تلاش برای تصاحب بانک پارسیان توسط بزرگترین رانت خوار ایران

تلاش برای تصاحب بانک پارسیان توسط بزرگترین رانت خوار ایران

نفوذ و حمایت از بابک زنجانی آن قدر در سطح بالایی اعمال می شود که باوجود رد صلاحیت وی برای تصاحب بانک پارسیان، مجددا این صلاحیت تایید شده است.ثروت بابک زنجانی در آغاز دولت احمدی نژاد در حد ده ها ملیون تومان بود، اما اکنون به هزاران میلیارد تومان بالغ می شود که منشا این پولها اکثرا رانت و بیت المال است

در حالیکه محمود احمدی نژاد در سال 1385 خود افشاکننده تلاش چند دانه درشت اقتصادی برای تصاحب بانک پارسیان بود، هم اکنون دولت حمایت های ویژه ای برای تصاحب این بانک بوسیله بابک زنجانی آغاز کرده است.

در دهم مهرماه، سایت بازتاب گزارشی منتشر کرد که در آن تلاش تیمی از درون بانک پارسیان برای تصاحب این بانک به شیوه ای غیرقانونی و با دریافت وام و تسهیلات از این بانک و سایر بانکها افشا شده بود.

محمود احمدی نژاد که در آن زمان فقط یک سال از ریاست جمهوریش سپری شده بود و در باندهای فساد اقتصادی جا نیفتاده بود، دو روز بعد در دوازدهم مهر ماه 1385 در سخنرانی خود در نظرآباد ورامین گفت: شما هزار میلیارد تومان به یک بانک خصوصی بدهکارید. حالا بدون آن که بدهی خود را پرداخته باشید، میخواهید با ۲۹۰ میلیارد تومان، ۲۹ درصد از سهام در اختیار این بانک را خریداری کنید! جالب است که ۶۰ میلیارد تومان از این مبلغ را از یک بانک دیگر قرض کرده بودند. اگر تا ۱۵روز تکلیف خود را مشخص نکنند به عنوان خدمتگزار ملت، اسامی شما را اعلام می کنم.

اگرچه آن اقدام با افشاگری رسانه ای بازتاب و سپس ورود رییس جمهور به موضوع ناکام ماند، اما اکنون بعد از 6 سال اتفاق مشابهی در حال رخ دادن است که اتفاقا این بار از سوی دولت احمدی نژاد حمایت می شود.

بابک زنجانی، یکی از دانه درشت ترین های تاریخ ایران در حال اقداماتی برای تصاحب سهام اصلی بانک پارسیان است.

این چهره که پیش از این نیز گزارشی از وی منتشر شده بود، قصد دارد با تصاحب 33 درصد از سهام بانک پارسیان، این بنگاه بزرگ اقتصادی را که می تواند بهترین مجرا برای پولشویی و پوشش فعالیتهای اقتصادی وی باشد را تصاحب کند.

منشا پولهای بابک زنجانی همانند گروه نخست، ثروت شخصی آنها نیست، بلکه پولهایی است که از رانتها و اموال بیت المال حاصل شده است و اکنون وی که به عنوان قلک محافل پشت پرده عمل می کند، قصد دارد این پولهای کثیف را تبدیل به موسسات مالی بزرگ کشور کند.

نفوذ و حمایت از بابک زنجانی آن قدر در سطح بالایی اعمال می شود که باوجود رد صلاحیت وی برای تصاحب بانک پارسیان، مجددا این صلاحیت تایید شده است.

تنها برای آگاهی مخاطبان بازتاب به یک موضوع اشاره می شود که ثروت بابک زنجانی در آغاز دولت احمدی نژاد در حد ده ها ملیون تومان بود، اما اکنون به هزاران میلیارد تومان بالغ می شود که منشا این پولها اکثرا رانت و بیت المال است.


تاجرایرانی تحریم شده هرگونه رابطه بادولت راتکذیب کرد
یک تاجر ایرانی که در فهرست تحریم جدید اتحادیه اروپا به نقض تحریم‌ها علیه ایران متهم شده است، هرگونه رابطه با دولت ایران را تکذیب کرد.

به گزارش آخرین به نقل از فارس، بابک زنجانی که اخیرا توسط اتحادیه اروپا به نقض تحریم‌ها علیه ایران متهم شده است، در گفت‌وگو با رویترز با تکذیب این اتهام، گفت: بانک و دیگر شرکت‌های متعلق به من هیچ فعالیت اشتباه و غیرقانونی انجام نداده‌اند و با دولت ایران همکاری ندارند.

