طالع بینی بیماری براساس ماه تولد - فال مرگ بر اساس ماه تولد

برگزیده ها به نقل از مجله زندگی ایده آل: ماهی که در آن متولد می‌شوید می‌‌تواند روی کل زندگی شما تاثیر بگذارد، مسئله فقط این نیست که جشن تولدتان کی برگزار می‌شود بلکه موضوع این است که زمان تولد شما روی ابتلای شما به بسیاری از بیماری‌ها تاثیر می‌گذارد و در واقع به طور مستقیم به سلامت شما ربط پیدا می‌کند. مطالعات متعددی در این مورد انجام شده است، برای مثال در همین ماه گذشته نتایج تحقیقات وسیعی که در انگلستان انجام شده و نتایج آن در نشریه ژورنال روانشناسی انگلستان به چاپ رسیده نشان داده که کودکان متولد ماه‌های بهار بیشتر از سایر ماه‌ها در معرض ابتلا به بیماری‌های مختلف خوردن، مثل کم‌ اشتها یی عصبی یا پرخوری هستند. این مطلب به شما می‌گوید که اگر متولد ماه‌ها یا فصل‌های مختلف باشید احتمال ابتلای شما به کدام بیماری‌ها بالاست و در مقابل کدام بیماری‌ها ایمن هستید.

فال مرگ بر اساس ماه تولد

فال مرگ بر اساس ماه تولد


 شاید تقصیر ویتامین D باشد

در بسیاری از مطالعاتی که در مورد ارتباط ماه تولد در ماه‌های مختلف با بیماری‌های گوناگون انجام گرفته محققان توانسته‌اند علت مشخصی برای این ارتباط پیدا کنند. گاه توضیح داده شده که در ماه‌های مختلف سال ممکن است میزان ویتامین D تولید شده در بدن متفاوت باشد، یا افزایش و کاهش هورمون‌های بدن در این میان نقش داشته باشند اما به هر حال نمی‌توان به طور قطعی عوامل مختلف تاثیرگذار در این ارتباط را مشخص کرد و مثلا آنها را برطرف کرد اما در اینجا تمام مطالعات انجام شده در ارتباط با تاثیر ماه تولد با وضعیت سلامت و بیماری‌ها را برای‌تان فهرست می‌کنیم.

زمستانی‌ها؛ ناراضی و عصبی

نارضایتی اجتماعی

بر اساس نتایج مطالعه‌ای گسترده که توسط کالج نتردام انجام شده است متولدین ماه‌های زمستانی سال از لحاظ مالی کم‌درآمدتر از متوسط متولدین ماه‌های دیگر هستند. جالب است بدانید که بر اساس این تحقیق که روی آمارهای 6 میلیون کودک متولد شده در ماه‌های مختلف انجام گرفته است مشخص شد مادرانی که در زمستان وضع حمل می‌کنند نسبت به سایر مادران، سطح تحصیلات پایین‌تری دارند و وضعیت اقتصادی آنها هم نسبت به دیگر مادران بدتر است. در این مطالعه مشخص شده است که سطح نارضایتی عمومی نسبت به خود و زندگی اجتماعی در متولدین ماه‌های سرد سال از همه بیشتر است و برای همین متولدین این ماه‌ها بیشتر از متولدین فصول دیگر به روانشناس مراجعه می‌کنند و عمده‌ترین علت مراجعه آنها به روانشناس هم عصبیت و پرخاشگری است.

حساسیت غذایی

بر اساس مطالعه‌ای که انجمن ملی اپیدمیولوژی و آلرژی انجام داده است متولدین ماه‌های آبان و آذر دوبرابر متولدین ماه‌‌های دیگر دچار حساسیت‌های غذایی متفاوت هستند. جالب است که میزان حساسیت به تخم‌مرغ در کودکان متولد ماه‌های آبان و آذر سه برابر کودکان متولد ماه‌های دیگر است. در این مورد مطالعات نشان داده که در پاییز میزان آلرژی ‌‌‌های موجود در هوا بیشتر از همیشه است و برای همین در بدن زنان باردار نوعی آنتی‌بادی به نام ایمونوگلوبین E ترشح می‌شود که به بدن کودک راه می‌یابد و احتمالا این ایمونوگلوبین باعث بروز حساسیت غذایی در کودکان در آینده است.

