ثبت نــام : کلاس آموزش تکنیکهای هنری نقـاشی و طـراحی - خطـاطی و خوشنـویسی

اسامیدوره ها و برنامه های آکادمیک آموزشی هنرکده ماه تی تی نگار بابل

 آموزش طراحی مقدماتی= 1

آموزش رنگ ونقاشی مقدماتی=2 

آموزش طراحی پیشرفته=3

آموزش رنگ و نقاشی پیشرفته-4

آموزش طراحی مقدماتی=1

 در این دوره به هنرجویانی که هیچگونه تعلیم قبلی در زمینه طراحی ندیده اند طراحی مقدماتی به شیوه آکادمیک آموزش داده می شود. و چنانچه در هر قسمتی آموزش دیده اند و دانسته های تئوری و عملی دارند از آموزش آن قسمت صرف نظر می شود.  رئوس کلی مطالب این دوره عبارتند از:

 آموزش مفهوم طراحی.

 آموزش ابزار طراحی.

 آموزش خطوط طراحی.

 آموزش طراحی خطی و روش اندازه گیری.

 آموزش سایه روشن و حجم نمائی.

 طراحی از طبیعت بی جان.

 طراحی از پارچه و سایر منسوجات.  

 طراحی از گل و گیاه و میوه.

طراحی از حیوانات .

 طراحی با مداد رنگی.

 طراحی با پاستل.

 طراحی با کنته.

 طراحی با ذغال فشرده.

 طراحی پرسپکتیو.

 طراحی بناها (داخلی و بیرونی).

 طراحی چهره به روش ساده و مقدماتی .
مدت آموزش کلیه مطالب بالا با در نظر گرفتن میزان استعداد و آموزش پذیری هنرجو متفاوت می باشد.
در پایان این دوره هنرجو قادر خواهد بود که از موضوعات مختلف مانند طبیعت بی جان، گل و گیاه و میوه و پارچه و بناها طراحی چهره مقدماتی
 به صورت زنده (به روش چیدن مدل درمکان مختلف و با ابزار های مذکور) طراحی نماید.

 

  آموزش رنگ و نقاشی مقدماتی=2  
پس از پایان دوره طراحی مقدماتی آموزش رنگ و رنگ آمیزی آغاز می شود.
در ابتدای این دوره هنرجو با انواع مواد رنگی ازقبیل رنگ روغن و آبرنگ و گواش و مداد رنگی آشنا شده و مباحث اصولی رنگ از قبیل خواص رنگ، رنگ های اصلی و فرعی و مکمل و متضاد، رنگ های گرم و سرد، رنگمایه یا تونالیته به هنرجو آموزش داده می شود.
پس از آشنائی اولیه با رنگ چند مدل ساده و زیبا از آثار استادان جهت کپی کردن به هنرجو ارائه می شود و هنرجومی تواند بسته به سلیقه شخصی خود از مدل هائی که در اختیار دارد یا مدل هائی که در هنرکده در اختیارش گذاشته می شود از موضوعات مختلف مانند انواع مناظر، گل و گیاه و میوه، چهره و فیگور نقاشی کند. بدیهی است که در طول دوره شیوه های کار از قبیل چگونگی کادر بندی و انتقال طرح از مدل به کار اصلی، شیوه زدن رنگ زمینه و شیوه پرداخت اثر به هنرجو آموزش داده می شود. پس از این مرحله در آموزشگاه نیز چندین مدل از طبیعت بی جان و گل و گیاه و میوه بصورت زنده برای کار هنرجو چیده می شود تا از نزدیک با سایه ها و رنگ ها و نور طبیعی نیز آشنا گردد. طول این دوره بستگی به علاقه و استعداد هنرجو و میزان پیشرفت وی در آموختن موضوعات مختلف دارد .

طراحی پیشرفته:=3  
رئوس مطالب آموزشی این دوره عبارتند از:
  آموزش تکمیلی انواع پرسپکتیو.
  آموزش طراحی از ابنیه و معماری.
  آموزش طراحی از اندام و فیگور بدن انسان.
  آموزش طراحی از چهره و پرتره.

آموزش عناوین فوق از طریق چیدن طبیعت بی جان در آموزشگاه و طراحی از فیگور و چهره با مدل های زنده انجام می شود. طول مدت آموزش هریک از عناوین این دوره نیز بسته به استعداد و میزان پیشرفت و درک هنرجو از موضوع می تواند حداقل 2 ماه در نظر گرفته شود.
در پایان این دوره هنرجو می تواند طرحهای بسیار فاخر و جذابی با موضوعات مختلف از قبیل اشیاء با رعایت زوایای پرسپکتیوی ، بنا های تاریخی، اندام وفیگورهای مختلف بدن انسان و پرتره و چهره از خود و سایرین ارائه دهد.

دوره های ویژه طراحی و نقاشی ماه تی تی نگار برای آمادگی کنکور عملی هنر، امتحانات عملی پایان ترم و پایان سال هنرستانها در رشته های نقاشی و گرافیک و دوره تقویتی آموزش طراحی پایه، اسکیس، پرسپکتیو و سایر مباحث الزامی برای رشته معماری به شرح زیر ارائه می شوند:

یک : برای دانشجویان و دانش آموزان هنرستانی رشته های نقاشی و گرافیک کلاسهای ویژه آماده سازی جهت امتحانات عملی پایان ترم و پایان سال شامل:
آموزش طراحی از انواع حالات چهره (تمام رخ
نیم رخ سه رخ).
آموزش انواع فیگورها و حالت های مختلف بدن و قرار دادن فیگورها در فضا.
آموزش طراحی از انواع حالات دست.
آموزش علم مناظر و مرایا (پرسپکتیو و طراحی فضاهای داخلی و خارجی)
.

