اتاق کودک(قسمت دوم)

بهتر است اتاق کودک در بخش جنوب شرقی یا شرق یا غرب خانه باشد، تا هنگام طلوع و غروب خورشید از انرژی زندگی بخش آن برخوردار شوند.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

بهتر است اتاق کودک دارای نور طبیعی و تهویه مناسب باشد .وهمین طور نزدیک به اتاق والدین.

پنجره اتاق کودک باید رو به زندگی باز شود.مثلا یک حیاط پر از گل و گیاهان سبز و شاداب نشاط آفرینند ولی یک خیابان مملو از زندگی هم می تونه مفید باشه.در تمامی موارد حضور سبزی در لب پنجره ، انرژی مورد نیاز را برای اتاق فراهم می کند.

رنگ سبز روشن برای اتاق کودک بسیار مناسب است.این رنگ با عنصر چوب در ارتباط است و جوانه زدن و رشد گیاهان را به خاطر می آورد و برای رشد کودک مفید است.

در اتاق کودکان نباید از اشیایی که دارای زوایا و گوشه های تیز هستند استفاده شود.همین طور وسایل الکتریکی ،تلویزیون،کامپیوتر و ویدیو برای اتاق کودکان مناسب نبستند.برای بدست آوردن محیطی آرام و هماهنگ در اتاق بچه ها ، نصب تابلوهای شاد ،فرش نرم و استفاده از رنگ های شاد توصیه می شود.رنگ های روشن در محل بازی کودکان باعث تقویت خلاقیت آنها می شود.

اثاثیه ساخته شده از مواد طبیعی از جمله فرش،موکت،قالی پشمی،لوازم چوبی و کاغذ دیواری که همه با عنصر چوب و رشد در ارتباط اند،هم توصیه می شود.

استفاده از کمد های بلند و خطوط عمودی ،رشد کودک را تقویت می کند.

اگر کودک شما پسر است یا فرزند پرجنب و جوش و فعالی دارید ، افزودن رنگ های آبی و سرد ، شخصیت او را متعادل می کند.توجه کنید که رنگ آبی آرامش بخش است ولی ممکن است کودک را درون گرا کند.برای همین حتماباید با رنگ های گرم تر مانند زرد ترکیب شود.

و اگر دختر یا فرزند آرام و ساکتی دارید،رنگ های گرم مثل قرمز ،نارنجی و زرد به او انرژی و اعتماد به نفس کافی برای فعالیت را می دهد.

برای داشتن خواب آرام و راحت شب ها کودک باید اسباب بازی هایش را در قفسه بچیند یا درون کیسه جمع کند.آشفتگی اتاق باعث می شود کودکتان احساس افسردگی و عدم تمرکز داشته باشد.

با قرار دادن جعبه های رنگی و شاد کودکتان را ترغیب کنید وسایلش را در آنها قرار دهد.

حتی در یک اتاق کوچک ، در نظر داشته باشید پرده ای آویزان کنید تا تخت خواب که محل آرامش بچه است را از محل فعال تر وی جدا کنید تا آشفتگی خواب را کاهش دهد.

اگر مجبور به تقسیم یک اتاق بین چند کودک هستید باید برای هر کدام از آنها موقعیتی فراهم کنید که گوشه ای مخصوص به خود داشته باشند.و مرتب کردن این بخش اختصاصی را به خود کودک واگذار کنید.

بچه ها در جریان رشد سریع تغییر می کنند،بنابراین نیاز دارند که این روند در محیط اطرافشان هم بازتاب پیدا کند.پس دست کم هر دو سال یکبار باید اثاثیه را دوباره بچینید.بهتر است به کودکان اجازه دهیم تا خودشان اتاقشان را بچینند و آن را مرتب نگه دارند.این برای تصمیم گیری در زندگی آینده تمرین خوبی است.

اگر کودک خوب نمی خوابد ، کنترل کنید که چه چیزی زیر رخت خواب یا در آویز بالای سرشان مانع خواب آنها می شود.برخی کودکان ممکن است از تزئینات دیوار بترسند ولی در صورتی که حیوانات را دوست دارند استفاده از تصاویر یا عروسک های آنها می تواند برایشان جالب و دوست داشتنی باشد.

با جفت کردن تخت ها رابطه کودکان با هم بیشتر و بهتر می شود اما باید میز کوچکی بین تخت های آنها قرار دهیم تا حریم شخصی هر کودک حفظ شود.

سعی کنید کلید چراغ مطالعه یا آباژور در کنار تخت آنها باشد تا هرگاه که بخواهند بی اینکه از تخت خواب بیرون بیایند مطالعه کنند.

از تخت خواب دو طبقه استفاده نکنید.چون یک کودک خیلی نزدیک به سقف قرار دارد درحالیکه دیگری در قسمت پایین و در فضایی تنگ قرار می گیرد.

 پنجره اتاق بچه ها باید شب ها بسته و پرده ها هم کشیده باشد تا جریان انرژی محدود شود و کودکتان به راحتی بخوابد.سر تخت نباید زیر پنجره باشد، چون انرژی که از پنجره وارد می شود آن قدر قوی است که خواب بچه را آشفته می کند.بهترین حالت آن است که سر تخت و یک طرف آن رو به دیوار باشد،یعنی تخت باید در کنج قرار گیرد تا بچه احساس آرامش و امنیت کند.


مطالب مشابه :


تخت خواب کودک

خرید و فروش گوشی دست دوم. تخت خواب, تخت خواب کودک و بار و میز بار سری دوم.
اتاق کودک(قسمت دوم)

اتاق کودک(قسمت دوم) کنید تا تخت خواب که محل پیدا کند.پس دست کم هر دو سال
تزئین اتاق عروس ( قسمت دوم)

( قسمت دوم) آنچه که از دست ساخته خویش باشد پلاک این خانه پیش دبستانی و مهد کودک
فنگ شویی و اتاق کودک قسمت دوم

فنگ شویی و اتاق کودک قسمت دوم پیدا کند.پس دست کم هر دو سال تخت خواب دو طبقه
این 10 کالا را هرگز دست‌دوم نخرید

این 10 کالا را هرگز دستدوم نخرید 1. صندلی خودروی کودک
لیست لوازم سیسمونی نوزاد

بهتر است اسباب‌بازي‌هاي آويز تخت کودک از رنگ‌هاي با يک دست نگه دستدوم
خانه را برای کودک ایمن کنیم

مختلف را درون تخت کودک فرزندتان از دست تان بیفتد. دوم این که به هیچ
سرویس خواب کودک سری اول

خرید و فروش گوشی دست دوم. سرویس خواب کودک, سرویس خواب نوزاد, تخت خواب کودک, تخت
اتاق خواب کودک - تاج تخت زیبا و منحصر به فرد برای اتاق کودک Bed Room

اتاق خواب کودک - تاج تخت زیبا و منحصر به فرد برای اتاق کودک و وسایل دست دوم این حروف
برچسب :