انجمن15- انجمن علمي روانپزشکان ايران

آدرس انجمن: تهران، بزرگراه کردستان، خ ۲۱ غربی ، پلاک ۶، طبقه ۳، واحد۹ ، کدپستی : ۱۴۳۷۶۴۶۸۷۷ تلفکس:  ۸۸۳۳۶۷۲۶

ورود به سایت انجمن

 

آشنایی با انجمن علمی روانپزشکان ایران

   انجمن علمی روانپزشکان ایران در سال ۱۳۴۵ با تلاش تنی چند از روانپزشکان و پیشکسوتان روانپزشکی ایران باهدف ارائه فعالیتهای علمی ، تحقیقاتی وتخصصی روانپزشکی وبعنوان یک انجمن غیردولتی وغیر انتفاعی تشکیل گردید وبر طبق مستندات موجود تا سال ۱۳۶۵ در بین انجمنهای علمی و تخصصی ، از جمله فعالترین ها بود و روانپزشکی امروز ایران ، مدیون پایه گذاران و گردانندگان آن می باشد.

  در سال ۱۳۷۵ با پیگیری تعدادی از همکاران و پس از یک وقفه نسبتا طولانی که ناشی از شرایط سیاسی و اجتماعی کشور بود، مجددا انجمن احیاء و شروع به فعالیت نمود و با توجه به افزایش تعداد روانپزشکان در سراسر کشور، اقدام به عضوگیری و تشکیل شعبه در استانهای مختلف نمود و در حال حاضر در بیش از ۱۴ استان شعب فعال و مرتبط با انجمن مرکزی فعالیت دارند.

 

  با توجه به نیاز به ارتقاء سطح علمی و آموزشی اعضاء، انجمن علاوه بر برگزاری همایش سالیانه مستمر در اوایل آذر ماه هر سال ، همه ماهه جلسات سخنرانی و هم چنین حدود ۱۵-۱۰ برنامه بازآموزی در سال جهت افزایش آگاهی و معلومات روانپزشکان، پزشکان عمومی ، داروسازان و سایر رشته های پزشکی در برنامه کاری خود دارد ودر بعضی استانها نیز با هماهنگی انجمن مرکزی، سمینارها و سخنرانیهایی مطابق با نیاز اعضاء برگزار می شود.

  انجمن علمی روانپزشکان ایران ضمن برقراری ارتباط فعال و موثر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران بعنوان ۲ نهاد فعال در امور صنفی و تخصصی پزشکی ، با سایر انجمن های پزشکی و هم چنین سازمانها و نهادهای ذیربط نیز همکاری دارد و بعنوان صاحب نظر و مشاور، نظر مشورتی خود را در زمینه های آموزشی، پژوهشی، درمانی ، صنفی و داروهای جدید روانپزشکی ، اعلام می دارد.

 

  انجمن علمی روانپزشکان ایران توسط یک هیات مدیره ۷ نفره اداره می شود که در مجمع عمومی سالیانه توسط اعضاء که در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ نفر می باشند، بمدت سه سال انتخاب می شوند و در سایر شهرها و استانهایی که بیش از ۱۰ روانپزشک داشته باشند نیز ، با حضور نماینده‏ای از هیات مدیره ، به همین نحو اعضای هیات مدیره ۳ الی ۵ نفره انتخاب و امور مربوط به انجمن را در آن استان یا شهر عهده دار می شوند.

 

  انجمن علمی روانپزشکان ایران، عضو انجمن جهانی روانپزشکان نیز هست و در تمامی کنگره های بین المللی خارج از کشور، روانپزشکان ایرانی بطور فعال شرکت و به ایراد سخنرانی و بیان نقطه نظرات خود می پردازند. هر سال با ابتکار سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، پزشکان نمونه در تمامی رشته ها انتخاب و معرفی می شوند و انجمن علمی روانپزشکان ایران نیز با توجه به سوابق درخشان و خدمات ارائه شده، در چند سال اخیر، روانپزشکان نمونه را معرفی نموده که مورد تقدیر قرار گرفته اند.

 

  انجمن دارای یک فصل نامه می باشد که آخرین اخبار و اطلاعات همراه با مطالب و مقالات جدید در حیطه روانپزشکی در آن درج شده و به رایگان در اختیار همکاران قرار می گیرد و از اواسط سال ۱۳۸۵ وب سایت انجمن نیز به آدرس WWW.Psychiatrist.ir تشکیل شده و در دسترس عموم می باشد.

  با تصویب هیات مدیره ، انجمن علمی روانپزشکان ایران دارای ۱۰ کمیته و زیرگروه تخصصی می باشد و اعضاء با توجه به علاقه و حیطه فعالیتشان می توانند در آنها فعالیت نمایند. از سال ۱۳۸۵ با تصویب هیات مدیره کارت های عضویت مطابق با استانداردهای جدید تهیه و در اختیار اعضاء قرار گرفته است. 

 


مطالب مشابه :


انجمن15- انجمن علمي روانپزشکان ايران

پزشکی بالینی - انجمن15- انجمن علمي روانپزشکان ايران - برای اطلاع از آخرین همایش های پزشکی
روان شناسی چیست روانپزشکی چیست ؟

ولی متاسفانه این همکاری از سوی روانپزشکان در اکثر قریب به اتفاق انها تهران -آریاشهر
برنامه بیست و نهمین همایش سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران

وبلاگ روانشناسی شفای درون - برنامه بیست و نهمین همایش سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران
آدرس وتلفن کلینیک یا مطب دکتر روانشناس مرکزمشاوره قبل ازازدواج و مشاوره خانواده و هیپنوتیزم در تهران

شخصیتی بر اساس معیارهای دسته بندی دی اس ام ۴ ریوایزد یا انجمن روانپزشکان تهران -غرب
همایش916- سی و یکمین همایش سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران

پزشکی بالینی - همایش916- سی و یکمین همایش سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران -
مرکز حمایت از بیماران اسکیزوفرنیا

شناسایی و هماهنگی با روانشناسان ، روانپزشکان ، چشم پزشکان به بیماران در 3 منطقه تهران .
آمار شیوع اضطراب

دبیر انجمن علمی روانپزشکان ایران از اضطراب به 30 آبان تا 3 آذر در تهران برگزار می‌شود
روانپزشک، روانشناس و مشاور

مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور استان تهران مرجع اطلاعات پزشکان و روانپزشکان
برچسب :