دو: جهت دانش آموزان و دانشجویان رشته های معماری کلاسهای ویژه طراحی پایه، علم مناظر و مرایا و پرسپکتیو، طراحی از فضاهای داخلی و خارجی
برابر توافقات قبلی .

سه : دوره های ویژه آماده سازی دانشجویان و دانش آموزان رشته های هنر برای شرکت در آزمون های عملی کنکور در مقاطع کارشناسی و کاردانی رشته های نقاشی و گرافیک شامل طراحی های آکادمیک پایه، فیگور و چهره، قرار دادن فیگورها در فضا، پرسپکتیو و فضا سازی برابر کتابهای درسی و درخواست هنرجو و توافق فی ما بین خواهد بود .

ضمنا" در تمام موارد یاد شده اولویت با درخواست و علاقه هنرجو نسبت به برنامه آموزشی و توافق بعمل آمده می باشد . ضمنا" هر آموزش طراحی که مورد علاقه هنرجویان باشد و در این برنامه ها ذکر نشده و مورد توافق قرار گیرد،آموزش داده می شود.

آموزش نقاشی ویژه کودکان به روش پایه ای.

آموزش خوشنویسی.

کلاس آموزش هنر های تجسمی و تکنیکهای نقاشی ( رنگ روغن، آکریلیک، آبرنگ و ...) و طراحی ( سیاه قلم، پاستل، مداد رنگی، کنته و ...) از مراحل مقدماتی تا پیشرفته( خطها ، منحنیها ، اشکال اشیاء ، منظره ، حیوانات، راندو و پرسپکتیو و طرحهای مورد علاقه شما ) و نهایتا" طراحی چهره برای سنین مختلف و همچنین دانشجویان و هنرجویان علاقمند به طراحی پیشرفته و آموزش آکادمیک و... مربوط به هنرهای تجسمی هم می توانند ثبت نام نمایند .   

آموزش دوره خوشنویسی و خطاطی : شامل مراحل مقدماتی تا پیشرفته، آموزش خط نستعلیق و شکسته نستعلیق با قلم نی ، مداد و خودکار و تحریر . آموزش خط تحریری( خودکار، مداد ) ابتدا" براساس محتوای آموزشی کتابهای آموزش و فارسی دوره های مختلف و نهایتا" با قلم نی . باضافه هنرجویانی که می خواهند خط تحریری خوبی داشته باشند، می توانند ثبت نام  نمایند.

ضمنا" آموزش تضمینی خوشنویسی با خودکار و یا مداد برای بزرگسالان ، دانشجویان ، نظری و راهنمائی حتی اگر بد خط ترین باشند. با تکنیک ما همه می توانند با خیال راحت برای همیشه خوشنویس شوند و از خط خودشان لذت ببرند.

چنانچه شاغلی ، دانشجو و دبیرستانی هستی وقت کم داری با ما تماس بگیرید با شما همکاری خواهیم کرد .و برای دانشجویان و دبیرستانی رشته های گرافیک، نقاشی،معماری،طراحی و... بطور آکادمیک آموزش داده می شود.

قبول سفارشات طراحی چهره ( سیاه قلم – تضمینی ) و تابلو و پارچه نویسی و ثبت نام خطاطی، نقاشی و طراحی ...   مکان : بابل -  بلوار کشاورز -  . حقانی. شماره تماس : 3224-112-0911  =  ماه تی تی نگار بابل   

گالری ماه تی تی نگار جهت ثبت نام کلاس آموزش همه روزه برای علاقمندان به هنر طراحی سیاه قلم نقاشی و خوشنویسی و... باز است  . پیش از آنکه به‌ فکر نقاشی کردن‌ بیفتید، مدت‌ زیادی طراحی‌ کنید. چون کسی که پی‌ خانه‌اش را محکم‌ بریزد، با خیال‌ آسوده در آن‌ می‌خوابد . آنهائیکه طراحی را به خوبی آموزش دیدند، دیگر نگران آینده نقاشی خود نباشند .

فرزندان کوچک و بزرگ خود را با طراحی اولیه و ثانویه اشیاء ، حیوانات و طبیعت و نقاشی واقعی آشنا و آموزش دهید تا قلم در دست توانایش بیش از دیگران ذهنیات و واقعیات اطراف خود را به تصویر بکشد و دستخط و شخصیتی خوش در نوشتن و کشیدن پیدا کند و همواره تا آخر عمر همرایش و معرف شخصیت وی باشد.

حضرت علی (ع) میفرماید: دسخط خوش برای فقیر ثروت و برای ثروتمند جمال و برای دانشمند کمال است.

 

ضمنا" آموزش تضمینی خوشنویسی با خودکار و یا مداد برای بزرگسالان ، دانشجویان ، نظری و راهنمائی حتی اگر بد خط ترین باشند. با تکنیک ما همه می توانند با خیال راحت برای همیشه هنرجویان خوشنویس شوند و این هنر ارزشمند را بهمراه داشته باشند(یکبار برای همیشه).

 


مطالب مشابه :


مدل نقاشی (طراحی با پاستل)

تی تام - مدل نقاشی (طراحی با پاستل) - قلبت را گشوده کن و عشق را بگستران
نقاشی با پاستل

گالری نقاشی - نقاشی با پاستل - نقاشی در مورد همه مدل لباس|دی
چند نمونه نقاشی با مداد رنگی

مرکز آموزش تخصصی نقاشی راتا مدل نقاشی مدادرنگی گل نمونه طرح های پاستل.
ثبت نــام : کلاس آموزش تکنیکهای هنری نقـاشی و طـراحی - خطـاطی و خوشنـویسی

نقاشی و طراحی سیاه قلم طراحی با پاستل. (به روش چیدن مدل درمکان مختلف و با ابزار های
برچسب :