زمان توزیع کارت ورود به جلسه و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 91

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه در روزهای 21 ، 22 و 23 اردیبهشت ماه طی 6 نوبت برگزار می شود، گفت: دفترچه سئوالات کنکور امسال تجمیع شد و 130 نوع دفترچه در بین داوطلبان توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله سجادی جاغرق با بیان اینکه کارت ورود به جلسه این آزمون از ساعت 11 صبح یکشنبه 17 اردیبهشت ماه آغاز و تا نیم ساعت پیش از برگزاری آزمون ادامه دارد، تاکید کرد: اطلاعیه رفع نقص کارت ورود به جلسه این کنکور پنجشنبه هفته جاری از طریق پایگاه روابط عمومی مرکز آزمون منتشر می شود.

وی در ادامه افزود: در سال جاری تعداد رشته محل ها 31 درصد رشد و به تعداد رشته محل های این مقطع 504 رشته محل افزوده و در حال حاضر تعداد کل رشته محل ها به 2 هزار و 155 رسیده است.
  به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد تعداد رشته های مقطع کارشناسی ارشد با 61 درصد افزایش به 339 رشته رسیده و در سال جاری 622 هزار و 939 نفر در این کنکور ثبت نام کرده اند که نسبت به سال قبل 25 درصد رشد داشته است.
  وی به چند نکته مهم در ارتباط با برگزاری متفاوت آزمون کارشناسی ارشد نیز اشاره کرد و گفت: در سنوات گذشته حدود 400 دفترچه سئوال برای مقطع کارشناسی ارشد توزیع می شد که این تنوع دفترچه ها ایجاد مشکل می کرد لذا با دعوت از گروه های تخصصی در نهایت دفترچه ها تجمیع شد و امسال 130 نوع دفترچه در بین داوطلبان توزیع می شود.
  سجادی جاغرق تاکید کرد که این 130 دفترچه در گروه های امتحانی به طور یکسان توزیع می شود به عنوان مثال در تمام گرایش های رشته روانشناسی یک نوع دفترچه سئوال توزیع می شود علاوه بر این ضریب دروس هر گرایش در جدولی روی جلد دفترچه کنکور ارشد درج شده تا داوطلبان از ضرایب هر درس مطلع شوند.
  وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه به علت اینکه داوطلبان می توانند به تمام سئوالات گرایش ها در رشته انتخابی خود پاسخ دهند به اندازه کافی زمان پاسخگویی به سئوالات در اختیار آنان قرار داده می شود اما توصیه مرکز آزمون به داوطلبان این است که ابتدا دروس مربوط به گرایش خود را پاسخ دهند و بعد سئوالات سایر گرایش های مرتبط را پاسخگو باشند.
  به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در صورتی که داوطلبان به سئوالات سایر گرایش های مرتبط با رشته انتخابی خود پاسخ دهند برای آنان ضریب و نمره ای ایجاد می شود که در پذیرش آنان در تکمیل ظرفیت تاثیر دارد و این ضریب و نمره ایجاد شده هیچ تاثیری در ضریب و نمره گرایش اصلی آنان ندارد.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که تمام مجموعه های امتحانی دریک نوبت امتحان می دهند و سئوالات اکثر رشته ها تستی است اما در برخی رشته ها مثل هنر و یک درس رشته معماری سئوالات به صورت تستی نخواهد بود.
  سجادی جاغرق در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره شخصی سازی دفترچه سئوالات کنکور کارشناسی ارشد تاکید کرد: تکنیکی در توزیع دفترچه های کنکور کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده که بر اساس آن سئوالات به شکل خاصی توزیع می شوند اما چیدمان متفاوت است.
  وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر حذف کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد گفت: به علت افزایش ظرفیت داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد حذف کنکور بعید است.

موسسه آموزش عالی آزاد ابن یمین با مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری بسته های آموزشی ویژه آمادگی آزمون کارشناسی ارشد شامل شرح درس + 8 مرحله آزمون آزمایشی را ارائه می نماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.       مشاوره مستقیم:  22872307-021

 


مطالب مشابه :


معرفی منابع کنکور کارشناسی ارشدتربیت بدنی 92

کارشناسی ارشد تربیت بدنی ارشد تربیت بدنی 92 منابع تربیت بدنی دانشگاه آزاد
منابع ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد

منابع ارشد تربیت بدنی کارشناسی ارشد تربیت بدنی تربیت بدنی دانشگاه آزاد
زمان توزیع کارت ورود به جلسه و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 91

کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد تربیت بدنی منابع درسی کنکور
تغییر مواد درسی کنکور آزاد ارشد و اعلام دروس جدید در هفته اول آذر

کارشناسی ارشد تربیت بدنی کارشناسی ارشد سال 91 دانشگاه آزاد مبنی کند اما منابع درسی
منابع پيشنهادي کارشناسی ارشد + دروس كارشناسي تربيت بدني

کارشناسی ارشد تربیت بدنی ارشد تربیت بدنی 93. منابع تربیت بدنی دانشگاه آزاد
سوالات آزمون کارشناسی ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی(فیزیولوژی ورزشی) به همراه پاسخنامه

کارشناسی ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد آزاد, دانلود, کارشناسی منابع درسی کنکور
اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری سال 91

کارشناسی ارشد تربیت بدنی ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد منابع درسی کنکور
جدیدترین منابع درسی کنکور کارشناسی ارشد تربیت بدنی سال 93

کارشناسی ارشد تربیت بدنی در تربیت بدنی منابع تربیت بدنی دانشگاه آزاد
کارشناسی ارشد

هسته علمی تربیت بدنی - کارشناسی ارشد - هسته علمی تربیت بدنی دانشگاه آزاد ودانشگاه
گرایش های کارشناسی ارشد تربیت بدنی

مقطع کارشناسی ارشد. تربیت بدنی و علوم (منابع ،دفترچه ها ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد
برچسب :