جاذبه های میلان؛ قلب طراحی و مد

در میلان موزه های متعددی و آثار تاریخی بسیاری می توان دید. برخی از آنها شامل موارد زیر هستند:

پیناکوتئا دبرِرا (Pinacoteca di Brera): دارای زیباترین مجموعه های نقاشی و آثار هنری است.
پیناکوتئا امبروسیانا (Pinacoteca Ambrosiana): کتابخانه تاریخی و خانه آثار هنری است.
موزه پولدی پزولی (Poldi Pezzoli Museum): شامل گران قیمت ترن مجموعه آثار هنری خصوصی در سراسر دنیا است.
کلیسای سانتا ماریا دلا گرازی (Santa Maria delle Grazie): دارای تابلوی نقاشی «شام آخر» لئوناردو داوینچی است.
طاق صلح: یکی از آثار تاریخی و معماری بسیار زیبای میلان است. این طاق که در زمان جنگ، نماد صلح اروپایی ها بوده در قرن 19 میلادی افتتاح شده است و در بر گیرنده بلوار اصلی شهر و در کنار پارک سمپیونه و قلعه اسفورزسکو قرار دارد. طاق صلح، دروازه ورودی شهر میلان نیز به شمار می رود.
• قلعه اسفورزسکو (The Sforzesco Castle)، برای حفاظت از شهر میلان در سال 1368 میلادی ساخته شده است. این قلعه در زمانهای قدیم محل زندگی دوچی میلان بوده است. در حال حاضر نیز یکی از بزرگ ترین قلعه های نظامی مستقر در اروپا و خانه چند موزه و مجموعه هنری به شمار می رود. ساخت ساختمان اصلی قلعه اسفورزسکو در قرن 14 میلادی آغاز شده است. در سال 1450 میلادی، فرانچسکو اسفورزسکو بازسازی این قلعه را شروع کرد و در سال های بعد توسط افراد دیگری بارها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. اتاق های مختلف این قلعه هر کدام شهرت خود را دارند. اما یکی از مشهورترین آنها، اتاق سالا دلا آسه است که سقف آن توسط نقاش و هنرمند بزرگ، لئوناردو داوینچی نقاشی شده است. این قلعه برای حفاظت از شهر میلان در سال 1368 میلادی ساخته شده است.
• کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته (Cathedral of Santa Maria Nascente) یکی از بزرگ ترین کلیساهای مرمرین دنیا است. این کلیسا با نام دوئومو میلان نیز شناخته می شود. مرمرهای سفید نمای ساختمان کلیسا با ستون ها و طراحی بسیار جذاب، حدود 157 متر طول و 93 متر عرض دارند. ارتفاع درونی کلیسا حدود 108 متر است.نمای بیرونی ساختمان به طور کامل از شیشه و مرمرهای براق پوشیده شده است که در شب درخشندگی خاصی به آن می بخشد. علاوه بر اینها، کلیسای دوئومو میلان، هزاران مجسمه بزرگ و کوچک در خود جای داده است که منظره کاریزماتیک بسیار خیره کننده به آن می بخشد. سه تغییر باشکوه، دادگاه شرعی، بنای تاریخی آرسیمبولدی و لامپ قرمز گنبد کلیسا مکان های دیدنی کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته هستند.


• کلیسای جامع دومو (The Duomo): دوموی میلان دومین کلیسای جامع کاتولیک در جهان به شمار می رود. فقط کلیسای جامع سویل از دومو بزرگ تر است. کلیسای جامع میلان حدود 157 متر بلندی دارد و ظرفیت آن حدود 40 هزار نفر است. معماری این بنا، ترکیبی از طراحی گوتیک و نئو گوتیک است. نمای بیرونی و فضای داخلی این ساختمان بسیار خیره کننده و زیباست. با بالا رفتن از 463 پله باریک می توانید گنبد کلیسا و نقاشی های دیواری زیبایی ببینید.را تماشا کنید.
رودخانه مگیور (maggiore lake): رودخانه مگیور بزرگ ترین رودخانه میلان است. این رودخانه زیبا در بخش جنوبی کوه های آلپ واقع شده است و از نفس گیرترین مناظر طبیعی ایتالیا به شمار می رود. باید بدانید، قسمت شمالی رودخانه مگیور در سوئیس و بخش شرقی آن در مرز میلان واقع شده است. از مکان های دیدنی رودخانه مگیور باید به جزیره بورومین، ایزولا بلا (یکی از زیباترین قصرهای سلطنتی)، ایزولا مادره (باغ زیبا و منحصر به فرد) و ساکرو مونه د قیفا (ساختمان کاتولیک رومی) اشاره کرد.
• پارک سمپیونه (Sempione park): یا پارک سیمپلون یکی از بزرگ ترین پارک های شهر میلان است. این پارک در سال 1888 میلادی در فضایی به مساحت بیش از 386 متر مربع ساخته شده است. طراحی داخلی این پارک توسط معمار و هنرمندی به نام امیلیو آلماگنا صورت گرفته است. طراحی این به گونه ای ست که نمایی 360 درجه از قلعه اسفورزا و طاق صلح را در خود دارد و گردشگر از این پارک می توان به خوبی آنها را نیز مشاهده کند. سومین بنای زیبای این پارک، خانه هنرمندان به نام پالازا دلارته است. این خانه در سال 1933 میلادی توسط جیوانی موزیو ساخته شده است. از دیگر جاذبه های این پارک نیز می توان به آکواریوم عمومی آرنا سیویکا و برج توره برانکا اشاره کرد.مطالب مشابه :


گل و گیاهان زینتی

خرید گلدان های کوچک دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان دانشگاه جامع علمی کاربردی
استان گیلان

و آذربایجان جامع علمی کاربردی مرکز و صنایع شیلاتی میرزا کوچک
جاذبه های میلان؛ قلب طراحی و مد

وبلاگ اولین دانشجویان کارشناسی گردشگری مرکز علمی کاربردی • کلیسای جامع و کوچک در
تاریخ آذربایجان

شعرو هنر - تاریخ آذربایجان - آذربایجان معرب آتورپاتگان نام ایالتی از ایران که آن را آذر و
جزوات ارشد ماهان، ارشد پارسه:

فراورانی نمونه های کوچک علمی کاربردی آذربایجان جامع علمی کاربردی
معرفی مدل های مختلف ارزیابی ریسک ها و خطرات

معرفی مرکز علمی کاربردی جمعیت جامع علمی کاربردی واحد به خصوص در صنایع شیمیایی
برچسب :