بیماری کرون

مطالعه‌ای گسترده که در فاصله سال های 1977 تا 1992 در دانمارک انجام شده نشان داده که متولدین ماه‌های گرم سال بیشتر به بیماری گوارشی کرون- که روده بزرگ را درگیر می‌کند- مبتلا می‌شوند. در این مطالعه 6هزار نفر مبتلا به این بیماری مورد بررسی قرار گرفته‌اند و مشخص شد ابتلای متولدین تابستان به این بیماری حدود دوبرابر متولدین فصل‌‌های دیگر است.

فال بیماری

فال بیماریورزشکار شدن


نتایج مطالعه پژوهشگران استرالیایی روی متولدین ماه‌های زمستان نشان داده است که بیشتر ورزشکاران حرفه‌ای متولد زمستان هستند. برای مثال 38درصد اعضای تیم ملی شنای استرالیا متولد زمستان هستند و کمتری تعداد 18درصد متولد ماه‌های تابستانی هستند. در میان بازیکنان حرفه‌ای فوتبال هم 35درصد متولد ماه‌های زمستانی هستند که این آمار بیشتر از تمام فصل‌های دیگر است.

نزدیک‌بینی

متولد تابستان هستید و در دیدن چیزهای دور دچار مشکل هستید؟ این اصلا عجیب نیست چرا که مطالعات انجام گرفته در فرانسه نشان داده است که متولدین ماه‌های مرداد و شهریور بیشتر از متولدین ماه‌های دیگر سال در معرض ابتلا به نزدیک‌بینی هستند. مطالعات انجام گرفته توسط سازمان بهداشت جهانی نشان داده این مشکل چشمی در تمام جهان در افراد متولد ما‌ه‌های تابستانی در حدود 25درصد بیشتر از متولدین دیگر فصل‌هاست. جالب است که آمار نشان می‌دهد متولدین ماه‌های تابستانی بیشتر از متولدین فصل‌های دیگر جراحی چشمی انجام می‌دهند.

جراحی چشم لازم دارید؟

اسکیزوفرنی

مطالعاتی که توسط گروه پژوهشی انجمن روانپزشکی آمریکا انجام گرفته نشان داده است که متولدین ماه‌های تابستانی سال بیشتر به نوع خاصی از اسکیزوفرنی (که به نام اسکیزوفرنی از نوع کمبودی شهرت دارد) مبتلا می‌شوند. علائم این بیماری عبارت است از صحبت کردن بی‌هدف و بی‌ربط، عدم تناسب احساسات با حالت چهره و عدم رفتار مناسب با دیگران و... جالب است بدانید که متولدین ماه‌های تابستانی کمتر از تمام فصل‌های دیگر به اسکیزوفرنی دچار (توهمات شنوایی یا بینایی) می‌شوند.

بهاری‌ها در خطر ام‌اس

در خطر ام اس

مراتیپل اسکلر دزیس (MS): بر اساس مطالعاتی که در کانادا انجام گرفته مشخص شده است که متولدین ماه‌های فروردین و اردیبهشت حداقل در این کشور بیشتر از متولدین ماه‌های دیگر سال در معرض ابتلا به بیماری ام‌اس هستند. در این مورد این فرضیه مطرح شده که به طور معمول در ماه‌های فروردین و اردیبهشت معمولا هوا ابری است و به همین دلیل زنان باردار کمتر در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند. مطالعات نشان داده که در معرض نور مستقیم خورشید به میزان کافی (نه بیش از حد) قرار گرفتن، برای زنان باردار می‌تواند به رشد بهتر مغز جنین آنها کمک کند.

طالع بینی بیماری براساس ماه تولد طالع بینی,بیماری,ماه تولدپاییزی‌های حساس به غذا و هوا

آسم

به طور معمول این تصور وجود دارد که بیشتر متولدین ما‌ه‌های سرد سال به بیماری آسم مبتلا می‌شوند اما حالا مطالعات انجام شده در آمریکا نشان می‌دهد که کودکان متولد اول پاییز بیشتر احتمال دارد تا به آسم مبتلا شوند. در این مطالعات مشخص شد که کودکان پاییزی 30درصد بیشتر از کودکان متولد دیگر فصل‌ها به آسم دوران کودکی مبتلا می‌شوند. اختلاف میان بروز آسم در بزرگسالی میان متولدین ماه‌های مختلف کمتر از این حد است اما باز هم میزان بروز آسم در میان متولدین پاییز بسیار بیشتر است.

گردآوری سرگرمی برگزیده ها
,