افزایش نامتعارف قیمت ها در بازار کرمانشاه

به گزارش خبرنگار مهر، با نزدیک شدن به آخرین روزهای پایانی سال 90، خریدهای مردم کرمانشاه از بازار به اوج خود می رسد. این ازدحام از هفته ها پیش آغاز شده است و در آستانه سال تحویل به اوج خود رسیده است.

شهرداری کرمانشاه، این روزها هم از فعالیت دستفروشان و خرده فروشان جلوگیری نمی کند و همین امر باعث شده در برخی از نقاط شهر، دوره گردان و دستفروشان بساط خود را بدون هیچ گونه دغدغه ای پهن کنند.

خیابان "نواب صفوی" کرمانشاه که به نوعی بازار سنتی و اصلی مردم کرمانشاه شناخته می شود، این روزها جایی برای پارک ماشین یا تردد آسان ندارد.

این ازدحام از امروز به اوج خود می رسد و عملا تردد و حرکت اتومبیل ها در این خیابان غیرممکن خواهد شد.

دستفروشان و خرده فروشان موقتی با ارائه اجناس و اقلام خود با نرخهای پایین تر از مغازه های ثابت، تا حد زیادی مشتریان این فروشگاهها را به سوی خود جذب کرده اند.

770112_orig.jpg

میدان وزیری، میدان ماهی قرمز

فروش بازار ماهی قرمز در کرمانشاه عملا از امروز کلید خورده است و در میدان وزیری کرمانشاه که به بازار ماهی قرمز کرمانشاه معروف است، به نمایشگاه ماهی های قرمز تبدیل شده است.

اوج فروش ماهی قرمز در کرمانشاه معمولا به چند روز ختم می شود و در ساعتهای پایانی سال، ماهی فروشان مجبورند برای نماندن ماهی قرمز خود، چوب حراج بر ماهی های خود بزنند.

521347_orig.jpg

پسته و بادام بیشترین افزایش قیمت ها را دارند

امسال برخلاف سالهای گذشته برخی از تنقلات شب عید، افزایش قیمت به صورت نامتعارف داشته اند.

پسته و بادام درختی بیشترین افزایش قیمت را دارند و تقریبا نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش بیش از 80 درصدی را نشان می دهند.

جیرانی یکی از شهروندان کرمانشاهی در این باره به خبرنگار مهر می گوید: قیمت آجیل و سایر تنقلات نسبت به سال گذشته، بسیار افزایش یافته است و باید گفت که تقریبا، تمام قیمتها دو برابر شده است.

وی می افزاید: درست است که بازار کرمانشاه امسال همانند سالهای دیگر شلوغ است ولی باید به نوع و مقدار خریدهای مردم نیز توجه کنیم، شهروندان همانند سالهای گذشته توانایی خرید ندارند و مجبورند که براساس تورم موجود در بازار خریدهای خود را انجام دهند.

در حال حاضر برای خرید یک کیلو پسته خوب باید مبلغی در حدود 18 هزار تومان پرداخت کرد. قیمت بادام درختی هم نسبت به سال گذشته بسیار متفاوت است. قیمت هر کیلو بادام درختی در بازار کرمانشاه کمتر از 15 هزار تومان نیست.

663396_orig.jpg

بازار پوشاک متاثر از افزایش قیمتها

در بازار پوشاک هم چنین وضعیتی حاکم است، افزایش قیمت پوشاک در بازار کرمانشاه از ماهها پیش آغاز شده است و هم اکنون این قیمتها در بالاترین حد خود قرار گرفته است.

برخی از فروشندگان بسته شدن مرزها بر روی ورود پوشاک خارجی را عامل اصلی این افزایش قیمت می دانند.

یکی از فروشندگان بازار ارگ دراین باره به خبرنگار مهر می گوید: از چند ماه پیش، افزایش قیمتها برای ما معلوم و مشخص بود و نباید افزایش این قیمتها را تنها به افزایش بیشتر کنترل مرزها دانست بلکه باید علت اصلی آن را در چیز دیگری جستجو کرد.

645643_orig.jpg

بازار طلا، کسادترین بازار کرمانشاه

بیشترین تاثیر تورم و افزایش قیمتها، متوجه صنف طلافروشان کرمانشاه شده است.

در سال گذشته در این موقع از سال، موج جمعیت در بازار زرگرها و دیگر پاساژهای فروش طلا و جواهرات کرمانشاه به عینه مشهود بود، ولیکن امسال بازار طلا، ازدحام سابق را ندارند و فروشندگان طلا از کسادی بازار گله مند هستند و نوسان در بازار طلا، شایعات بسیار در این صنف مبنی بر افزایش قیمتها و یا کاهش قیمتها، خریداران طلا را مردد کرده است.

655319_orig.jpg

قیمت گوشت در کرمانشاه همچنان سیر صعودی دارد

علیرغم تلاش مسئولان اقتصادی استان برای مهار قیمت گوشت سفید و قرمز در سطح بازار، باز هم شاهدیم که قیمت انواع گوشت با افزایش بی سابقه ای روبرو بوده است.

مسئولان اقتصادی در برخی از میادین اقدام به عرضه مرغ های یخزده با نرخ مصوب دولتی می کنند که این عمل، نتوانسته است تاثیر آنچنانی بر قیمت مرغ در کرمانشاه داشته باشد.

از سویی دیگر قیمت گوشت قرمز در سطح بازار کرمانشاه همچنان در حال صعود است.

بازار فروش ماهی نیز، چنگی به دل نمی زند و قیمت برخی از ماهی ها، همانند ماهی " قزل آلا" این روزها افزایش فاحشی داشته و در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم از این ماهی بیش از 5800 تومان است.

براساس این گزارش، بازار کرمانشاه در این روزها صحنه خرید شب عید مردم است، ولیکن افزایش قیمتها بسیاری از اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه این شهر را در تنگنا قرار داده است.


مطالب مشابه :


ليست قيمت سوسيس و كالباس نيكان گوشت فروردين 92

ليست قيمت انواع سوسيس و كالباس نيكان گوشت 000/90. 000/106. 8. کالباس ژامبون گوشت 80 %.
جدید ترین اخبار دامپزشکی و دامپروری

45 درصدی قیمت گوشت قرمز از از 66 درصدی قیمت شیر خام در سال 90 امضای
افزایش دوبرابری قیمت جو در اروپا به علت خشکسالی

قیمت جو در اروپا در شش افزایش از 90 یورو در هر ماه‌ های آتی قیمت گوشت و ماکیان
یه سری قیمت (خوراک و مسکن و پوشاک)

من بوت ck شماره 45 خریدم 23 هزار تو تهران قیمت کردم 90 همه چی پیدا میشه که مواد مثل گوشت و مرغ و
از اول اردیبهشت و با هدف تنظیم قیمت ؛عرضه گوشت قرمز بسته‌بندی در اراک آغاز می‌شود

پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي - از اول اردیبهشت و با هدف تنظیم قیمت ؛عرضه گوشت قرمز بسته
افزایش نامتعارف قیمت ها در بازار کرمانشاه

به گزارش خبرنگار مهر، با نزدیک شدن به آخرین روزهای پایانی سال 90 از سویی دیگر قیمت گوشت
برچسب :