معلمان معلومات خود را به روز کنند

به گزارش سرویس «آموزش و پرورش» ایسنا، حمیدرضا کفاش در گردهمایی برگزیدگان حوزه معاون پرورشی و فرهنگی استان اظهار کرد: فردی که به مقدم بودن تربیت بر تعلیم معتقد باشد مربی تربیتی محسوب می‌شود.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این که فرمان تاسیس نهاد امور تربیتی توسط امام(ره) ارائه و توسط شهیدان رجائی و باهنر طراحی و اجرا شد، تصریح کرد: هرچند که در امور تربیتی کشور فراز و فرودهایی را شاهد بوده‌ایم اما اصول و مبانی این امور تغییر نیافته است.

 

وی با اشاره به اینکه شهدای دانش‌آموز از معلمان خود الگو و تاثیر گرفتند بیان کرد: تاثیر امر تربیت در دوران دفاع مقدس چنان بود که 36 هزار شهید دانش‌آموز، بیش از پنج هزار شهید فرهنگی و 411 تن مربی امور تربیتی تقدیم نظام جمهوری اسلامی شده است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: نباید اجازه دهیم نواهای روشن‌فکرانه در وقوع تکرار، اصول و ارزش‌های ما را نشانه بگیرند چراکه تکرارهایی مانند نفس کشیدن، آمدن و رفتن فصل‌ها در طبیعت و یا تکرار نماز خواندن همگی ستودنی هستند.

 

کفاش با تاکید بر تفکیک امور تربیتی از تربیت گفت: تربیت خروجی نظام جمهوری اسلامی است و در زمینه تفکیک آن از امور تربیتی بایستی همه نهادها، سازمان‌ها و خانواده‌ها همراهی و همکاری کنند ضمن اینکه مربیان امور تربیتی مامورانی هستند که بخشی از این وظیفه بر عهده آنها است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه رفتار، گفتار و کوشش مربیان کارکرد تربیتی دارد بیان کرد: معلمان باید از لحاظ معلومات خود را به روز کنند و به عنوان پدر و مادر و مربی تلاش را از خودشان آغاز کنند.

 

وی ادامه داد: به طور مثال اگر مربی تربیتی نتواند در زمینه فضای مجازی اطلاعات خود را به اندازه دانش‌آموزان ارتقا دهد دیگر نمی‌تواند نقش راهبری در این زمینه داشته باشد و این مقوله در مورد پدر و مادر در محیط خانواده نیز صدق می‌کند.

 

کفاش بیان کرد: یکی دیگر از الزام‌های عرصه امور تربیتی، نگاه جامع به حیطه‌های مختلف تربیتی است و از آنجایی که مبانی اعتقادی- مداخلاتی، سیاسی- اجتماعی، علمی- زیستی و تربیت‌بدنی- زیباشناسی از ساحت‌های امور تربیتی محسوب می‌شوند از این رو باید تمام این نگاه‌ها در مربیان وجود داشته باشد.

 

وی در ادامه افزود: به بیان واضح‌تر تربیت چند بعدی است و بشر امروز و جامعه ما هرچه لطمه می‌خورد ناشی از نگاه‌های تک بعدی و تربیت‌های تک ساحتی است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: قبل از انقلاب 23 تشکل دانش‌آموزی فعال بود و هم اکنون نیز ما دارای چهار تشکل بزرگ فعال هستیم که عبارتند از بسیج دانش‌آموزی، انجمن‌های اسلامی، جوانان هلال احمر و فرزانگان که اگر تقسیم کار به درستی انجام شود این تشکل‌ها کارهای بزرگی را انجام خواهند داد.

 

کفاش تصریح کرد: باید جوان‌باوری فراگیر شود و همانطور که امام راحل (ره) ابتدای انقلاب به جوانان اعتماد کرد ما نیز اکنون باید کار را به آنها سپرده و خودمان نقش هدایت را بر عهده بگیریم.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری، نگاه به آموزش و پرورش باید از هزینه‌ای به سرمایه‌ای تغییر یابد که با این اتفاق بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.


مطالب مشابه :


از استخدام آموزش و پرورش چه خبر؟!؟

آخرین اخبار از استخدام آموزان دانشسراهای تربیت معلم به آخرین اخبار استخدامی
آخرین جزییات از شرایط برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

( یک معلم ) - آخرین جزییات از شرایط برگزاری آزمون استخدامی ها برای تربیت نیروی
آخرین وضعیت آزمون آموزش و پرورش در مرداد و مسئله"استخدام" نیروها

اخبار معلمان می‌دهد اما هر استخدامی منوط به اجازه مرکز تربیت معلم نیز که طبق
شرایط و نحوه ثبت نام برای مراکز تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسری سال 91ویژه داوطلبان آز

آخرین اخبار در آزمونهای استخدامی مراکز تربیت معلم و دانشگاه
مهر گزارش داد:

استخدام فارغ التحصیلان تربیت معلم با تربیت معلم ورودی 88 با از آخرین اخبار
معلمان معلومات خود را به روز کنند

آخرین اخبار آموزشی و فردی که به مقدم بودن تربیت بر تعلیم معتقد باشد مربی [ معلم ] .:
جلسه دیروز...شور دوم؟؟

بررسی طرح تعیین تکلیف استخدامی 88 مراکز تربیت معلم از آخرین اخبار
آخرین جزییات از شرایط برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

آخرین جزییات از شرایط برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش تربیت معلم آزادگان
برچسب :