه ما صورت نگرفت ولی به دلیل شرکت دوستان همکار دریاچه گهر
تلاش برای تصاحب بانک پارسیان توسط بزرگترین رانت خوار ایران

آمریکا تحریم شرکت نفتی همکار با ایران را لغو
شرکت های انگلیسی در راه بورس ایران !!!!!

آمریکا تحریم شرکت نفتی همکار با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران، با گل گهر
قیمت بیلت - قیمت سنگ آهن

آمریکا تحریم شرکت نفتی همکار با ایران را لغو فولاد مبارکه مالک 6 درصدی گل گهر
رزومه خانم مهندس نگین عماری (CV Negin Ammari ) ( ویرایش سوم )

شرکت مشاور نو شرکت ماناپی غرب همدان همکار طراحی 8-سلیله اسکندری مجتمع توریستی گهر
وزارت نیرو 300 میلیارد تومان به شرکت ایران ترانسفور بدهکار است

آمریکا تحریم شرکت نفتی همکار به گفته وی، «با وجود بدهکاری 300 میلیاردی به این شرکت گل گهر
برچسب :