طرز تهیه برانی کدو - بورانی کدو

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن برانی کدو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

بورانی کدو , رژیم ماست و کدو , طرز تهیه ماست و کدو

بورانی کدو

روش تهیه برانی کدو

 

مواد لازم برانی کدو برای 6 نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کدو ی سبز متوسط

8 تا 10 عدد

100 گرم / 17 کالری

ماست

3 لیوان

100 گرم / 55 کالری

زعفران سائیده

2/1 قاشق چای خوری

نامشخص

روغن برای سرخ کردن کدو

در حدود نصف لیوان

100 گرم / 900 کالری

گشنیز خرد کرده ریز

2 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 20 کالری

نمک و فلفل

به قدر کافی

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه برانی کدو :

*. به نقل از برگزیده ها : ماست را در کیسه کوچکی می ریزیم،آویزان می کنیم تا آب آن کمی برود و در حدود دو لیوان بدست بیاید. کدو را پوست کنده،به ضخامت یک بند انگشت به شکل حلقه می بریم،می شوییم.کمی نمک به آن می زنیم،در آبکش می ریزیم تا آب آن کمی گرفته شود.

*. روغن را در تابه ریخته روی حرارت ملایم قرار می دهیم و دو طرف حلقه های کدو را در روغن سرخ می نماییم. کدو های سرخ شده را در صافی می چینیم تا روغن های زیادی آن گرفته شود. زعفران را در کمی آبجوش حل می کنیم و ان را با کمی نمک و فلفل و گشنیز در ماست می ریزیم،هم می زنیم تا ماست صاف و یکنواخت شود.

*. کدو ها را در ظرف مناسبی می ریزیم و لابلای آن را با ماست می پوشانیم و ردیف آخر را هم ماست ریخته با پشت قاشق روی آن را صاف می نماییم. گشنیز خرد کرده را روی آن می پاشیم.به جای گشنیز می توانیم از کمی نعناع خشک نرم استفاده کنیم.

 

خواص گشنیز :

*. از این گیاه به صورت خالص یا مخلوط اشتها آور، باد شکن و هضم کننده به شکل جوشانده استفاده می شود. این جوشانده ها سیستم اعصاب را نیز تسکین می دهند. از دم کرده برای باز شدن صدا ( مخصوصاً برای آوازه خوان ها ) ، درمان گلو درد و سرما خوردگی، برطرف کردن حالت استفراغ، درمان بیماری دیابت یا قند، کم کردن کلسترول خون ، کم کردن شهوت و کاستن از آن و تسکین دردهای مفصلی مثل رماتیسم که به صورت صنعتی از خشک شده یا روغن آن برای تهیه پمادهای تسکین دهنده دردهای رماتیسم عضلانی یا مفصلی استفاده می شود.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


رژیم ماست و کدو , طرز تهیه ماست و کدو