خریدن پیپ

اگه تازه کار هستید سعی کنید برای خریدن پیپ خیلی هزینه نکنید. معمولا نود درصد افرادی که تازه پیپ میخرن بعدش یا پشیمون میشن و اون رو کنار میذارن یا دیگه اون شور و شوق اول رو ندارن. به خاطر همینم هست که تعداد کسانی که پیپ میکشن در ایران کمه. دلیلش هم اینه که پیپ کشیدن آداب خاص خودش رو داره و خیلی حال و حوصله میخواد. و خیلی ها سیگار رو بر پیپ ترجیح میدن هرچند که پیپ از نظر عوارض دست کمی از سیگار نداره.

پس سعی کنید در ابتدای کار خیلی هزینه نکنید. همین پیپ های ارزون قیمتی که سیگار فروشی ها دارن کفایت میکنه. تجربش کنید اگه خوب بود و خواستین ادامه بدین یه پیپ بهتر و گرونتر بخرید. اینطوری بهتر نیست؟

در ضمن بر خلاف باور همه، نوع پیپ به نحوه پیپ کشیدن هیچ ربطی نداره. یعنی اگه شما روش صحیح پیپ کشیدن رو بلد باشید میتونید از هر پیپی هرچند که معمولی و ارزون باشه به خوبی استفاده کنید. ولی اگه پیپ کشیدن رو بلد نباشید هر پیپی که تو دستتون باشه رو نابود میکنید!

نکته دیگه اینکه با کمال تعجب پیپ های ارزونتر خیلی محکمتر و به اصطلاح خر کار تر از پیپ های آنتیک و گرونه و بیشتر به درد کوه و صحرا و پیکنیک میخوره اگر هم گم شد یا تعارفی دادین به کسی خیلی بهتون فشار نمیاد.

در ضمن پیپ کش های حرفه ای معمولا از چندتا پیپ استفاده میکنن. اینطوری هم عمر پیپ ها بیشتر میشه و هم این که بسته به قیمتش هرکدوم رو در موقعیت خاصی استفاده میکنن و اگه یکی از دست رفت تو خماری نمیمونن.

اگر هم وضع مالی خوبی دارین و کمر به خریدن پیپ گرون بستین سعی کنین اون رو از پیپ فروشی ها و یا خارجی فروشی ها بخرید ( همون مغازه هایی که جنس های خارجی از دبی یا ترکیه میارن میفروشن ) و توی سیگار فروشی ها دنبال پیپ خوب نگردین که خیلی کم گیر میاد. چون کارشون فروش سیگاره پس به مغازه ای برین که فروشنده وقت داشته باشه و سر حوصله چیزی رو که میخواین بهتون بده.

به شکل ظاهری و ظرافت پیپ هم دقت کنید که این مورد مخصوصا در پیپ های گرون قیمت خیلی مهمه. معمولا پیپ های با دسته صاف جوان پسند تره ولی پیپ های با دسته خمیده کلاسیک تر و جا افتاده تره و کشیدنش هم راحت تره چون میتونین ما بین دندون هاتون قرار بدین و بکشین و نیازی نیست که حتما دست بگیرین و در ضمن دود پیپ هم توی چشمتون نمیره.

نکته دیگه اینکه پیپ ها اندازه های مختلف دارن. برای شروع یه سایز متوسط یا کوچیکش رو بگیرید تا بتونید صحیح چاق کنید و بکشید. چون اگه بزرگ باشه کشیدنش بیشتر طول میکشه و این ممکنه در ابتدای کار شما رو خسته کنه و یا باعث له شدن زبان و دهان شما بشه.

موقع خریدن پیپ دقت کنید که هیچ ترکی در اون وجود نداشته باشه و هوا به خوبی در اون جریان پیدا کنه.

پیپ هایی که دیواره ضخیم تری دارن دیرتر داغ میشه و بهتره. همچنین مسیر انقال هوا از کاسه پیپ به دسته اون باید کاملا نزدیک به کف کاسه باشه پس پیپ های با دسته کوتاه تر مناسب تر از دسته های درازه.

پیپ های چوبی قابل شستشو نیست ولی پیپ های آهنی و سنگی و این پیپ های پلاستیکی ارزون قیمت رو میشه شست و ضد عفونی کرد و این یک مزیت به حساب میاد.

همراه پیپ یه کبریت یا فندک مناسب هم بخرید. فندکی که لوله بلندتر و باریکتری داشته باشه بهتره و راحت تر میشه آتش رو در کاسه پیپ چرخوند. البته فندک و کبریت مخصوص پیپ هم وجود داره ولی ممکنه همه جا اون جنس مناسب گیرتون نیاد.

ابزار پیپ مثل بیلچه و ابزار ته صاف و... رو اگه بخرید بهتره نخریدین هم مشکلی نیست چون فشردن تنباکو و خالی کردن پیپ رو با دست یا وسایل دیگه هم میشه انجام داد.

سعی کنید پیپ فیلتردار بخرید. چون فیلتر حداقل یه مقداری از نیکوتین دود پیپ رو میگیره. اگه یه بسته فیلتر هم با پیپتون خریدین که چه بهتر. اینطوری سر موقع فیلتر ها رو عوض میکنین. البته فیلتر ها هم انواع اصلی و تقلبی دارن، دقت کنید. 

یه کریستال هایی توی بازار هست که ته آتشگاه قرار میگیره و شیره توتون رو جذب میکنه و باعث میشه پیپ خراب نشه اونم حرکت زیباییه بد نیست.

نکته دیگه ای اگه یادم اومد مینویسم.


مطالب مشابه :


معرفی یک سایت بسیار جالب ( فوتو فونیا )

نسل نوکشاباد - معرفی یک سایت بسیار جالب ( فوتو فونیا ) - پل ارتباط نسل ديروز ، امروز و فردا
فوتو فونیا *

تفريحي و سرگرمي حميدخياط - فوتو فونیا * - ♥ ミ ღ دركلبه ما رونق اگر نيست صفاهست ♥ آنجا كه
دانلود نرم افزار فتوفونیا برای کامپیوتر

رسانه طنز جهنمی - دانلود نرم افزار فتوفونیا برای کامپیوتر - رسانه طنز جهنمی,اس ام اس,کتاب,طنز
سایت فتوشاپ

فوتو فونیا: http://www.photofunia.com/ تو فوتو فونیا شما میتونید عکس دلخواهتون رو از تو هارد خودتون
خریدن پیپ

فوتو فونیا. پيوند هاي
پر کردن پیپ

فوتو فونیا. پيوند هاي
برچسب :