وی یک روز پس از اعمال تحریم‌ها افزود: این اقدام یک اشتباه است و بانک «فرست اسلامیک بنک» در مالزی و بیش از 60 شرکت متعلق به من هیچ فعالیت غیرقانونی نداشته‌اند.

بر اساس این گزارش، در آخرین تحریم تصویب شده علیه ایران توسط اتحادیه اروپا در ماه اکتبر که شنبه به اجرا درآمد، زنجانی در معرض قوانین محدودکننده‌ای قرار گرفته است و شرکت‌ها و افراد اروپایی از انجام مبادلات تجاری با وی منع شده‌اند.

بر اساس تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا، زنجانی یک تسهیل‌کننده اصلی مبادلات نفتی ایران و انتقال‌دهنده پول نفت این کشور معرفی و بانک وی نیز به کانال پرداخت‌های نفتی ایران متهم شده است.

زنجانی تصریح کرد: ماهیت پیچیده مبادلات شرکت‌های من شامل مبالغ عظیمی است که ممکن است مقامات اتحادیه اروپا را به اشتباه انداخته باشد.

این تاجر ایرانی اضافه کرد: من گذرنامه ایرانی دارم و مبالغ زیادی به شرکت‌های خودم در سراسر جهان می‌فرستم، این امر سبب شده است، آنها فکر کنند ما به جایی وابسته هستیم.

بابک زنجانی توضیح داد: 64 یا 65 شرکت در گروه من در صنایعی مانند لوازم آرایشی، مواد غذایی، نفت و هواپیمایی فعالیت می‌کنند. در پایگاه اینترنتی «گروه سورینت» حداقل نام 12 شرکت وجود دارد که اکثرا در امارات و برخی در ترکیه مستقر هستند.

این تاجر ایرانی با تکذیب اتهام اتحادیه اروپا در مورد هرگونه روابط تجاری شرکت نفتی وی با نام «اینترنشنال سیف ایل» با ایران، گفت: دوست دارم، آنها به من اسناد چگونگی فعالیت من برای ایران را نشان دهند. برای مثال آنها می‌گویند ما با صنعت نفت ایران همکاری داشته‌ایم، درحالی‌که شرکت نفتی من هیچ ارتباطی با ایران ندارد و در عراق فعالیت می‌کند.

زنجانی تاکید کرد: من یک ایرانی هستم، اگر دولت ایران از من درخواست کمک می‌کرد، این را انجام می‌دادم، اما آنها هرگز چنین درخواستی نکردند، من تنها تجارت شخصی خود را انجام می‌دهم.

وی افزود: تاکنون هیچ بازخورد منفی از سوی مشتریان خود به علت تحریم‌های اعمال شده جدید دریافت نکرده‌ام، ما هیچ حمایت مالی از دولت ایران دریافت نکرده‌ایم، اما این برای سابقه فعالیت تجاری من بد است که تحریم شود.مطالب مشابه :


آگهی استخدا دیپلم تا فوق لیسانس در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

آگهی استخدام - آگهی استخدا دیپلم تا فوق لیسانس در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر -
استخدام شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان سال ۹۳ + زمان توزیع کارت آزمون

سوالات استخدامی شرکت گهرروش سیرجان ; سوالات استخدامی شرکت نفت
یش بینی درآمد و قیمت شرکت گل گهر در سال 89 --- تحلیل از حسام حسینی

سهام و سهامداری آری بورس بازی هرگز - یش بینی درآمد و قیمت شرکت گل گهر در سال 89 --- تحلیل از حسام
صعود در کوههای اطراف امامزاده عبدالله

اگر چه اجرای این برنامه توسط گروه ما صورت نگرفت ولی به دلیل شرکت دوستان همکار دریاچه گهر
تلاش برای تصاحب بانک پارسیان توسط بزرگترین رانت خوار ایران

آمریکا تحریم شرکت نفتی همکار با ایران را لغو
شرکت های انگلیسی در راه بورس ایران !!!!!

آمریکا تحریم شرکت نفتی همکار با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران، با گل گهر
قیمت بیلت - قیمت سنگ آهن

آمریکا تحریم شرکت نفتی همکار با ایران را لغو فولاد مبارکه مالک 6 درصدی گل گهر
رزومه خانم مهندس نگین عماری (CV Negin Ammari ) ( ویرایش سوم )

شرکت مشاور نو شرکت ماناپی غرب همدان همکار طراحی 8-سلیله اسکندری مجتمع توریستی گهر
وزارت نیرو 300 میلیارد تومان به شرکت ایران ترانسفور بدهکار است

آمریکا تحریم شرکت نفتی همکار به گفته وی، «با وجود بدهکاری 300 میلیاردی به این شرکت گل گهر
برچسب :