ساخت وسیله دست ساز

29.gif07.gif16.gif07.gif
 
    یک معلم خلاق و مبتکر دزفولی برای آموزش بهتر و آسان تر دروس به دانش آموزان ابتدایی بیش از 300 وسیله کمک آموزشی ساخت.
    محمد رضا جاهد معلم کلاس سوم مقطع ابتدایی مدارس دزفول گفت: این وسایل که با استفاده از اقلام بلااستفاده و دور ریختنی در منزل ساخته شده، در سهولت یادگیری دروس ریاضی، فارسی و علوم مقطع ابتدایی نقش مهمی دارند.
    وی که ساخت وسیله آموزش جدول ضرب، جدول الکتریکی 16 کاره برای آموزش دروس قرآن، ریاضی، فارسی و علوم، جدول ترکیب رنگها، کتابهای گردون، جعبه هوش، ماکت دروس کتاب فارسی سوم دبستان و نیز بنرهای آموزش قرآن را در پرونده خود دارد افزود: این وسایل کمک آموزشی را در مدت چهار سال به صورت ابتکاری و به منظور سهولت فراگیری دروس طراحی و ساخته است.
    وی اظهار داشت: تاکنون تعداد 50 وسیله آموزشی ابتکاری خود را در دفتر آموزش و پرورش دزفول به عنوان آثار و تالیفات به ثبت رسانده و برخی از این وسایل برای آموزش دروس دوره ابتدایی در تعدادی مدارس این شهرستان از سوی معلمان مورد استفاده قرار می گیرد.
    جاهد، با ساخت این وسایل کمک آموزشی توانسته است دروس کلاس سوم ابتدایی را با بکارگیری شیوه های جدید آموزشی و متنوع به دانش آموزان آموزش داده به طوری که دانش آموزان کلاس وی از زرنگ ترین دانش آموزان مدارس دزفول هستند.
    وی، خواستار حمایت بیشتر آموزش و پرورش از این گونه ابتکارات و خلاقیت ها از سوی معلمان شد و گفت: در صورت حمایت و پشتیبانی مالی و سازمانی از سوی آموزش و پرورش، برنامه ها و طرحهای ابتکاری جدیدی که درنظر دارد عملی کرده و شیوه های جدیدی در آموزش دروس ارایه خواهد داد.
    جاهد که برای دومین سال به عنوان معلم تلاشگر از بین معلمان دزفول انتخاب شده، 12 سال سابقه تدریس در نهضت سوادآموزی و آموزش و پرورش دزفول دارد و هم اکنون معلم کلاس سوم دبستان پیشگام و دبستان دز شهرستان دزفول است.
    تاکنون چندین نمایشگاه از وسایل آموزشی طراحی شده توسط این معلم مبتکر در ساری، اهواز و دزفول برپا شده که با استقبال خوب دانش آموزان و فرهنگیان روبرو شده است.
    
    


مطالب مشابه :


ساخت وسایل جدید و زیبا از وسایل دور ریختنی

ساخت وسایل جدید ساخت وسایل جدید و زیبا از وسایل دور ریختنی. میتوانید با استفاد از
آموزش کاردستی با وسایل دوریختنی

آموزش کاردستی با وسایل و با هم ساخت این است که با مواد دور ریختنی و
ساخت وسیله دست ساز

ساخت وسیله این وسایل که با استفاده از اقلام بلااستفاده و دور ریختنی در منزل ساخته
کاردستی با جوراب های دور ریختنی

کاردستی با جوراب های دور ریختنی 14:17 ساخت وسازها کاردستی هزار پا. دوستان به وسیله ی
آموزش ساخت چیزهای جالب با وسایل دور ریختنی

آموزش ساخت چیزهای جالب با وسایل دور ریختنی سپس به وسیله ساخت جا مدادی با
برچسب :